کودک آنلاین

موضوع مقاله : علایم بارداری

دسته بندی : علایم بارداری

4
علائم بارداری دوقلو
علائم بارداری دوقلو علائم بارداری دوقلو و مراقبت های مهم قبل و بعد از بارداری به خصوص برای مادران دوقلوها شامل دسته ای علائم و نکاتی است که به صورت علمی و کامل در این بخش می خوانید. علائم بارداری دوقلو

علائم بارداری دوقلو
علائم بارداری دوقلو و مراقبت های مهم قبل و بعد از بارداری به خصوص برای مادران دوقلوها شامل دسته ای علائم و نکاتی است که به صورت علمی و کامل در این بخش می خوانید.
اگر شما هم علاقه مند به داشتن دوقلو هستید و مراحل قبل از بارداری برای داشتن دوقلوها را گذرانده اید حالا نوبت به تست نشانه ها و علائم بارداری دوقلوها است .
اگر شما یکی از آنها باشید ، ممکن است که بعضی از این علائم را داشته باشید . اگر این علائم را نداشته باشید پس جزء آنها نیستید . در این مقاله نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد شما بیش از یک بچه باردارید.
علائم بارداری دوقلویی میشود :
به طور طبیعی حالت تهوع صبح ها خیلی بیشتر از بارداری های نرمال و عادی است. سوء هاضمه ، تورم و خستگی هم در این گونه بارداری ها شدیدتر است. اگرچه این علائم نشانه این است که دوقلو باردارید اما ممکن است گاهی اوقات این علائم ناشی از آن باشد که بارداری شما از بارداری های نرمال سخت تر است.
سه ماهه اول بارداری تان سنگین میشوید :
در طول سه ماهه اول بارداری دوقلو ، ممکن است که وزنتان بیشتر از آن حدی باشد که یک خانم باردار معمولی میتواند داشته باشد.
طبیعتا اندازه رحم تان بزرگتر است :
اگر اندازه رحم تان بزرگتر از حدی باشد که در آن زمان بایستی باشد ، ممکن است پزشک تان شک کند که شما دوقلو زایمان می کنید . اما این به این معنی نیست که شما دوقلو باردارید بلکه این فقط یک نشانه است. اگر زایمان اول تان نیست ، ممکن است اندازه رحم نسبت به زایمان اول تان کمی تغییر کرده باشد.
تجربه ی ضربان قلب چندگانه :
پزشکتان در طول معاینات قبل از زایمان ، بیش از یک ضربان قلب می شنود.
حرکت های جنین بیشتر می شود :
اگر زایمان اولتان نیست ، نسبت به بارداری قبلی لگد زدن های بیشتری از جنین احساس می کنید.
چگونه دوقلوها شکل می گیرند ؟
هیچ کس نمیتواند در به دنیا آوردن دوقلوهای همسان تاثیر گذار باشد و زمینه آن را فراهم کند. وقتی که تخمک به صورت خودکار بارور می شود به دو نیم تقسیم میشود و دوقلوهای همسان شکل می گیرند.
دوقلوهای غیر همسان زمانی که تخمک ها به وسیله اسپرم های مختلف در یک زمان بارور می شوند شکل می گیرند.عواملی که در مشخص شدن دوقلوهای همسان یا غیر همسان نقش دارند شامل موارد زیر می باشد :
مصرف داروهای باروری یا لقاح مصنوعی
داروهای باروری ، باعث می شود که در طول یک سیکل ، تخمدان ها بیشتر از یک تخمک آزاد کنند. در لقاح مصنوعی یا IVF ممکن است بیش از یک رویان در رحم جایگزین شود.
سن مناسب
به طور عمده در خانم هایی که بیشتر از 30 سال سن دارند ، احتمال این که در تخمک گذاری تخمک های بیشتری آزاد کنند بیشتر است.
زایمان قبلی یا چندقلوهای قبلی
اگر قبلا بچه ای به دنیا آورده اید ، یا زایمان چند قلویی داشته اید ، شما شانس بیشتری برای دوقلویی دارید.
سابقه فامیلی
اگر دوقلوهای همسان در خانواده تان دارید ، شانس تان برای داشتن دوقلو زیاد میشود.
نژاد
جالب است بدانید که خانم های سیاه پوست بیشتر از خانم هایی که پوست سفیدتری دارند احتمال بارداری چندقلو دارند. در خانم های آسیایی و اسپانیایی احتمال کمتری وجود دارد.
سونوگرافی
چنانچه پزشکتان به بارداری چند قلو شک کند برای شما سونوگرافی تجویز می کند که معمولا در اوایل سه ماهه دوم بارداری مشخص میشود. اگر تست نشان داد که شما دوقلو باردار هستید ، امکان این که پزشک بتواند بگوید که دوقلوهای شما همسان یا ناهمسان هستند وجود دارد.
اصولا برخی اوقات ، یکی از قل ها از بین میرود که به این بیماری سندرم قل ناپدید شده می گویند.
از بین رفتن یکی از دوقلوها به علت ناهنجاری های کروموزومی است اما دانشمندان هنوز خیلی از این بابت مطمئن نیستند. اگر یکی از دوقلوها در اوایل بارداری از بین برود ، معمولا خطری برای قل دیگر نیست.
مراقبت های پیش از تولد
دقت کنید که اگر دوقلو باردارید ، ماما یا پزشکتان باید شما را بیشتر از کسی که یک بچه باردار است ویزیت کند. زیرا خطرهای بیشتری برای چندقلوها وجود دارد. بیشتر ویزیت شدن شما پیش از بارداری از عوارض و خطرات احتمالی پیشگیری می کند.
منبع : کتاب تعیین جنسیت جنین
علائم بارداری دوقلو
شکل گیری جنین دوقلوشکل گیری جنین دوقلو

