کودک آنلاین

موضوع مقاله : علایم بارداری

دسته بندی : علایم بارداری

1
گر گرفتگی بارداری
گر گرفتگی بارداری برخی زنان‌در دوران بارداری مدام دچار گر گرفتگی بارداری می شوند، احساس گرما می کنند و عرق چیزی است که در این زمان می تواند بسیار آزار دهنده باشد. گر گرفتگی بارداری

گر گرفتگی بارداری
برخی زنان‌در دوران بارداری مدام دچار گر گرفتگی بارداری می شوند، احساس گرما می کنند و عرق چیزی است که در این زمان می تواند بسیار آزار دهنده باشد. ممکن است دمای محیط از نظر اطرافیان مناسب و حتی خنک باشد اما با این حال شما همچنان احساس گرما می کنید.
در این مقاله چند راهکار برای کاهش تعریق‌در دوران بارداری ارائه می کنیم.
علت گر گرفتگی و عرق کردن‌در دوران بارداری
پس از لقاح و بارور شدن تخمک ، تغییرات هورمونی آغاز می شوند. این تغییرات تاثیر بسیاری بر هیپوتالاموس (مرکز فرماندهی تولید و تعادل هورمون ها و همچنین مرکز کنترل دمای بدن) می گذارد. در نتیجه دمای بدن ممکن است حتی در یک محیط خنک بالا برود. بدن برای خنک کردن بدن یک سیستم موثر دارد و آن عرق کردن است، بنابراین تعریق دردوران بارداری بیشتر می شود.
چه زمانی بیشتر از همیشه عرق می کنید؟
در سه ماهه اول، سه ماهه سوم و پس از زایمان که تغییرات هورمونی اعمال شده بر بدن به بیشترین حد خود می رسند، عرق کردن های مداوم دست از سر شما بر نمی دارند. بازگشت به حالت طبیعی زمانی اتفاق می افتد که تخمک گذاری مجدد آغاز شود. آغاز تخمک گذاری چند ماه بعد از زایمان رخ می دهد.
تعریق بیشتر در کدام نواحی بدن اتفاق می افتد؟
کمی فکر کنید و ببینید بیشتر از کدام نواحی عرق می کنید! از آشنا ترین غدد عرق شروع می کنیم. غدد آپوکرین ، که بیشتر در ناحیه زیر بغل و ناحیه تناسلی وجود دارند. غدد آپوکرین مسئول بوی عرق هستند البته حضور باکتری ها برای ایجاد بوی عرق ضروری است.
و اما غدد عرقی که‌در دوران بارداری فعالیت بیشتری خواهند داشت، غدد اکرین هستند. این غدد برای تنظیم تعادل دمای بدن فعالیت خود را بیشتر می کنند. غدد اکرین در تمام نقاط بدن وجود دارند اما تراکم آنها بیشتر در صورت، کف دست ها، سینه و پشت است. خوشبختانه عرق ناشی از غدد اکرین باعث ایجاد بو نمی شود و بیشتر مثل آب است ، مانند عرق کف دست و پیشانی.
راهکارهای مقابله با تعریق در دوران بارداری
در حقیقت راهی برای برطرف کردن کامل این مشکل وجود ندارد. اما می توان با انجام کارهای زیر آن را قابل تحمل کرد.
•    مصرف مایعات
زمانی که عرق می کنید آب زیادی از دست می دهید. بنابراین برای جلوگیری از کم آبی ، غش و ضعف باید مصرف مایعات خود را افزایش دهید. علاوه بر این مصرف مایعات به تعادل دمای بدن و خنک کردن آن کمک می کند.
همیشه یک بطری آب نزدیک خود داشته باشید و منتظر نمانید که احساس تشنگی کنید. به طور مداوم آ ب بنوشید. منظور از مایعات می تواند آب و آب میوه طبیعی باشد. نوشابه و نوشیدنی های شیرین انتخاب مناسبی نیستند.
اگر رنگ ادرار شما روشن و بوی آن کم است، یعنی مایعات به مقدار کافی دریافت کرده اید. اما اگر رنگ ادرار زرد و بوی آن زیاد است، بدانید که مایعات کمی دریافت کرده اید.
•    از تهویه مناسب استفاده کنید.
اگر هوا خیلی گرم است پنکه کمکی نمی کند. بهتر است در مکانی قرار گیرید که تهویه مناسبی داشته باشد.
•    زیر نور آفتاب نمانید.
بهترین زمان برای خروج از منزل صبح زود و یا غروب است.
•    از لباس های نازک و سبک استفاده کنید.
•    هنگام خواب به جای پتو از ملافه استفاده کنید.
•    تغذیه مناسب
از نوشیدنی های داغ و غذاهای تند پرهیز کنید. این مواد تولید عرق را در بدن تحریک می کنند.
•    روزانه دوش بگیرید.
منبع: سایت zimed.org
گر گرفتگی بارداری
گر گرفتگی بارداری

مشکلات احتمالی در دوران بارداری – قسمت اولمشکلات احتمالی در دوران بارداری – قسمت اول

مشکلات احتمالی در دوران بارداری – قسمت اول از میان دلایل متعدد برای افزایش ادرار در بارداری مهم ترین دلیل کاهش ظرفیت مثانه به علت فشار رحم بزرگ شده است. عامل دیگری که در افزایش ادرار نقش دارد ، مصرف بیش از حد مایعات است معمولا مادران باردر به علت برطرف ساختن یبوست و یا درمان عفونت های دستگاه ادراری بیش از نیاز خود از مایعات استفاده میکنند. مشکلات احتمالی در دوران بارداری – قسمت اول


شنا در دوران بارداریشنا در دوران بارداری

شنا در دوران بارداری کودک آنلاین: اگر پیش از بارداری شنا می ‌كردید، با احتیاط بیشتری می ‌توانید در دوران بارداری نیز، به آن ادامه دهید. ولی اگر در بارداری برای اولین بار تصمیم به شنا كردن گرفته‌اید، از سه ماهه دوم و آرام ‌آرام این كار را شروع كنید.


چگونگی ایجاد تعادل در رژیم غذایی بارداریچگونگی ایجاد تعادل در رژیم غذایی بارداری

چگونگی ایجاد تعادل در رژیم غذایی بارداری کودک آنلاین: بیشتر ما عادت نداریم به رژیم غذایی خود به شکل ماهیانه، هفتگی یا حتی روزانه نگاه کنیم (ما وعده به وعده زندگی می‌کنیم). تعداد بسیار کمی از مردم واقعاً از رهنمودهای موردنیاز برای یک رژیم متعادل استفاده می‌کنند و دانستن دلیل این کارشان بسیار آسان است. چگونگی ایجاد تعادل در رژیم غذایی بارداری


گرفتگی عضلات پا در دوران بارداریگرفتگی عضلات پا در دوران بارداری

گرفتگی عضلات پا در دوران بارداری :گرفتگی عضلات پا یا نگه یا اسپاسم عضلات پا یكی از مسایل شایع دوران بارداری می‌باشد که معمولاً اضافه شدن وزن در دوران بارداری را کی از علل مهم آن می‌دانند. گرفتگی عضلات پا بیشتر در 3 ماهه دوم بارداری آغاز می‌شود و ممکن است در ماه‌های پایانی بارداری میزان آن بیشتر گردد . فشار آوردن وزن بر روی عروق خونی و سیاهرگ‌ها و همین طور فشار وزن روی عصب‌های که در قسمت پا قرار دارند نیز از عوامل تشدید این وضع می‌باشند . گرفتگی عضلات پا در دوران بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران