کودک آنلاین

موضوع مقاله : بارداری هفته به هفته

دسته بندی : بارداری هفته به هفته

7
هفته دوم بارداری
هفته دوم بارداری کودک آنلاین : شما هنوز باردار نیستید. پوشش رحمی ضخیم است و تخمک‌گذاری در حال وقوع است. شما ممکن است همزمان با تخمک‌گذاری احساس درد کنید. هفته دوم بارداری

هفته دوم بارداری

کودک آنلاین : شما هنوز باردار نیستید. پوشش رحمی ضخیم است و تخمک‌گذاری در حال وقوع است. شما ممکن است همزمان با تخمک‌گذاری احساس درد کنید.

برای دیدار تخمک و اسپرم  هر ماه درزمان مشخص یکی از تخمدان‌ها یک تخمک را در زمان مقرر آزاد می‌کند و در صورت مهیا بودن شرایط   لقاح صورت می‌گیرد.
بایدها و نبایدها:

علائم تخمک‌گذاری را مرور کنید. این به شما کمک می‌کند که شانس باروری را افزایش دهید. استرس را در وجود خود به حداقل ممکن برسانید.تحقیقات نشان داده‌اند که کاهش استرس می‌تواند باعث افزایش باروری شود.

رابطه عاطفی خود را با همسرتان محکم‌تر کنید.

برنامه غذایی هفته به هفته بارداری – هفته دوم بارداری

هم اکنون نیز ما به شما پیشنهاد می‌کنیم رژیم غذایی سرشار از فولیک اسید را در  پیش گیرید . زیرا یکی از ویتامین هائی که از ابتدای دوره بارداری برای خانم‌ها تجویز می‌شود فولیک اسید یکی از ویتامین‌های گروه ب است که فولیک اسید خطر ابتلا به نواقص لوله عصبی  را در جنین شما کاهش می‌دهد بنابراین در این  برنامه غذایی هفته دوم بارداری مواد غذایی سرشار از اسید فولیک ارائه شده است .

صبحانه: به صورت یک روز درمیان یک عدد تخم‌مرغ محلی به همراه شیر و خرما و به میزان  یک کف دست نان سنگک یا نان بربری و همین طور یک روز درمیان مصرف غلات در  صبحانه به همراه شیر به شما توصیه می‌شود .

نهار و شام :خورشت آلو اسفناج  ، آبگوشت ، خوراک قارچ ، لوبیا چشم بلبلی و خوراک لوبیا به همراه سالاد کاهو و اسفناج .

نکته مهم : بر طبق سفارش‌های قبلی اسفناج نباید هیچ ترکیبی با ماست داشته باشد و به صورت بورانی مصرف گردد بهتر است در سالاد به همراه آب‌لیموی تازه و یا به صورت پخته‌شده مصرف گردد.

هفته دوم بارداری

هفته اول بارداریهفته اول بارداری

هفته اول بارداری :متخصصین اولین روزآخرین دوره عادت ماهیانه رابه عنوان روز اول بارداری محسوب میکنند و ازآن روزهفته های بارداری شروع به،شمارش میشود.معمولا بین یک هفته تاده روز از پایان عادت ماهانه تخمک گذاری اتفاق می افتد یعنی تا2 هفته آینده میتوانید منتظر تخمک گذاری باشید و پس ازهفته سوم انتظار داشته باشید تاشاید بتوانید در آن باردار شوید. هفته اول بارداریهفته سوم بارداریهفته سوم بارداری

هفته سوم بارداری اکنون موعد زمانی است که اسپرم و تخمک باهم برخورد می‌کنند اگر تخمک شما بارور شود لقاح صورت می‌گیرد و اکنون زمان آغاز سفر نه ماهه جنین شما خواهد بود. سلول‌ها با سرعت غیرقابل باور تقسیم می‌شوند. ابتدا سلول لقاح یافته به دو بخش تقسیم می‌شود .یک بخش جنین و بخش دیگر جفت .هم اکنون همه صفات ارثی در او شکل‌گرفته. هفته سوم بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.
مقاله?ویدیو?کاربر?
لیست مقالات
لیست ویدیو ها
لیست کاربران