کودک آنلاین

موضوع مقاله : ورزشهای بارداری

دسته بندی : ورزشهای بارداری

0
تمرینات و فعالیت هایی که باید در دوران بارداری از آنها پرهیز کرد
تمرینات و فعالیت هایی که باید در دوران بارداری از آنها پرهیز کرد بدن شما اکنون مکانی برای جنین آسیب پذیر و در حال رشد است . به دلیل نقش جدیدی که بدنتان در طول بارداری دارد باید مراقب باشید تا از فعالیت هایی که ممکن است به جنین آسیب وارد کند دوری کنید : تمرینات و فعالیت هایی که باید در دوران بارداری از آنها پرهیز کرد

تمرینات و فعالیت هایی که باید در دوران بارداری از آنها پرهیز کرد
بدن شما اکنون مکانی برای جنین آسیب پذیر و در حال رشد است . به دلیل نقش جدیدی که بدنتان در طول بارداری دارد باید مراقب باشید تا از فعالیت هایی که ممکن است به جنین آسیب وارد کند دوری کنید :
از فعالیت هایی که برای شما خطر افتادن یا آسیب های شکمی را دارند بپرهیزید. در مورد ورزش هایی که احتمال برخورد دارند مانند هاکی روی یخ ، بسکتبال و فوتبال ، ورزش های سریع یا خطرناک بیرون از منزل مانند اسکی در سراشیبی یا دوچرخه سواری در کوهستان و یا فعالیت هایی که نیاز به هماهنگی بالا یا مهارت های جدید داشته و در صورت عدم انجام صحیح با خطر آسیب دیدگی همراه میشوند بیشتر فکر کنید.
از فعالیت هایی که میتواند به منطقه شکم شما فشار یا نیرو وارد کند بپرهیزید. این ورزش ها شامل مواردی میشود که با دراز کشیدن روی شکم همراه است. غواصی نیز ممنوع است زیرا فشار شدید آب در اعماق میتواند به جنین شما آسیب وارد کند.
از تمرینات ورزشی شدید بپرهیزید. ممکن است احساس کنید فعالیت هایی که به نظر ساده می رسند موجب تنگی نفس شما می شوند.
اگر با فعالیتی مانند پیاده روی در سربالایی یا بالا رفتن از پله ها احساس می کنید اندکی تنفستان سنگین تر از معمول شده است دلیلی برای نگرانی وجود ندارد اما اگر احساس می کنید نفس کشیدن برایتان سخت شده است باید آرام تر حرکت کنید.
برخی از سازمان های بهداشتی توصیه میکنند که ضربان قلبتان نباید بیش از 140 ضربه در دقیقه شود. یک رهنمود ساده تر این است که اگر برای حرف زدن احساس نفس تنگی کنید نشان می دهد که ورزش شما برایتان سنگین است.
بعد از سه ماهه اول از انجام ورزش هایی که با دراز کشیدن به پشت برای مدتی طولانی همراه است پرهیز کنید. زیرا این وضعیت و وزن جنین میتواند با گردش خون مناسب تداخل پیدا کند.
برای یوگا و  دیگر قرارگیری هایی که با دراز کشیدن به پشت همراه است باید یک پتوی لوله شده یا بالش زیر یک طرف خود قرار دهید تا با خم شدن بدنتان به گردش خون بهتر کمک نمایید.
از فعالیت هایی که با وضعیت های خطرناک همراه هستند بپرهیزید مانند قرار گرفتن در گرما ، رطوبت یا سرمای بسیار شدید.
از حرکات یا قرارگیری هایی که موجب خم شدن لگن به سمت عقب و انحنای بخش تحتانی ستون مهره هایتان می شود بپرهیزید. برای مثال بلند کردن هر دو پا به شکل صاف از روی زمین در حالت درازکش فشار زیادی روی کمر و عضلات شکمی شما وارد می کند.
از فعالیت هایی که شامل حرکات پرشی است مانند اسب سواری یا تمرینات آیروبیک سریع بپرهیزید.چگونه میتوان بی خطر ورزش کرد ؟
لباس مناسب فعالیت های ورزشی مورد نظرتان را به تن کنید. کفش ها و لباس های راحت بپوشید تا بدنتان را خنک نگاه دارد و در هوای بسیار سرد چند لایه لباس بیشتر بپوشید.
در صورتی که سینه هایتان سنگین یا حساس شده باشند میتوانید از سوتین های محافظ ورزشی استفاده کنید. یک بطری آب همراه داشته بشاید و برای حفظ مایعات بدن به طور مرتب به مقادیر اندک آب بنوشید.
قبل از اینکه تمرینات آیروبیک را شروع کنید تمرینات کششی را انجام دهید و حدود 5 دقیقه بدن خود را گرم کنید. سعی نمایید 20 یا 30 دقیقه تمرینات ملایم و آرام آیروبیک انجام بدهید.
اگر قصد دارید فعالیتی مانند یک کوهنوردی بعداز ظهر یا باغبانی طولانی مدت انجام بدهید که زمان طولانی لازم دارد در بین انجام فعالیت به خودتان استراحت دهید و دقت کنید که یک میان وعده در دسترس داشته باشید تا از پایین افتادن قند خونتان جلوگیری کند.
بعد از پایان ورزش سعی کنید به مدت 15 دقیقه بدنتان را خنک کنید و برای این کار تمرینات سبک کششی و تمرینات تنفسی انجام دهید تا به شل شدن و رها شدن عضلاتتان کمک کند.
منبع : کتاب تغذیه مادران در دوران بارداری
تمرینات و فعالیت هایی که باید در دوران بارداری از آنها پرهیز کرد
ورزش و آرام سازی در دوران بارداری – قسمت اولورزش و آرام سازی در دوران بارداری – قسمت اول

ورزش و آرام سازی در دوران بارداری – قسمت اول برای خود یک برنامه ورزشی تهیه دیده و به طور منظم آن را دنبال کنید. پیروی از یک برنامه خوب و متعادل ورزشی سه فایده مهم در بر خواهد داشت : تقویت توان بدنی ، بالا رفتن قدرت ماهیچه ها و نرمی عضلات . شما به تمام این موارد در طول زایمان و بیرون راندن کودک در مجرای زایمانی نیاز دارید. ورزش و آرام سازی در دوران بارداری – قسمت اول


فواید ورزش در دوران بارداریفواید ورزش در دوران بارداری

فواید ورزش در دوران بارداری کودک آنلاین: تمرینات یا فعالیت ورزشی منظم می‌تواند به پیشگیری از بروز مشکلات بارداری مانند: واریس وریدها، گرفتگی عضلات پا، خستگی شدید و یبوست کمک می‌کند. این حرکات به حفظ عضلات شکم، رحم و واژن کمک می‌کند و می‌تواند به پیشگیری از ناتوانی در کنترل ادرار و کمردرد که گاه در بارداری مشاهده می‌شود کمک کند. فواید ورزش در دوران بارداری


پیاده روی در دوران بارداریپیاده روی در دوران بارداری

پیاده روی در دوران بارداری پیاده روی یکی از بهترین ورزش ها برای خانم های حامله است که بدون وارد آوردن فشار بیش از حد بر زانو و قوزک پا وضعیت بدنی آنها را در حالت مناسبی نگه می دارد. این فعالیت برای تمام 9 ماه بارداری سالم و ایمن ارزیابی می شود و در صورتی که شما قبلا به طور منظم ورزش نمیکردید یکی از آسانترین راههای آغاز ورزش کردن است. پیاده روی در دوران بارداری


حفظ اندام در دوران بارداریحفظ اندام در دوران بارداری

حفظ اندام در دوران بارداری تمرین های بدنی ،ورزش،استراحت و خواب کافی برای سلامت هرکس ضرورت دارد ولی برای خانم ها در هنگام بارداری واجب و حیاتی است.مادر باردار هرگونه فعالیت بدنی و ورزشی را که پیش از بارداری انجام میداده است مانند : پیاده روی ،شنا و بازی های دسته جمعی (در صورتی که خستگی زیاد به وجود نیاورد)،میتواند ادامه دهد. حفظ اندام در دوران بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران