کودک آنلاین

موضوع مقاله : تغذیه

دسته بندی : تغذیه

0
استقلال خواهی کودکان
استقلال خواهی کودکان کودک شما اکنون در حال کسب مهارت های جسمانی جدیدی است ، مانند غلتیدن ، چهار دست و پا رفتن ، نشستن ، یا حتی راه رفتن . بهتر شدن قدرت عضلانی و مهارت های مربوط به هماهنگی دست ها با چشم ها ، امکان حرکت بسیار مستقل تر را به او می دهد. استقلال خواهی کودکان

استقلال خواهی کودکان
کودک شما اکنون در حال کسب مهارت های جسمانی جدیدی است ، مانند غلتیدن ، چهار دست و پا رفتن ، نشستن ، یا حتی راه رفتن . بهتر شدن قدرت عضلانی و مهارت های مربوط به هماهنگی دست ها با چشم ها ، امکان حرکت بسیار مستقل تر را به او می دهد.
کودک شما از آزادیی که بدن او به‌او می دهد بسیار خوشحال است و دوست دارد هنگام غذا خوردن مستقل باشد و خودش کنترل غذا خوردنش را در دست داشته باشد.
حتی ممکن است وقتی سعی می کنید با قاشق‌به او غذا بدهید بی قراری کند و نگذارد بیشتر از چند قاشق غذا به او بدهید. الگوی خواب او احتمالا منظم تر شده است ، که به تنظیم اوقات غذا کمک می کند.
تشویق غذا خوردن مستقل :
هر چه می گذرد کودک شما کمتر نیاز به کمک در غذا خوردن دارد و شاید ترجیح دهد غذاهای نرم را خودش با قاشق بردارد و بخورد.
اگر پوره ها بیشتر به خورد زمین و لباس هایش می رود تا به دهان خودش ، روش دوقاشقی را امتحان کنید ، به این صورت که یک قاشق‌به‌او بدهید تا در دست داشته باشد و تلاش خودش را برای خوردن انجام دهد و یک قاشق هم خودتان در دست داشته باشید تا با آن گاهی غذا را در دهانش بگذارید.
غذاهای انگشتی :
غذاهایی که میشود با انگشت برداشت و خورد برای آموزش غذاخوردن عالی است و باید کم کم نقش مفیدی در رژیم غذایی کودک شما داشته باشد. کودک از آزادی حرکتی که این نوع غذاها به او می دهد و از اینکه این نوع غذاها را میتواند بدون دخالت بزرگترها بخورد لذت می برد.
بگذارید سبزیجات بخارپز شده یا خام را با نان خورش سرد امتحان کند یا پوره ای را که دوست دارد ، با زدن نان به داخل آن بخورد.
غذاهای انگشتی باید به اندازه ی کافی سفت باشد تا کودک بتواند آنها را بردارد ، و در عین حال به اندازه ی کافی نرم باشد تا بتواند به راحتی بجود و ببلعد.
صرف اینکه کودک شما دندان دارد به این معنا نیست که به طور غریزی می داند چطور باید از دندان هایش استفاده کند. کودک خردسال خیلی احتمال دارد که تکه ای از غذا را گاز بزند ، سعی کند آن را به همان صورت ببلعد ، و بنابراین در گلویش گیر کند .
بنابراین هنگام غذا خوردن نباید حتی یک لحظه آنها را تنها گذاشت.

استقلال خواهی کودکان


استقلال خواهی کودکان

آزمایش گری :
هر قدر اجازه دهید کودکتان به تجربه و آزمایش بپردازد ، زودتر یاد خواهد گرفت خودش به تنهایی غذا بخورد. ممکن است ریخت و پاش کند ، اما نباید مانع از تلاش او شوید و نباید نگران باشید که آداب غذا خوردن مودبانه را بلد نیست.
کودک فورا متوجه هرگونه نگرانی از سوی شما میشود و خیلی زود صحنه ی غذاخوردن را تبدیل به میدان نبرد می سازد.به او اجازه دهید با فرصت کافی و خیال راحت غذا را کاوش کند و به خوردن آن بپردازد.
تمرین : از کاسه هایی که به میز می چسبد و تکان نمی خورد استفاده کنید تا کودک با خیال راحت سعی کند قاشقش را پر کند و آن را به دهان ببرد.
تکمیل : وقتی کودک یاد گرفت درست از قاشق استفاده کند ، اطمینان او افزایش می یابد و احتمالا مغرورانه هر گونه کمک شما را رد می کند.
منبع : کتاب تغذیه و آشپزی برای همه کودکان
استقلال خواهی کودکان
استقلال خواهی کودکان
استقلال کودکاستقلال کودک

استقلال کودک در این مورد سوال این است که چه تفاوتی میان کنترل کردن و تصمیم گیری والدین برای کودک ، با آموختن مهارت تصمیم گیری صحیح به کودک ، وجود دارد؟ استقلال کودک


حمایت‌از احساس استقلال کودکحمایت‌از احساس استقلال کودک

حمایت‌از احساس استقلال کودک - بی قید و شرط به کودک خود عشق بورزید، بدون توجه به‌اینکه رفتار یا انتخابی درست یا غلط داشته است. مراقب عشق و علاقه ای که تنها در قبال رفتاری خاص‌به او ابراز می‌کنید، باشید. حمایت‌از احساس استقلال کودک


به دنبال استقلال بودن کودک یکسالهبه دنبال استقلال بودن کودک یکساله

به دنبال استقلال بودن کودک یکساله از لحظه ای که کودک متولد میشود برای مراقبت از خود به شما وابسته است. بدون حضور شما او قادر به زنده ماندن نیست. در دوران نوزادی او آموخت که شما تنها پناهگاه امنی هستید که آغوش گرمتان ، آرامبخش قلب کوچک اوست. در طی آن دوران او کاملا به شما وابسته بود و با مراقبت ها و حمایت های پیاپی شما دریافت که جهان می تواند محل امنی برای او باشد. به دنبال استقلال بودن کودک یکساله


علاقه ی کودکان به داشتن استقلالعلاقه ی کودکان به داشتن استقلال

علاقه ی کودکان به داشتن استقلال کودکان وقتی پا به مدرسه می گذارند دوست دارند استقلال بیشتری داشته باشند. وقتی بچه ها به مدرسه می روند و در کنار والدینشان نیستند ، دوست دارند با دوستانشان بازی کنند. بعد از ظهرها هم آنها دوست دارند باز در کنار دوستانشان باشند. علاقه ی کودکان به داشتن استقلال

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران