کودک آنلاین

موضوع مقاله : بایدها و نبایدها

دسته بندی : بایدها و نبایدها

7
رابطه جنسی در بارداری
رابطه جنسی در بارداری آیا در بارداری میتوان آمیزش جنسی انجام داد و آیا خطری برای جنین به وجود نمی آورد؟ این سوالی است که بیشتر مادران باردار با آن مواجه میشوند.حامله شدن پدیده و فرصتی است برای زن و شوهر که رابطه ی عاطفی و علاقه مندی بیشتری به یکدیگر پیدا کنند. رابطه جنسی در بارداری

رابطه جنسی در بارداری
آیا در بارداری میتوان آمیزش جنسی انجام داد و آیا خطری برای جنین به وجود نمی آورد؟ این سوالی است که بیشتر مادران باردار با آن مواجه میشوند.حامله شدن پدیده و فرصتی است برای زن و شوهر که رابطه ی عاطفی و علاقه مندی بیشتری به یکدیگر پیدا کنند.
با حامله شدن زن و وجود بچه ای در رحم مادر ، پدر و مادر هردو احساس میکنند که نه فقط علاقه ی آنها به یکدیگر بیشتر میشود بلکه وابستگی عاطفی زیادی نیز به موجودی که حاصل هر دو نفر آنهاست به وجود می آید.
بسیاری از زن و شوهرها فکر میکنند که عمل آمیزش جنسی در بارداری موجب آزار بچه یا موجب عفونت دستگاه تناسلی زن و عفونت جنین میگردد اما این تصورات صحیح نیست. اگر در هنگام رابطه جنسی وضع زن و شوهر مناسب و با آرامی و بدون عجله و با میل زن انجام گردد و هنگام آمیزش مایع نرم کننده مصرف گردد ( زیرا به دلیل افزایش جریان خون مادر دستگاه تناسلی او حساس شده است.) هیچگونه مشکلی به وجود نخواهد آمد. زیرا جنین در داخل کیسه ی آمنیوتیک غوطه ور است.
در ماه های اول بارداری زن و شوهر به هر طریقی که مایلند میتوانند آمیزش جنسی انجام دهند ولی در دومین و سومین سه ماهه ی بارداری که شکم مادر بزرگ میشود عمل آمیزش جنسی میتواند پهلو به پهلو یا در حالت نشسته انجام گیرد تا به شکم مادر و جنین فشار وارد نشود.
بعضی از مادران باردار به علت ترشح هورمون ها در سه ماهه ی اول دوران بارداری تمایل بیشتری به آمیزش جنسی دارند و آمیزش جنسی به آنها لذت و علاقه مندی و آرامش میدهد. بعضی دیگر به علت حالت تهوع و استفراغ در سه ماهه ی اول و احساس خستگی تمایلی به این کار ندارند ولی در سه ماهه ی دوم که تهوع و استفراغ کم میشود تمایل آنها بیشتر میگردد.

در دوران بارداری اگر مشکل پزشکی وجود نداشته باشد زن و شوهر میتوانند در تمام این دوران آمیزش جنسی داشته باشند. در خلال بارداری چون میزان هورمون های بارداری تغییر میکند در بعضی از مواقع زن باردار احساس رضایت و شادی میکند و زمانی دیگر غمگین و افسرده است و این حالات طبیعی است.
این تغییر حالات در تمایل به آمیزش جنسی تاثیر میگذارد در چنین شرایطی زن باید به همسر خود بدون خجالت ، عدم تمایل خود را به رابطه جنسی اعلام دارد در این صورت که علاقه ی زن وجود ندارد مرد میتواند بدون انجام عمل جنسی ارضاء گردد و هیچگاه نباید همسر خود را ( که تمایل ندارد) با زور و تهدید به رابطه جنسی وادارد.
نوک پستان بعضی از مادران به علت اثر هورمون ها بسیار حساس میگردد و حتی دست زدن به آنها موجب ناراحتی زن میگردد. در چنین شرایطی زن باید این مسئله را به شوهر خود گوشزد کند و او را آگاه سازد. هنگام آمیزش جنسی ، زن و شوهر هر دو باید آرامش داشته باشند.
چه موقع رابطه جنسی برای جنین و مادر خطرناک است؟
در بارداری های پر مخاطره پزشک متخصص اظهار نظر میکند که عمل رابطه جنسی برای مادر و جنین خطرناک است و باید متوقف گردد. در موارد زیر خانم باردار و شوهر او باید از عمل رابطه ی جنسی خودداری کنند:
•    زمانی که خونریزی از واژن وجود داشته باشد.
•    اگر خانمی در بارداری خود سابقه ی سقط جنین در ماههای اول بارداری داشته باشد.
•    اگر پزشک مشکوک به وجود جفت سر راهی باشد.
•    اگر مادر باردار سابقه ی زایمان زودرس یا نشانه هایی دال بر زایمان زودرس داشته باشد.
•    اگر خانم بارداری سابقه ی چندین نوبت بارداری داشته و بارداری فعلی او در سه ماه آخر بارداری باشد.
•    اگر کیسه ی آمنیوتیک خانم بارداری پاره شده باشد.
منبع : کتاب من و کودک من
رابطه جنسی در بارداری
رابطه جنسی پس از زایمانرابطه جنسی پس از زایمان

رابطه جنسی پس از زایمان کودک آنلاین: در دوران پس از زایمان رابطۀ جنسی والدین شکل جدیدی به خود می گیرد. بارداری معمولاً غریزۀ جنسی زن را کاملاً در اختیار دارد اما پس از وضع حمل و عادت به نوزاد در زول دوره پس از زایمان و مراقبت های این دوره تجربۀ جنسی متفاوت است به طوری که برای مدتی رابطۀ جنسی به نظر کاملاً وظیفه ای اضافی می آید.


از سرگیری روابط جنسی بعد از زایماناز سرگیری روابط جنسی بعد از زایمان

از سرگیری روابط جنسی بعد از زایمان از نظر متخصصین در صورتی که مادر پس از زایمان دچار مشکل خاصی نباشد بهتر است حدودا دو هفته جهت پیشگیری از ابتلا به عفونت های واژنی و به ویژه دادن فرصت کافی برای حصول بهبودی بخیه ها و ورم احتمالی صبر کرد. اما علاوه بر نظر پزشک متخصص زن خود با توجه به شرایط جسمی و نیز روحی میتواند زمان برقراری رابطه جنسی را تشخیص دهد. از سرگیری روابط جنسی بعد از زایمان


روابط  جنسی در دوران بارداریروابط جنسی در دوران بارداری

روابط جنسی در دوران بارداری سؤالی که اغلب برای کسانی که دوران جدید بارداری را طی می‌کنند به وجود می‌آید این است که آیا در دوران بارداری می‌توان روابط جنسی داشت ؟ یا در دوران بارداری در چه مواردی نبایستی زن و شوهر با یکدیگر رابطه جنسی داشته باشند؟ یا روابط نزدیکی بین زن و مرد چگونه باشد که به جنین آسیبی وارد نشود ؟ روابط جنسی در دوران بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران