کودک آنلاین

موضوع مقاله : بارداری هفته به هفته

دسته بندی : بارداری هفته به هفته

2
مراحل رشد پیش از تولد نوزاد
مراحل رشد پیش از تولد نوزاد هفتۀ اول: سلول تخم لقاح یافته از شیپور فالوپ می گذرد و به سمت رحم می رود. هفتۀ دوم: رویان خود را به پوشش درونی رحم متصل می کند و به سرعت رشد و نمو می نماید.

مراحل رشد پیش از تولد نوزاد
هفتۀ اول: سلول تخم لقاح یافته از شیپور فالوپ می گذرد و به سمت رحم می رود.
هفتۀ دوم: رویان خود را به پوشش درونی رحم متصل می کند و به سرعت رشد و نمو می نماید.
هفتۀ سوم: شکل گیری رویان شروع می شود. اطراف سر و قسمت انتهایی بدن قابل تشخیص می شود. قلب شروع به تپش می کند (قلب ابتدایی).
هفتۀ چهارم: رشد ناحیۀ دهان شروع و مجرای روده ای، قلب و کبد به سرعت رشد می کنند. سر و ناحیۀ مغز به روشنی بیشتری قابل تفکیک از هم هستند.
هفتۀ ششم: پنجه های دست و پا شروع به رشد می کند ولی هنوز دست ها کوتاه تر و انعطاف پذیرتر از آن است که به هم برسند. کبد شروع به ساختن سلول های خونی می کند.
هفتۀ هشتم: رویان به طور معمول در این موقع حدود 25 میلی متر طول دارد. صورت، دهان، چشم ها و گوش ها تقریباً شکل مشخصی به خود گرفته اند و رشد ماهیچه ها و غضروف ها آغاز می شود.

هفتۀ دوازدهم: در این زمان طول جنین حدود 75 میلی متر است و تقریباً به انسان شباهت دارد. هرچند که سر به صورت نامناسبی بزرگ است اما صورت به شکل صورت بچه هاست و پلک چشم و ناخن ها شروع به رشد می کند و جنسیت در این موقع به سادگی قابل تشخیص است. دستگاه عصبی هنوز بسیار ابتدایی است.
هفتۀ شانزدهم: جنین در این زمان 115 میلی متر است. مادر تقریباً می تواند حرکات جنین را احساس کند. اندام های انتهایی سر و اندام های داخلی به سرعت رشد می کنند و بدن جنین به بدن بچه ها شباهت بیشتری پیدا می کند.
ماه پنجم: جنین تقریباً 150 میلی متر می باشد. چشم ها نسبتاً شکل کاملی دارند. پرزهای چشایی روی زبان ظاهر می شوند. جنین می تواند هوا را به داخل برد و خارج نماید و صدای گریۀ ظریفی از خود بیرون دهد. احتمال تولد زودرس در این موقع وجود دارد.
ماه هفتم: دوران مهمی به شمار می آید. از لحاظ فیزیولوژیکی می تواند مزه ها و بوها را تشخیص دهد. حساسیت در برابر درد تقریباً وجود ندارد. تنفس هنوز سطحی، نامنظم و ابتدایی است. توانایی مکیدن و بلعیدن ضعیف است.
ماه هشتم تا تولد: جنین به طور روزافزونی برای زندگی مستقل خارج از رحم آماده می شود. سفتی ماهیچه ها افزایش یافته، حرکات نقویت و مثبت می گردند. تنفس، بلع، مکیدن و گریۀ ناشی از گرسنگی همگی قوی شده و طبیعی می شوند. واکنش های بینایی و شنوایی حالت های باثباتی به خود می گیرند.منبع: روانشناسی رشد
مراحل رشد پیش از تولد نوزاد
رشد جنین – قسمت اولرشد جنین – قسمت اول

رشد جنین – قسمت اول در طی عمل لقاح ، تخمک و اسپرم با یکدیگر ادغام می گردند تا یک سلول را با چهل و شش کروموزوم بسازند . این سلول اولیه در نتیجه رشد تقسیم و تمایز سلولی ، نوزاد و جفت را شکل خواهد داد. بعد از لقاح با تقسیم سلولی سریع یک کره تو خالی به نام بلاستوسیت ساخته میشود. رشد جنین – قسمت اول


رشد جنین – قسمت دومرشد جنین – قسمت دوم

رشد جنین – قسمت دوم ماه دوم بعد از گذشت دو ماه جنین که اکنون 2 سانتی متر بلندتر شده است شکل انسانی به خود می گیرد . جنین در این مرحله چشم ، گوش و بینی دارد. انگشتانش در دست ها و پاها دیده می شود.


هفته اول بارداریهفته اول بارداری

هفته اول بارداری :متخصصین اولین روزآخرین دوره عادت ماهیانه رابه عنوان روز اول بارداری محسوب میکنند و ازآن روزهفته های بارداری شروع به،شمارش میشود.معمولا بین یک هفته تاده روز از پایان عادت ماهانه تخمک گذاری اتفاق می افتد یعنی تا2 هفته آینده میتوانید منتظر تخمک گذاری باشید و پس ازهفته سوم انتظار داشته باشید تاشاید بتوانید در آن باردار شوید. هفته اول بارداری


هفته دوم بارداریهفته دوم بارداری

هفته دوم بارداری کودک آنلاین : شما هنوز باردار نیستید. پوشش رحمی ضخیم است و تخمک‌گذاری در حال وقوع است. شما ممکن است همزمان با تخمک‌گذاری احساس درد کنید. هفته دوم بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.
21 آذر 1395 - 14:47:48

salman kordتشكر از سايت خوبتان

مقاله?ویدیو?کاربر?
لیست مقالات
لیست ویدیو ها
لیست کاربران