کودک آنلاین

موضوع مقاله : علایم بارداری

دسته بندی : علایم بارداری

1
شرایط و حالات جنین در شکم مادر
شرایط و حالات جنین در شکم مادر حال سخنی درباره ی جنین در شکم مادر خواهیم داشت. همان طور که می دانید به نظر میرسد بهشتی که درباره ی آن سخن گفته شده ، و رانده شدن انسان از بهشت در حقیقت تولد کودک انسانی بوده است. شرایط و حالات جنین در شکم مادر

شرایط و حالات جنین در شکم مادر
دوقلو یا چندقلویی ( هم شکمان یکسان ) (Identical Twin )
حال سخنی درباره ی جنین در شکم مادر خواهیم داشت. همان طور که می دانید به نظر میرسد بهشتی که درباره ی آن سخن گفته شده ، و رانده شدن انسان از بهشت در حقیقت تولد کودک انسانی بوده است.
به دلیل این که خدای طبیعت آن چنان محیط مناسبی را برای فرزند در شکم مادر فراهم کرده ، که امنیت و آرامش حیرت انگیزی دارد. درجه حرارت کودک در شکم مادر 38 درجه است و مقدار گرمایی که بچه ها هنگام تولد به آن احتیاج دارند به دلیل عادتی است که از گذشته های دور داشته اند ( دوران بارداری مادر) و می دانیم که وقتی که اسپرم به سمت تخمک حرکت می کند اولین اسپرمی که به تخمک می رسد به محض ورود آخرین مراحل رشد تخمک را موجب میشود و با غشایی که در خارج به وجود می آورد مانع ورود اسپرم های دیگر خواهد شد.
اما ممکن است که یک زن در دوران تخمک گذاری بیش از یک تخمک را به جهت بارداری ارائه بدهد. بنابراین این احتمال وجود دارد که دو یا سه تخمک در زمان واحد ، باردار شوند و شما دوقلو یا سه قلوهایی خواهید داشت ، یا چند قلویی که این دو یا چندقلوها میتوانند از نظر جنس با هم متفاوت و تقریبا شبیه خواهران و برادران کسانی باشند که فرزندانشان با فاصله ی زمانی متولد شده اند.
اما اگر سلولی که از برخورد تخمک و اسپرم و ترکیب آنها به وجود می آید ، وقتی که سلول از یک به دو ، از دو به چهار ، از چهار به هشت ، از هشت به شانزده تبدیل می شود ، در این تبدیل شدن به یکباره از هم جدا شوند ؛ یعنی تبدیل هشت به شانزده به صورت دو هشت تا دربیاید و حالا هر کدام از این هشت تا ، شانزده ی خودشان را به وجود بیاورند .
در یک چنین شرایطی است که شما فرزند دوقلو یا چندقلویی خواهید داشت که به عنوان هم شکمان یکسان می شناسیم.
زیرا در حقیقت یک سلول موقع تکثیر خودش نیز تفکیک شده و بنابراین شما با فرزندان یکسانی رو به رو هستید که از نظر سلول یعنی اسپرم و تخمک چون مانند هم هستند از نظر کروموزوم ها و ژن ها ، شبیه و مانند هم ، وقتی که به دنیا می آیند، اولا جنس آنها یکی است یعنی هر دو یا پسرند یا دختر و دوم شبیه و مانند هم هستند و با خواهران و برادران در این زمینه متفاوت هستند.
اما در همین دو یا سه قلو بودن ، بسته به این که کدامیک از آنها ، احتمالا خون بیشتری یا غذا یا تغذیه یا اکسیژن بیشتری دریافت کنند ، میتوانند با هم متفاوت باشند و بنابراین حتی دوقلوهای یکسان نیز وقتی که به دنیا می آیند ، از نظر وزن و برخی از حالات کلی ارثی و محیطی ای که به دست آورده اند ، با هم متفاوت خواهند بود.
رویان ( Embryo ) : از نظر علمی ، هفت یا هشت هفته ی اول بارداری را به عنوان رویان می شناسیم . یعنی هفت یا هشت هفته ی اول بارداری مادر و موجودی که در شکم مادر هست ، دوره ای است که در پایان هفته ی هفتم ، تقریبا همه ی اعضای اصلی بدن ، شکل و فرم خودش را گرفته ، مخصوصا مغز در حدی که کاملا آماده برای انجام فعالیت های خودش است به وجود آمده است.
جنین ( Fetus ) : از هفت یا هشت هفته ی بعد از بارداری ، تا چهل هفتگی را به عنوان جنین می شناسند. بنابراین از این به بعد آن زمانی که بنده به رویان به هفت یا هشت هفته ی اول و جنین که از هشت تا چهل هفته است اشاره می کنم ، متوجه تفاوت آن خواهید بود.مراحل بارداری 9 ماه :
ماه اول : * شروع سه ماه اول ، * تخمک گذاری و لقاح ، * وقتی شما حسی دریافت کردید  در این باره ، در طول 4 هفته برخی از تست های بارداری اصلی شناسایی خواهد شد. ، * جنین فقط دو سلول است.
ماه دوم : * علائم حاملگی : خستگی شدید ، تکرر ادرار ، بیحالی و بیماری صبحگاهی و نوسانات هورمونی ، ضربان قلب کودک قابل لمسه ، مغز کودک شکل می گیرد.
ماه سوم : * جنین رسما جنین می شود ، * احساس کِسلی و بیحالی در وقت بیداری در صبح کاهش می یابد ، * جنین اندازه یک آلو است.
ماه چهارم : * شروع سه ماه دوم ، * اسکلت و استخوان های بدن کودک شکل گرفته و قوی تر شده و در ( ایکس ری ) قابل مشاهده است ، * قد کودک 12.7 سانتی متر و وزنش حدود 14.1 گرم است.
ماه پنجم : * شما احساس می کنید که کودک شروع به لگد زدن کرده است ، * قسمت شنیداری کودک شروع شده و در حال رشد می باشد ، * ناراحتی های شایع در این دوران عبارتند از  : کمر درد ، سوءهاضمه ، سوزش سردل ، سردرد ، سرگیجه ، یبوست ، احساس آب
ماه ششم : * این ماه جشن علامت نیمه راه در دوران بارداری است. ، * در آخر این ماه کودک تقریبا به طور کامل تشکیل و شکل گرفته است.
ماه هفتم : * احتمال وقوع انقباض رحمی ( براکتون هیکس ) وجود دارد. ، * مغز کودک شروع می کند به برنامه ریزی کردن در مورد صداها و مناظر ، *  قد کودک حدود 33 سانتی متر می باشد.
ماه هشتم : * کودک کاملا شکل گرفته و وزن اضافه کرده است. ریه های کودک به طور کامل رشد کرده است.
ماه نهم : * ناراحتی های شایع ( انقباضات رحمی ، فشار لگنی ، مشکلات خواب )
منبع : کتاب فلسفه و هدف های پرورش تعلیم و تربیت دوران بارداری مادر
شرایط و حالات جنین در شکم مادر
مراقبت از جنین در دوران بارداریمراقبت از جنین در دوران بارداری

مراقبت از جنین در دوران بارداری گرچه رحم مادر ، جایگاه مطمئن و محفوظی است که جنین میتواند در آن رشد و نمو کند ، ولی ممکن است داروها ، سموم ، اشعه و عوامل بیماری زا بر روی جنین درون رحم اثر نماید و ناهنجاری هایی در جنین پدید آورد.


تکان خوردن جنینتکان خوردن جنین

تکان خوردن جنین کودک آنلاین: هر چند جنين از هفته هفتم يا هشتم شروع به تكان خوردن مي كند و در سونوگرافي مي توان اين مسئله را مشاهده كرد ولي تكان خوردن جنين در داخل رحم معمولاً قبل از هفته هاي 16 تا 22 احساس نمي شود.


جنین در وضعیت بریچجنین در وضعیت بریچ

جنین در وضعیت بریچ کودک آنلاین: زایمان نوزادی که در حالت بریچ (خروج نوزاد با باسن و پا) قرار گرفته است قرن ها موجب وحشت مادران باردار بود زیرا خطرات فراوانی برای نوزاد در بر داشت. اما اکنون تکنیک های پیشرفتۀ زایمان خطرات آن را به شدت کاهش داده است به طوری که امروزه زایمان طبیعی یا عمل سزارین هر دو در مورد زایمان کودکان بریچ کاملاً موفقیت آمیزند.


مراحل شکل گیری جنینمراحل شکل گیری جنین

مراحل شکل گیری جنین این جایی است که یک اسپرم در مسابقه پیروز گردد. جنس نر میتواند در یک انزال بین 100 و 300 میلیون اسپرم را رها کند. گرچه تعداد این سلول های به میلیون ها می رسد ولی کار آنان کاملا مشخص است. مراحل شکل گیری جنین

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران