کودک آنلاین

موضوع مقاله : ورزشهای بارداری

دسته بندی : ورزشهای بارداری

0
پیاده روی در دوران بارداری
پیاده روی در دوران بارداری پیاده روی یکی از بهترین ورزش ها برای خانم های حامله است که بدون وارد آوردن فشار بیش از حد بر زانو و قوزک پا وضعیت بدنی آنها را در حالت مناسبی نگه می دارد. این فعالیت برای تمام 9 ماه بارداری سالم و ایمن ارزیابی می شود و در صورتی که شما قبلا به طور منظم ورزش نمیکردید یکی از آسانترین راههای آغاز ورزش کردن است. پیاده روی در دوران بارداری

پیاده روی در دوران بارداری
کودک آنلاین : پیاده روی یکی از بهترین ورزش ها برای خانم های حامله است که بدون وارد آوردن فشار بیش از حد بر زانو و قوزک پا وضعیت بدنی آنها را در حالت مناسبی نگه می دارد. این فعالیت برای تمام 9 ماه بارداری سالم و ایمن ارزیابی می شود و در صورتی که شما قبلا به طور منظم ورزش نمیکردید یکی از آسانترین راههای آغاز ورزش کردن است.
در صورتی که قبلا هم پیاده روی می کردید برنامه خود را ادامه دهید. اگر پیش از بارداری برای مدتی طولانی فعالیت چندانی نداشته اید از پیاده روی آرام آغاز کنید و به تدریج میزان آن را به 20 تا 30 دقیقه پیاده روی تند برسانید. میتوانید هر چند دقیقه یکبار پیاده روی خود را از حالت آرام به سریع و بالعکس تغییر دهید.
بهتر است این تمرین را حداقل سه بار در هفته انجام دهید. در صورتی که به طور منظم و مداوم به ورزش نپردازید خطر بروز آسیب دیدگی در شما افزایش می یابد ؛ بعلاوه در صورتی که گهگاهی به ورزش بپردازید از مزایا و منافع ورزش بهره نخواهید برد.انجام تمرین های مربوط به ماهیچه های کف لگن خود را در حین پیاده روی فراموش نکنید.

سه ماهه اول :
برای شما لازم نیست که عادت های پیاده روی معمولی خود را خیلی تغییر دهید فقط اطمینان حاصل کنید که کفش های شما برای پیاده روی مناسب باشند و حمایت کافی را از پاهای شما به عمل می آورند. اگر هوای بیرون گرم و مرطوب است از پیاده روی صرف نظر کنید.
این وضعیت آب و هوایی احتمال گرمازدگی شما را افزایش میدهد. هر چند مطالعه ای که خطرات گرم شدن بیش از حد بدن برای بارداری انسان را اثبات کند وجود ندارد اما برخی مطالعات بر روی حیوانات نشان داده اند که این عامل می تواند منجر به بروز اختلالاتی شود. قبل از آغاز هر گونه برنامه ورزشی در دوران حاملگی ، راهنمای مربوط به سلامتی و امنیت را مطالعه و رعایت کنید.
سه ماهه دوم :
وضعیت بدنی شما ممکن است در این دوره تغییرات زیادی کرده و از حالت طبیعی خارج شده باشد پس با توجه به وضعیت راه رفتن خود از وارد آوردن فشار بیش از حد بر پشتتان جلوگیری کنید. سرتان را صاف بگیرید چانه خود را به صورت افقی نگه دارید باسن خود را دقیقا زیر شانه نگه دارید تا از خم شدن پشت خود جلوگیری کنید و مستقیم به مسیر روبه روی خود نگاه کنید.
دستهای خود را به طور هماهنگ با بدن و با ریتم پیاده روی خود حرکت دهید تا هم تعادل بدن را حفظ کنید و هم سرعت پیاده روی را افزایش دهید.
سه ماهه سوم :
برنامه ورزشی خود را در همان مدت زمان قدیمی که به آن عادت کرده اید ادامه دهید. با توجه به اینکه به علت بزرگ شدن شکم نمیتوانید پاهای خود را ببینید از پیاده روی دسته جمعی ( پشت سر افراد دیگر) و یا پیاده روی در زمینهای نامسطح که میتواند شنا را در خطر از دست دادن تعادل و زمین خوردن قرار دهد خودداری کنید.
منبع : کتاب بانک اطلاعات بارداری و زایمان
 پیاده روی در دوران بارداری
یوگا باردارییوگا بارداری

یوگا بارداری بارداری اتفاقی است که برای اکثر زوجین آمیخته از شادی و استرس و نگرانی است. دوران حساسی که نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد و با همکاری و همدلی می‌توان مقدار زیادی از فشارهای این دوران شیرین را کاست. یوگا بارداری


ورزش در دوران بارداریورزش در دوران بارداری

ورزش در دوران بارداری : دویدن آهسته در دوران بارداری با مشورت پزشکتان مانعی ندارد. اما با پیشرفت دوران بارداری و کم شدن حالت تعادل باید مراقب زمین خوردن خود باشید. ورزش در دوران بارداری


شنا در دوران بارداریشنا در دوران بارداری

شنا در دوران بارداری کودک آنلاین: اگر پیش از بارداری شنا می ‌كردید، با احتیاط بیشتری می ‌توانید در دوران بارداری نیز، به آن ادامه دهید. ولی اگر در بارداری برای اولین بار تصمیم به شنا كردن گرفته‌اید، از سه ماهه دوم و آرام ‌آرام این كار را شروع كنید.


فواید ورزش در دوران بارداریفواید ورزش در دوران بارداری

فواید ورزش در دوران بارداری کودک آنلاین: تمرینات یا فعالیت ورزشی منظم می‌تواند به پیشگیری از بروز مشکلات بارداری مانند: واریس وریدها، گرفتگی عضلات پا، خستگی شدید و یبوست کمک می‌کند. این حرکات به حفظ عضلات شکم، رحم و واژن کمک می‌کند و می‌تواند به پیشگیری از ناتوانی در کنترل ادرار و کمردرد که گاه در بارداری مشاهده می‌شود کمک کند. فواید ورزش در دوران بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران