کودک آنلاین

موضوع مقاله : علایم بارداری

دسته بندی : علایم بارداری

3
10 روش برای مقابله با ویار حاملگی
10 روش برای مقابله با ویار حاملگی تهوع های صبح بلای جان مادران باردار است به خصوص اگر شاغل باشند و بخواهند هر روز صبح سر موعد در محل کار خود حاضر گردند. 10 روش برای مقابله با ویار حاملگی

10 روش برای مقابله با ویار حاملگی
تهوع های صبح بلای جان مادران باردار است به خصوص اگر شاغل باشند و بخواهند هر روز صبح سر موعد در محل کار خود حاضر گردند.
در اینجا چند روش به شما پیشنهاد می کنیم که ممکن است تا حدودی مشکل ویار شما را برطرف سازد :
1 . اگر تهوع شما به قدری شدید است که نمیتوانید هیچ غذایی را در معده خود نگه دارید و در تمام روز ادامه دارد بهتر است با پزشک مشورت کنید.
2 . همواره چند عدد خوراکی ساده چون بیسکوئیت نمک دار را در کنار تخت خود بگذارید و زمانی که از خواب برمی خیزید ابتدا کمی از این بیسکوئیت ها میل کنید و سپس به مدت 20 تا 30 دقیقه دراز بکشید و آنگاه از بستر برخیزید.
3 . تعداد وعده های غذایی خود را در روز افزایش داده و از مقدار آنها بکاهید . استفاده از  غذاهای ساده ای که هم از لحاظ پروتئین و به لحاظ کربوهیدرات غنی باشد چون نان و پنیر و ماست توصیه میشود.
4 . احتمالا برای درمان ویارتان پزشک مصرف 50 میلی گرم ویتامین B6 ، دو بار در روز را تجویز میکند. مصرف این ویتامین راه حل بسیار خوبی است که در اغلب زنان موثر خواهد بود.5 . موقتا مصرف داروهای مکمل ویتامین و مینرال را کنار بگذارید. اگر تهوع بر طرف شد دوباره ویتامین را شروع کنید.
6 . معمولا تحمل آهن برای سیستم دستگاه گوارش سخت است بنابراین میتوان مصرف داروهای مکمل آهن را در سه ماهه اول قطع نمود البته به شرط آنکه کم خون نباشید.
7 . از خوردن غذاهای چرب ، پر ادویه ، اسیدی بپرهیزید و به طور کلی خوردن مواد غذای چرب را کنار بگذارید.
8 . البته بسیار مهم است که در دوره بارداری بدن شما هیچ گاه دچار کم آبی نشود اما مایعات و آب مورد نیازتان را در بین وعده های غذا تامین نمایید و از نوشیدن آب در بین غذا خودداری کنید.
9 . لیمو بو بکشید. بوی یک برش لیمو میتواند در جلوگیری از شروع تهوع موثر باشد. این برش لیمو را در چای یا آب یخ انداخته و میل کنید.
10 . نوشابه زنجبیلی یا زنجبیلی میل کنید.
منبع : کتاب راهنمای جامع برای 9 ماه انتظار
10 روش برای مقابله با ویار حاملگی
ویار در دوران بارداریویار در دوران بارداری

ویار در دوران بارداری کودک آنلاین: تقریباً سه چهارم زنان حامله در سه ماهه اول حاملگی خود از تهوع (و بعضی اوقات استفراغ) رنج می برند. این وضیعت که بیماری صبحگاهی یا ویار خوانده می شود در بعضی از زنان صبح ها بدتر بوده و با گذشت روز بهتر می شود. ویار در دوران بارداری


ویار حاملگیویار حاملگی

ویار حاملگی معمولا خانم ها در ماه های ابتدایی بارداری حالت دل بهم خوردگی را تجربه می کنند. این حالت ممکن است اغلب در طول ساعات صبح ایجاد شود. دلیل کاهش اشتها و تهوع و حتی گاهی استفراغ در طول سه ماه اول کاملا مشخص نشده است. ویار حاملگی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران