کودک آنلاین

موضوع مقاله : علایم بارداری

دسته بندی : علایم بارداری

2
سفت شدن شکم در بارداری
سفت شدن شکم : بارداری تغییراتی زیادی در بدن ایجاد می‌کند که به دلیل تغییرات هورمونی است. با تغییر مرکز ثقل، درد در مفاصل و تاندوم ها و مشکلات گوارشی و جریان خون اتفاق می افتد.

سفت شدن شکم در بارداری
بارداری تغییراتی زیادی در بدن ایجاد می‌کند که به دلیل تغییرات هورمونی است. با تغییر مرکز ثقل، درد در مفاصل و تاندوم ها و مشکلات گوارشی و جریان خون اتفاق می افتد. سفت شدن شکم گاهی با گرفتگی عضلات اشتباه گرفته می‌شود.
 با پیشروی بارداری، رحم احساسی دارد که به پوست فشار وارد می‌کند. اگر شما چاق باشید این سفت شدن را کمتر از زن های لاغر حس می‌کنید. شما در این حالت حس می‌کنید معده در فاصله های زمانی غیر منظمی سفت می‌شود و فکر می‌کنید انقباضات است.
 این سفت شدن شکم خیلی طول نمی کشد اما برخی خانم ها ادعا می‌کنند این سفت شدن شکم حدود پنج دقیقه طول می کشد. سفت شدن شکم اغلب همراه با افزایش وزن است. افزایش وزن باعث کشیدگی پوست و انقباضات براکستون هیکس و درد اشتباهی زایمان می‌شود. انقباضات براکستون هیکس به آماده شدن بدن برای درد درست زایمان کمک می‌کند.
سفت شدن شکم در ابتدای بارداری
در ابتدای بارداری، کشیدگی رباط‌ها باعث سفت شدن شکم می‌شود. با رشد جنین، رحم کشیده می‌شود و به اندام‌ها فشار وارد می‌کند. در این صورت شکم سفت می‌شود و احساس ناراحتی در شکم خواهید داشت. درد رباط گرد در ابتدای بارداری امری رایج است. ممکن‌است این مسئله خیلی منظم نباشد. علاوه بر این یبوست در بارداری، غذای زیاد یا نفخ شکم در دوران بارداری نیز باعث سفت شدن شکم می‌شود.سفت شدن شکم درانتهای بارداری
در انتهای بارداری، حرکات جنین باعث سفت شدن شکم می‌شود. با پیشروی بارداری، شکم به خاطر رشد جنین بزرگ می‌شود. فضای شکم شما حاوی اندام‌های داخلی و جنین است. سفت شدن شکم کاملا واضح است و چند ماه آخر این سفت شدن دائمی است. رحم رشد کرده و حرکات جنین باعث سفتی شکم می‌شود.
 افزایش وزن در بارداری همراه با سفت شدن شکم می باشد. چربی جمع شده زیر پوست باعث کشیدگی دیواره شکم و سفتی شکم می‌شود. مشکلات معده نیز در انتهاب بارداری باعث سفت شدن شکم می‌شود. اما این سفت شدن خیلی ادامه پیدا کرد احتمال دارد نشانه زایمان زودرس باشد. هورمون پروژسترون معمولا برای جلوگیری از زایمان زودرس استفاده می‌شود.
دلایل دیگر سفتی شکم‌در بارداری
انقباضات براکستون هیکس: انقباضات براکستون هیکس در سه ماهه دوم و سوم بارداری باعث سفت شدن شکم می‌شود. این انقباضات معمولا به جای درد اشتباه زایمان اشتباه گرفته می‌شود و معمولا بدن را برای انقباضات واقعی زایمان آماده می‌کند. درد و انقباضات واقعی زایمان در فاصله‌های منظمی و به صورت ریتمیک اتفاق می افتد. سعی کنید تعداد انقباضات و مدت زمان آن را ثبت کنید. این اطلاعات به‌پزشک کمک می‌کند.
جداشدگی جفت: جفت برای تغذیه جنین در حال رشد بسیار مهم است. در شرایط نرمال جفت‌به ماهیچه‌های دیواره رحم چسبیده است. گاهی اوقات این جفت جدا می‌شود و به قسمت پایین رحم حرکت می‌کند. در این حالت خونریزی اتفاق می افتد و رحم سفت می‌شود. این سفت شدن موقتی نیست و خیلی طول می کشد. جداشدگی جفت برای مادر و جنین بسیار خطرناک است.
وعده غذایی سنگین: معده به جنین در حال رشد و رحم فشار وارد می‌کند و خوردن غذای سنگین باعث می‌شود این فشار افزایش یابد. بهتر است همیشه غذای سالم و در فاصله زمانی های منظم بخورید.
یبوست: بیشتر خانم ها در بارداری یبوست را تجربه می‌کنند. یبوست باعث تشکیل گاز و نفخ می‌شود. در این صورت احساس سفتی شکم خواهید داشت.
منبع: بارداری به‌زبان آدمیزاد
سفت شدن شکم
ترک شکم در اثر بارداریترک شکم در اثر بارداری

ترک شکم در اثر بارداری کودک آنلاین: در دوران بارداری پوست بیشتر از مواقع دیگر مستعد آسیب دیدگی و برخی تغییرات است، چرا که هورمون ها در بیشترین حد خود هستند و البته پوست بیشتر از سایر مواقع کشیده می شود.


خارش پوستی در دوران بارداریخارش پوستی در دوران بارداری

خارش پوستی در دوران بارداری - گروه آخر و موضوع مورد بحث این مقاله ، خارش و بثورات پوستی خاص دوران بارداری است که در غیاب بیماریهای پوستی اولیه و بیماریهای سیستمیک تعریف می شود و شایع ترین علت آن ، خشکی پوست است. خارش پوستی در دوران بارداری


اندازه شکم در بارداریاندازه شکم در بارداری

اندازه شکم در بارداری اندازۀ شکم به بسیاری از مسائل مثل قد، اندازۀ باسن، تناسب اندام، یک قلو یا چند قلو بودن بستگی دارد. حالتی که جنین در رحم قرار دارد، نیز باعث ایجاد تفاوت می شود. اندازه شکم در بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران