کودک آنلاین

موضوع مقاله : علایم بارداری

دسته بندی : علایم بارداری

26
سرگیجه در بارداری
سرگیجه در بارداری ابتدا میگوییم که سرگیجه با سیاهی رفتن چشم و غش کردن زن بارداری تفاوت دارد .چنانچه شخصی در حالتی ساکن است احساس چرخش دورانی پی در پی محیط یا تلوتلو خوردن را دارد به آن سرگیجه گویند . اما چنانچه کسی در مغزش احساس سبکی و سیاهی رفتن چشم ، را دارد و ناگهان می‌افتد این سرگیجه محسوب نمی‌شود . سرگیجه در بارداری

سرگیجه در بارداری
ابتدا میگوییم که سرگیجه با سیاهی رفتن چشم و غش کردن زن بارداری تفاوت دارد .چنانچه شخصی  در حالتی  ساکن است احساس چرخش دورانی پی در پی محیط یا  تلوتلو خوردن را دارد به آن سرگیجه گویند . اما  چنانچه کسی در مغزش احساس سبکی و سیاهی رفتن چشم ، را دارد و ناگهان می‌افتد این سرگیجه محسوب نمی‌شود .ممکن است  سرگیجه همراه با  وزوز گوش باشد  و لازم است اگر فردی دچار این مشکل است ، حتماً مورد  بررسی دقیق قرار گیرد  زیرا این علائم  می‌تواند نشانه بیماری منییر باشد.
منییر به 2 بخش تقسیم می‌گردد    منییر علت مشخصی ندارد و عوارض بیماری‌های دیگر مانند بالا رفتن  چربی و کلسترول خون یا فشارخون و یا  تغییرات متابولیکی و هورمونی مخصوصاً هورمون‌های غدد تیرویید باشد که این بیماری منییر شامل علائمی  است که در گوش خود را نشان می‌دهد. به همین دلیل به این خانم توصیه‌شده با متخصص گوش مشورت کنند.
علت بروز سرگیجه در دوران بارداری
-بروز کم خونی در دوران بارداری: بیشتر مادران باردار مبتلا به کم خونی در دوران بارداری  نیز دچار کاهش میزان  گلبول قرمزمی شوند و این مسئله به دلیل رشد جنین و افزایش نیاز او  به خون می‌باشد .پزشک معالج در این زمینه آزمایشی برای تشخیص کم خونی برای مادر درخواست می‌نماید تا در صورت نیاز از مکمل‌های معدنی مورد نیاز تجویز نماید.
- احساس سرگیجه به دلیل تغییرات هورمونی:که باعث ایجاد  افزایش جریان خون در جنین می‌گردد  اما ممکن است باعث سرگیجه در مادر گردد .
-به علت افت فشارخون سرگیجه در زنان باردار دیده می‌شود : در دوران بارداری به دلیل  انباشتگی  خون به طرف پاها  ممکن است باعث افت فشارخون و سرگیجه در بارداری گردد .به خصوص زمانی که موقعیت خود را تغییر می‌دهیم این احساس را تجربه خواهیم کرد.
-سرگیجه به علت افت قند خون : ممکن است به دلیل عوارض تهوع در دوران بارداری شخص تغذیه مناسبی نداشته باشد و همین امر باعث افت قند خون شخص باردار و بالطبع سرگیجه وی می‌گردد .

درمان سرگیجه در دوران بارداری :
راهکارهایی برای جلوگیری از سرگیجه در بارداری  وجود دارد که در اینجا به آن می‌پردازیم :
-سعی کنید مدت زمان طولانی در حالت ایستاده قرار نگیرید ، اگر مجبور هستید که در حالت ایستاده قرار بگیرید  برای برقراری جریان خون در بدن خود هرچند دقیقه یک‌بار  پاهای خود را  تکان دهید.
- برای جابجا شدن یک دفعه تغییر وضعیت ندهید سعی کنید هر بلند شدن و نشستن به آرامی صورت گیرد .
- معمولاً بدن خود را در حالت خنک نگه‌دارید و از حمام گرم و داغ خودداری کنید.
- به موقع غذا بخورید حتی اگر اشتهایی به غذا خوردن ندارید .
-برای برقراری جریان خون لباس‌های راحت و آزاد بپوشید .
-وضعیت صحیحی را برای خوابیدن خود انتخاب کنید برای برقراری جریان خون به پهلوی چپ خود بخوابید.
زنان بارداری که معمولاً  دچار سرگیجه هستند  بایستی  به دنبال علل سرگیجه خود باشند و آزمایشات لازم را در این زمینه انجام دهند .
سرگیجه در بارداری
علائم بارداریعلائم بارداری

علائم بارداری علائم و نشانه‌های بارداری معمولاً از زمان عادت ماهیانه فرد آغاز می‌گردد و بیشتر علائم شبیه علائم پریود می‌باشد به خاطر همین هم بسیاری از خانم‌ها متوجه باردار شدن خود نمی‌شوند و بسیاری هم می‌توانند بارداری خود را خیلی زود تشخیص دهند و با یک عدد بیبی چک شک خود را به یقین تبدیل کنند. علائم بارداری


علائم شایع بارداریعلائم شایع بارداری

علائم شایع بارداری اصولاً بارداری با تغییرات فراوانی توأم است.دوران حاملگی ممکن است از زنی به زن دیگر متفاوت باشد .ممکن است شما همه یا هیچ یک از علائم زیر را نداشته باشید یا تنها برخی از این علائم را تجربه کنید. علائم شایع بارداری


علائم هشدار دهنده در دوران بارداریعلائم هشدار دهنده در دوران بارداری

علائم هشدار دهنده در دوران بارداری کودک آنلاین: بسياري از زنان نگران‌اند چون فكر می‌کنند اگر اتفاق جدي يا مهمي در طول بارداري رخ دهد، متوجه آن نخواهند شد يا نمی‌دانند در چه شرايطي بايد به‌طور اورژانس با پزشك يا ماماي خود تماس بگيرند. علائم هشدار دهنده در دوران بارداری


علائم بارداری دوقلوعلائم بارداری دوقلو

علائم بارداری دوقلو علائم بارداری دوقلو و مراقبت های مهم قبل و بعد از بارداری به خصوص برای مادران دوقلوها شامل دسته ای علائم و نکاتی است که به صورت علمی و کامل در این بخش می خوانید. علائم بارداری دوقلو

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران