کودک آنلاین

موضوع مقاله : بایدها و نبایدها

دسته بندی : بایدها و نبایدها

9
توصیه های معنوی و تغذیه ای در سه ماهه دوم بارداری
توصیه های معنوی و تغذیه ای در سه ماهه دوم بارداری از ماه چهارم حاملگی معمولا مادران باردار، حرکت جنین خود را احساس میکنند. اولین احساس مادر از حرکت جنین به صورت عبور گاز از درون روده ها بیان می شود. در اواخر حاملگی، با بزرگ شدن جنین، حرکات شدیدتر و حتی ممکن است دردناک شود.

توصیه های معنوی و تغذیه ای در سه ماهه  دوم  بارداری

از ماه چهارم حاملگی معمولا  مادران باردار، حرکت جنین خود را احساس میکنند. اولین احساس مادر از حرکت جنین به صورت عبور گاز از درون روده ها بیان می شود. در اواخر حاملگی، با بزرگ شدن جنین، حرکات شدیدتر و حتی ممکن است دردناک شود.

بطور کلی چند اصل در دوران بارداری توصیه می شود:

1. تغذیه مناسب

2. استراحت کافی

3. داشتن آرامش روحی و معنوی.

4. انجام ورزش های مناسب.

5. انجام مراقبت های دوران بارداری.

6. شناخت علایم خطر در حاملگی

توصیه های معنوی و تغذیه ای در ماه چهارم بارداری

ماه چهارم، ماه رویش مو است. در این ماه جنین مقداری از زشتی خود را از دست می دهد. پوست بدن شفاف و قرمز رنگ است. کرک نازکی سراپای بدن جنین را می پوشاند. غدد چربی و عرق در زیر پوست، فعالیت خود را آغاز می کنند. در این ماه، نخستین تارهای مو روی سر جنین نمایان می شود.
روزهای پنج شنبه و جمعه سوره "الدهر" بخواند. در تمام نمازها در یک رکعت سوره "قدر" را تلاوت کند. بعد از نماز دست را روی شکم گذارده، سوره "قدر"، "کوثر" و صلوات کبیره را بخواند و بعد از آن بگوید:"ربنا هب لنا من ازواجنا و ذریتنا قره العین و جعلنا للمتقین اماماً"
هفت مرتبه "استغفرالله ربی و اتوب الیه" بگوید. هر روز بعد از نمازها 210 مرتبه صلوات بفرستد. سیب شیرین، عسل وانار میل کند. از اول ماه چهارم نماز شب بخواند در صورت امکان نیمه شب و اگر موفق نشد قضای آن را ترک نکند.
هر روز بر 3 عددانجیر سوره والتین بخواند و آن را ناشتا بخورد. ضمناً نام کودک قبل از چهار ماه و ده روز انتخاب شود.توصیه های معنوی و تغذیه ای در ماه پنجم بارداری

ماه پنجم، ماه حرکت است. در ابتدای این ماه، جنین درون رحم حرکت می کند. علاوه بر حرکت ظاهری، انگشتان را نیز حرکت می دهد. در این ماه جنین صداهای بلند را شنیده، واکنش نشان می دهد.
روزهای پنج شنبه و جمعه سوره "الفتح"  تلاوت کند. در یک نماز سوره "النصر"  بخواند.هر روز صبح مقداری خرما تناول نماید. از ابتدای ماه پنجم در وقت نماز دست بر روی شکم نهاده اذان و اقامه بگوید. هر روز بر روی تخم مرغ سوره حمد بخواند و آن را ناشتا بخورد.

توصیه های معنوی و تغذیه ای در ماه ششم بارداری

ماه ششم، ماه عضلات است. در این ماه فرصتی برای نیرومند شدن جنین فراهم می شود. چهره، وضع متناسبی یافته، ابروها ظاهر می شود. شکل بینی تکامل یافته، گوش ها رشد بیشتری پیدا کرده و گردن حالتی خاص به خود می گیرد. جنین دست ها را روی سینه می گذارد و زانوها را روی شکم خم می کند.

ماه ششم روزهای پنج شنبه و جمعه سوره "واقعه"  را قرائت کند. شبها در یک نماز سوره "التین" بخواند. پس از صرف صبحانه انجیر و زیتون میل کرده و سعی کند در روز یا شب مقداری مغز استخوان بخورد و از خوردن دنبه بپرهیزد. هر روز اناررا  پس از خواندن سوره فتح ناشتا بخورد.
توصیه های معنوی و تغذیه ای در سه ماهه اول بارداریتوصیه های معنوی و تغذیه ای در سه ماهه اول بارداری

توصیه های معنوی و تغذیه ای در سه ماهه اول بارداری به مادران باردار توصیه می شود برای داشتن فرزندانی با سیرت و صورت نیکو، حتی الامکان به دستورات زیر عمل توصیه هایی معنوی که مخصوص هر ماه بیان شده است.


آرامش روحی و معنوی در دوران بارداری آرامش روحی و معنوی در دوران بارداری

آرامش روحی و معنوی در دوران بارداری مادر در دوران بارداری دچار نوسانات روحی و خُلقی می شود، بطوریکه حساس و تحریک پذیر شده و دچار خُلق و خوی دوگانه ای می گردد که همسرش را نیز متعجب می سازد.آرامش روحی و معنوی مادر در طی دوران بارداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا جنین تحت تأثیر محیط اطرافش می باشد و بی شک، نزدیکترین محیط به او مادر است.


دوازده روش رشد معنویات کودک – قسمت اولدوازده روش رشد معنویات کودک – قسمت اول

رشد معنویات کودک ما دریافته ایم که کودکان بی داشتن بنیان و پایه ای برای باورهای معنوی خود را ناشایسته یا تنها می پندارند ، و در خطر افسردگی و احساس بی ارزشی هستند. برای همین ، آگاهی از معنویات کودک را مسئولیت پذیرتر شده و انتخاب های عاقلانه تر خواهد داشت. کودک مذهبی معتقد است که زندگی معنی دارد. رشد معنویات کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

  مقاله?ویدیو?کاربر?
  لیست مقالات
  لیست ویدیو ها
  لیست کاربران