شکل گیری جنین دوقلو تشخیص قطعی است. در بدن شما دو جنین در حال رشدند. چطور این اتفاق افتاد؟ چه چیزی باعث حاملگی دوقلو می شود؟ چه شد که این بخت نصیب شما شد؟ شکل گیری جنین دوقلو


همکاری مادر و پزشک در بارداری دوقلوییهمکاری مادر و پزشک در بارداری دوقلویی

همکاری مادر و پزشک در بارداری دوقلویی هنگام بررسی کم خطرترین شیوه ی بارداری و زایمان برای شما و فرزندانتان ، شما و پزشک یا مامایتان در یک گروه جدانشدنی تشکیل می دهید . نقش هر دوی شما از اهمیت یکسانی برخوردار است و مکمل یکدیگر هستید. همکاری مادر و پزشک در بارداری دوقلویی


بازگشت به کار پس از زایمان دوقلوییبازگشت به کار پس از زایمان دوقلویی

بازگشت به کار پس از زایمان دوقلویی بسیاری از مادران اندکی بعد از تولد فرزند یا فرزندانشان به سرکار برمی گردند . در تصمیم شما برای بازگشت به کار – خواه از سر اجبار اقتصادی ، نیاز عاطفی به اشتغال یا حفظ موقعیت شغلی باشد – تولد دوقلوها بعد دیگری به تصمیم و برنامه ریزی شما می افزاید. بازگشت به کار پس از زایمان دوقلویی


کاستن از خطرهای بارداری دوقلوییکاستن از خطرهای بارداری دوقلویی

کاستن از خطرهای بارداری دوقلویی اگر سیگاری نباشید و هنگام شروع بارداری از تغذیه ی خوب و سلامت عمومی برخوردار باشید عوامل خطرناک بارداری دوقلویی خود به خود کاهش می یابند. سلامت پیش از بارداری به خوب کار کردن سیستم قلبی – عروقی بستگی دارد. کاستن از خطرهای بارداری دوقلویی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران