کودک آنلاین

موضوع مقاله : بارداری هفته به هفته

دسته بندی : بارداری هفته به هفته

5
هفته سوم بارداری
هفته سوم بارداری اکنون موعد زمانی است که اسپرم و تخمک باهم برخورد می‌کنند اگر تخمک شما بارور شود لقاح صورت می‌گیرد و اکنون زمان آغاز سفر نه ماهه جنین شما خواهد بود. سلول‌ها با سرعت غیرقابل باور تقسیم می‌شوند. ابتدا سلول لقاح یافته به دو بخش تقسیم می‌شود .یک بخش جنین و بخش دیگر جفت .هم اکنون همه صفات ارثی در او شکل‌گرفته. هفته سوم بارداری

هفته سوم بارداری

 اکنون موعد زمانی است که اسپرم و تخمک باهم برخورد می‌کنند  اگر تخمک شما بارور شود  لقاح صورت می‌گیرد و اکنون زمان آغاز سفر نه ماهه جنین شما خواهد بود. سلول‌ها با سرعت غیرقابل باور تقسیم می‌شوند. ابتدا سلول لقاح یافته به دو بخش تقسیم می‌شود .یک بخش جنین و بخش دیگر جفت .هم اکنون همه صفات ارثی در او شکل‌گرفته.

و تمام این‌ها طوری اتفاق می‌افتد که شما چیزی از آن متوجه نمی‌شوید تخمک آزادشده با اسپرم پیروز از بین 350 میلیون اسپرم لقاح پیداکرده و از لوله‌های رحمی وارد رحم می‌شوند و در دیواره رحم لانه گزینی می‌کنند.به محض شروع این فعالیت‌ها در بدن   هورمون‌های بارداری در بدن شروع به ترشح می‌کند.  و تا شش روز پس از بارداری قابل‌تشخیص از طریق تستهای حاملگی است.

نشانه‌هایی که شما باردارید
معمولاً اولین علامت بدنی بارداری نداشتن عادت ماهانه است. به این دلیل است که به جای تخریب دیواره   رحم دیواره خود را می‌سازد تا برای جای گیری تخمک بارورشده آماده شود. اندکی بعد از نداشتن اولین عادت ماهانه شما ممکن است در سینه‌ها احساس درد کنید و بیش از حد معمول خسته باشید.
قطعی شدن بارداری
شما می‌توانید بسته آزمایش بارداری خانگی را از داروخانه تهیه کنید که روشی ساده   سریع و خصوصی برای تأیید حامله بودن شماست. این روش آزمایش ادرار برای وجود هورمون hCG که در طی بارداری ترشح می‌شود عمل می‌کند. اگر آزمایش سطح قطعی هورمون hCG را نشان داد نتیجه مثبت را نشان می‌دهد که تأیید می‌کند شما باردارید.
اما اگر آزمایش منفی است باز هم ممکن است باردار باشید. شاید آزمایش را خیلی زودتر از زمانی انجام داده‌اید که در ادرار باید به اندازه کافی hCG وجود داشته باشد. چند روز منتظر بمانید و آزمایش را تکرار کنید.
اگر نتیجه هنوز منفی است و عادت ماهانه ندارید ممکن است اتفاق دیگری در بدن شما رخ داده است. داروی خاص و بیماری‌ها و ورزش بیش از حد   کم وزنی   یائسگی پیش از موقع قرص‌های ضد بارداری یا استرس می‌تواند موجب به تعویق افتادن عادت ماهانه شود.
بعد از مثبت بودن آزمایش بارداری خانگی بعضی خانم‌ها تمایل دارند تا پزشک بارداری آن‌ها را تأیید کند. پزشک می‌تواند آزمایش خون ساده‌ای انجام دهد که حتی با مقدار hCG کمتر از آزمایش خانگی می‌تواند بارداری را نشان دهد.

تخمک بارورشده که اکنون جنین نامیده می‌شود حرکت به سمت پایین لوله رحم را ادامه می‌دهد و همان‌گونه که سلول‌ها تقسیم می‌شوند تخمک بزرگ‌تر می‌شود. اگر تخمک در لوله رحم جا بگیرد ؛ شما بارداری خارج از رحم خواهید داشت.
اما این مورد به ندرت اتفاق می‌افتد. معمولاً جنین به خوبی در پایین لوله رحم می‌گردد و تا زمانی که حدود چهار روز بعد از بارداری وارد رحم شود درون توپ منسجمی متشکل از حدود 200 سلول رشد می‌کند. معمولاً جنین مدت چند روز در رحم می‌گردد تا جای مناسبی برای جای گیری در دیواره پیدا کند. بایدها و نبایدها هفته سوم بارداری :

با مشورت پزشک خود خوردن اسیدفولیک را ادامه دهید  تا از ایجاد مشکلات عصبی در جنین جلوگیری شود. زمانی که سلول‌های جنین روی یکدیگر پیچ می‌خورند  لوله عصبی جنین تشکیل می‌شود و وجود فولیک اسید در این زمان بسیار لازم است. روزانه میزان 400 میکروگرم مکمل بایستی مصرف شود. سه ماه اول بارداری یکی از حساس‌ترین مراحل بارداری محسوب می‌شود . استفاده از مواد شیمیایی مثل رنگ مو و لاک ناخن مواد سفیدکننده و... در این دوران ممنوع می‌باشد.

برنامه غذایی هفته به هفته بارداری – هفته سوم بارداری

اکنون زمان آن فرا رسیده که به نوع و میزان غذای خود اهمیت بیشتری قائل شوید و از بهترین مواد غذایی و مناسب‌ترین آن‌ها استفاده کنید .به راهنمایی‌های ما در این زمینه توجه کنید . پس از این شاید شما به دلیل وجود ویار بارداری  قادر به خوردن هر نوع ماده غذایی نباشید ولی ما در اینجا به معرفی سودمندترین مواد غذایی در دوران بارداری اشاره می‌کنیم. اکنون شما بیش از هر زمانی نیازمند مواد خون‌ساز می‌باشید.

نکته تغذیه‌ای هفته

" سعی كنید هر روز گروه غلات را در برنامه غذایی خود بگنجانید و تنوع را نیز رعایت کنید "

صبحانه: آب میوه طبیعی بعلاوه یک عدد تخم‌مرغ محلی یا شیر و خرما با نان و پنیر ترجیحاً  نان سنگک یا نان بربری.

میان وعده صبح  : یک عدد سیب

میان وعده بعدازظهر: چند عدد بادام و سه یا چهار عدد بیسکویت سبوس‌دار  

نهار و شام : گوشت مرغ ، کباب تابه‌ای ، استامبولی پلو ، ماهی به همراه سبزی‌پلو ، سبزی خوردن ، ماست.
هفته سوم بارداری
هفته دوم بارداریهفته دوم بارداری

هفته دوم بارداری کودک آنلاین : شما هنوز باردار نیستید. پوشش رحمی ضخیم است و تخمک‌گذاری در حال وقوع است. شما ممکن است همزمان با تخمک‌گذاری احساس درد کنید. هفته دوم بارداری


هفته چهارم بارداریهفته چهارم بارداری

هفته چهارم بارداری : اکنون رحم در حال ساخت بافت مناسبی برای حفظ جنین می‌باشد و تولید هورمون‌های استروژن و پروژسترون (progesterone) افزایش می‌یابد. هورمون HCG در بدن تولید می‌شود و این همان هورمونی است که باعث مثبت شدن تست بارداری شما می‌شود . هفته چهارم بارداری


نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.
09 اردیبهشت 1396 - 20:53:4

h nببخشید این فیلم ها رو نمیشه دانلود کرد ؟
من برای تحقیقم خیلی بهشون نیاز دارم

مقاله?ویدیو?کاربر?
لیست مقالات
لیست ویدیو ها
لیست کاربران