کودک آنلاین

موضوع مقاله : تغذیه

دسته بندی : تغذیه

0
راهبردهایی برای کمک به غذا خوردن کودک - قسمت اول
غذا خوردن کودک : مشورت با متخصص کودک برای رد کردن احتمال هرگونه مشکل طبی مانند بازگشت غذا به‌مری میتواند در مشکلات تغذیه‌ای کودک نقش داشته باشد، بسیار اهمیت دارد.

راهبردهایی برای کمک به غذا خوردن کودک - قسمت اول
•    مدیریت طبی
مشورت با متخصص کودک برای رد کردن احتمال هرگونه مشکل طبی مانند بازگشت غذا به‌مری میتواند در مشکلات تغذیه‌ای کودک نقش داشته باشد، بسیار اهمیت دارد.
کمترین کار، نظارت دقیق بر وزن کودک و نیازهای مربوط به‌رژیم غذایی وی می‌باشد. اغلب یادداشت کردن غذاهایی که کودک در طول سه روز مصرف می‌کند به‌منظور شناسایی غذاهای مصرفی، ترجیحات غذایی و تعداد دفعاتی که غذا می‌خورد، مفید است.
گاهی اوقات کودکان مقدار زیادی از یک نوع غذا مانند محصولات لبنی را می‌خورند و بعداً معلوم می‌شود که آنها نسبت به‌شیر حساسیت دارند و همین مسئله موجب بدخوابی و بیقراری کودک می‌گردد.
متخصص کودک یا متخصص تغذیه می‌توانند در زمینۀ مکمل‌های غذایی که اشتهای کودک شما را برای غذاهای سالم‌تر افزایش میدهد، اطلاعات مناسبی در اختیار شما قرار دهد. این مورد مخصوصاً در کودکانی که عاشق شکر و غذاهای پرکربوهیدرات هستند، دارای اهمیت است.
بسیاری از کودکان به‌دنبال غذاهای به‌اصطلاح سفید مانند ماکارونی، نان و ذرت بو داده هستند. گاهی مرغ هم به‌خاطر طعم ملایم و بافت خاصی که کودک میتواند آن را در دهانش تحمل کند، از طرف کودک پذیرفته می‌شود.
وقتی که کودک دچار کم‌وزنی است یا رشد ضعیفی دارد، بسیار مهم است که بر افزایش وزن او نظارت کنید تا مطمئن شوید که وزن پیدا می‌کند، به‌ویژه وقتی که یک برنامۀ غذایی جدید را شروع می‌کنید.
از متخصص کودک بپرسید که پنجرۀ وزن به‌چه معناست و در مورد کودک شما چگونه است. این اصطلاح به‌میزان وزنی اشاره دارد که کودک شما میتواند از دست بدهد بدون اینکه سلامتی‌اش به‌خطر بیفتد.
ممکن‌است ترسناک به‌نظر برسد اما وقتی کودکی دچار مسائلی چون امتناع از خوردن، مقاومت در برابر غذاهای جدید و مواردی از این قبیل است، در ابتدا لجاجت و سرسختی نشان میدهد. ممکن است‌برای چند روز چیز زیادی نخورد اما بالاخره متوجه می‌شود که شما در کار خود جدی هستید.نکتۀ بسیار مهم این است که شما از برنامه‌ای که درمانگرتان مشخص کرده است با دقت پیروی کنید و آن را رها نکنید تا کودکتان بفهمد که از او چه انتظاری می‌رود.
اولین روزها یا هفته‌های برنامه، دشوارترین بخش برنامه برای والدین است. آنها از این نگران هستند که مبادا کودک‌شان وزن بیشتری کم کند و ممکن‌است احساس اضطرار کنند که با هر کلکی شده کمی غذا به‌کودک بدهند تا وزن کم نکند.
دانستن اینکه متخصص کودک و درمانگر در طول این راه دشوار همراه والدین هستند، برای آنها دلگرم کننده است. آنها کمک می‌کنند که کودک شما در جریان غلبه کردن بر مشکلات جسمی، حسی و هیجانی که مانع تغذیۀ سالم می‌شوند، آسیب نبیند.
گاهی بعد از شروع یک برنامۀ خود- تغذیه‌ای، کودک وزن زیادی از دست میدهد به‌طوری که اقدامات پزشکی جدی مانند غذا دادن از طریق لولۀ حلقی – معده‌ای یا لوله گذاشتن در معده برای او ضروری می‌شود.
 این شرایط نباید شکست تلقی شود. این کار به‌کودک شما کمک می‌کند که مواد غذایی مورد نیازش را دریافت کند و در عین حال چگونه تغذیه کردن خود و عادات تغذیه‌ای مناسب را نیز یاد بگیرد. در بسیاری از موارد لوله فقط برای مدت کوتاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بعد از اینکه کودک یاد گرفت در طول ساعات بیداری خود به‌خوبی غذا بخورد، این لوله برداشته می‌شود.
•    تقویت اشتها
معمولاً کودکانی که دچار مشکلات تغذیه‌ای هستند در تشخیص حالت سیری و گرسنگی مشکل دارند. برخی از آنها می‌توانند مدت طولانی بدون غذا بمانند تا زمانی که به‌آنها یادآوری می‌شود که وقت غذا خوردن است و حتی آن موقع هم مم‌کن است از این که والدین بازی وی را برای غذا خوردن قطع کرده‌اند، ناراحت شوند. کودکانی که غذا نمی‌خورند اغلب قند خونشان پایین است و دچار بی‌نظمی هیجانی هستند به‌صورتی که اغلب تغییرات شدید و ناگهانی در خلق آنها دیده می‌شود.
منبع: با کودک بدقلق و ناآرام چه کنیم؟
غذا خوردن کودک
رفتار کودکان هنگام غذا خوردنرفتار کودکان هنگام غذا خوردن

رفتار کودکان هنگام غذا خوردن : پسرم موقع غذا خوردن آرام نمی‌نشیند. او بالا و پایین پریده، غذا را از بشقاب خود قاپیده و آداب مناسب غذا خوردن را رعایت نمی‌کند.


غذا‌خوردن کودکان لجبازغذا‌خوردن کودکان لجباز

غذا‌خوردن کودکان لجباز همه ما میزان اشتها و گرایش های متفاوتی در هر مقطع سنی داریم ، و بچه های جوان مستثنی نمی باشند. اشتهای کودکان به تدریج در حال نوسان می باشد. و اغلب درست قبل از یک فوران رشد کمتر می شود. غذا‌خوردن کودکان لجباز


ناآرام بودن کودکان زمان غذا خوردنناآرام بودن کودکان زمان غذا خوردن

ناآرام بودن کودکان زمان غذا خوردن رفتار با کودکی که حین غذا خوردن بی قرار و ناآرام است ! تمام کودکان در بیشتر مراحل حین غذاخوردن بی قراری می کنند. اگر کودکی در زمان غذا همیشه آرامش داشته باشد و بشقاب غذایش را همیشه تمیز کند یک در میلیون می باشد. از آنجایی که کودکان و بچه های کوچک به این که روی پدر و مادر خود احساس قدرت می کنند زمان غذا خوردن زمانی است که آنها می توانند این قدرت را به کار برده و امتحان کنند. ناآرام بودن کودکان زمان غذا خوردن


نکاتی در مورد غذا خوردن کودکنکاتی در مورد غذا خوردن کودک

نکاتی در مورد غذا خوردن کودک غذاهای انگشتی خوردن آنها نه تنها سرگرم کننده می باشد بلکه به کودک شما کمک میکند تا هماهنگ باشد. اسنیک ها یک مهم در رژیم کودکان بازی می کنند. نکاتی در مورد غذا خوردن کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران