کودک آنلاین

موضوع مقاله : بایدها و نبایدها

دسته بندی : بایدها و نبایدها

0
سفر با هواپیما ، اتومبیل و کشتی در دوران بارداری
سفر با هواپیما ، اتومبیل و کشتی در دوران بارداری سفر با هواپیما ابتدا بهتر است که مدتش کوتاه باشد. یعنی فاصله های بلند مدت را هم باید به قسمت های کوچکی تقسیم کرد. دوم اگر مادر فشارخون دارد و یا احتمالا مشکلات تنفسی دارد در این زمینه باید توجه ویژه ای داشته باشد. سفر با هواپیما ، اتومبیل و کشتی در دوران بارداری

سفر با هواپیما ، اتومبیل و کشتی در دوران بارداری
سفر با هواپیما :
سفر با هواپیما ابتدا بهتر است که مدتش کوتاه باشد. یعنی فاصله های بلند مدت را هم باید به قسمت های کوچکی تقسیم کرد. دوم اگر مادر فشارخون دارد و یا احتمالا مشکلات تنفسی دارد در این زمینه باید توجه ویژه ای داشته باشد.
مخصوصا میزان اوج گرفتن هواپیما ، اهمیت خاصی خواهد داشت. اگر مادری در گذشته مشکل لخته شدن خون داشته و یا سقط جنین هایی داشته که علت آن نامشخص بوده و یا بیماری قند دارد و یا مشکلاتی در خصوص جفت او از جانب دکترش تشخیص داده شده است و یا به جای یک بچه ، دوقلو یا چند قلو دارد ، احتمالا پرواز با هواپیما ، مسائل و مشکلاتی را به وجود می آورند.
مخصوصا در یکی دو ماه اول هم با وجودی که تقریبا موجودی که در شکم مادر هست بسیار ناچیز است که اشاره خواهد شد همچنان پرواز را توصیه نمی کنند. بهترین دوران پرواز بین 12 هفته تا 18 یا 20 هفته است. یعنی بین ماه سوم و پنجم. ولی به هر حال دو یا سه هفته ی نزدیک به زمان وضع حمل وقت مناسبی بای سفر با هواپیما نخواهد بود.
مگر اینکه بعد از معاینه ی دکتر و اجازه ی کتبی او باشد. بسیاری از شرکت های هواپیمایی در آمریکا کسی که در ماه آخر و یا هفته ی آخر باشد را به راحتی به هواپیمای خودشان راه نمی دهند.
زیرا در هوا و در آن شرایط نه تنها برای فرزند بلکه برای مادر هم میتواند خطر داشته باشد. توصیه می شود که بهتر است شما در صندلی های وسط هواپیما و در صندلی وسط قرار بگیرید.  علت این که کنار را توصیه نمی کنند رفت و آمدهای مردم ، مخصوصا با حرکات هواپیما ، برخی از اوقات میتواند موجب آسیب و گرفتاری باشد.
در ضمن لباس مناسب و راحتی هماره با مصرف کاملا بیش از حد آب به جهت مشکلات مربوط به خشکی هوا و کاهش آب بدن و حتی کمی چرب کردن درون بینی ، که آن را برای همه توصیه می کنند تا همچنان بینی انسان کار خودش را برای تصفیه و مراقبت از هوایی که انسان به درون خودش می فرستد انجام بدهد و بالاخره غذای کم و پخته و غذای خوب و مناسب می باشد.
معلوم است که مادر در هواپیما تقریبا علاوه بر این که خودش را بر روی صندلی حرکت می دهد و دست و پایش را کج و راست می کند تقریبا هر یک ساعت یک بار باید حرکت کند و از این طریق فرصتی بدهد تا گردش خون بتواند به راحتی صورت بگیرد و در عین حال آمادگی های لازم پزشکی را داشته باشد.
همچنین نوع گروه خونی او نیز معلوم باشد. تلفن دکتر مشخص باشد و داروهای لازم را هنگام به وجود آمدن مسئله و مشکلی با خودش به همراه داشته باشد.سفر با اتومبیل :
در خصوص اتومبیل توصیه ای که می کنند ، به هیچ وجه مدت نشستن در اتومبیل نمی تواند بیشتر از 4 یا 5 ساعت باشد و حتما این 4 یا 5 ساعت را هم باید به قسمت های یک تا دو ساعته تقسیم کرد و هر یک یا دو ساعت مادر حتما باید پیاده شود و چند قدمی راه برود. کمربند ایمنی را نیز باید زیر شکمش ببندد همان طور که در هواپیما بسته میشود.
سفر با کشتی :
اما سفر با کشتی تقریبا در ماه های آخر توصیه نمیشود . به دلیل تغییراتی که در هوای کشتی هست و نوع بیماری ها و ویروس هایی که معمولا در کشتی پیدا میشوند و هم به خاطر کارمندهای مختلف و متفاوتی که از کشورهای بی شمار جهان آمده اند و با خودشان برخی از ویروس ها و یا میکروب ها و یا بیماریهایی را دارند و بدن یک نفر ممکن است که با آنها آشنا نباشد و هم به خاطر حرکت کشتی و یا غذاهای کشتی و شرایطی که برای افراد عادی برخی از اوقات مسائلی را به وجود می آورد برای زن حامله توصیه نمی شود.
ولی اگر از کشتی استفاده می کنید باید از هر فرصتی برای هواخوری بر روی عرشه ی کشتی و یا راه رفتن ، استفاده شود و داروهای مخصوص را هم در این زمینه همراه داشته باشید.
اما هشدارهایی است که مخصوصا در این ایام باید به مادر داد و رعایت آنها میتواند سلامت خود و فرزندش را تضمین و تامین کند.
منبع : کتاب فلسفه و هدف های پرورش تعلیم و تربیت دوران بارداری مادر
سفر با هواپیما ، اتومبیل و کشتی در دوران بارداری
مسافرت در بارداریمسافرت در بارداری

مسافرت در بارداری معمولاً سفر کردن برای مادران باردار با رعایت برخی نکات ایمنی بلامانع است و تنها برای چند گروه و مخصوصاً در سه ماهه پایانی بارداری توصیه نمی‌شود: مسافرت در بارداری


مسافرت با نوزادمسافرت با نوزاد

مسافرت با نوزاد مسافرت با نوزاد از خاطرات به یاد ماندنی برای والدین است. هنگام مسافرت برای اطمینان از سلامتی نوزاد ، رعایت نکات ایمنی ضروری است که مهمترین آنها عبارتند از : مسافرت با نوزاد


بستن چمدان نوزاد برای مسافرتبستن چمدان نوزاد برای مسافرت

بستن چمدان نوزاد برای مسافرت *لباس اضافی که نوع و تعداد آن بستگی به آب و هوای مقصد و مدت مسافرت دارد. بستن چمدان نوزاد برای مسافرت


چگونه با کودک یازده ماهه تان مسافرت کنید؟چگونه با کودک یازده ماهه تان مسافرت کنید؟

چگونه با کودک یازده ماهه تان مسافرت کنید؟ شاید فامیل و یا دوستان از شما و کودک محبوب و پرطرفدارتان دعوت کنند تا به شهری دیگر نزد آنان بروید. سفر کردن با کودک نیازمند برنامه ریزی و آمادگی خاص و ویژه ای است. بنابراین توصیه هایی در این زمینه میتواند به شما کمک کند تا سفر آسوده تر و خاطره انگیزتری داشته باشید. چگونه با کودک یازده ماهه تان مسافرت کنید؟

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران