کودک آنلاین

موضوع مقاله : تغذیه

دسته بندی : تغذیه

0
نکاتی در مورد غذا خوردن کودک – نه تا دوازده ماه
نکاتی در مورد غذا خوردن کودک – نه تا دوازده ماه 1 . کودک را خوب بپوشانید – به خاطر اینکه این کار کثیف کاری دارد. و یک عدد قاشق دست او بدهید تا با آن بازی کند. نکاتی در مورد غذا خوردن کودک – نه تا دوازده ماه

نکاتی در مورد غذا خوردن کودک – نه تا دوازده ماه
روش یاددادن کودک برای اینکه خودش غذا بخورد.
1 . کودک را خوب بپوشانید – به خاطر اینکه این کار کثیف کاری دارد. و یک عدد قاشق دست او بدهید تا با آن بازی کند.
2 . زمانی که دارید به کودک خود غذا می دهید ، به او اجازه دهید تا با دست با غذا یا قاشق بازی کند.
3 . به کودک اجازه دهید خودش از قاشق یا لیوان استفاده کند. از افتادن و سُر خوردن آنها نگران نباشید. زیرا در این قسمت امکان اینکه قاشق و یا ظروف دیگر پرت شوند ممکن است.
4 . دستمال کاغذی یا یک دستمال پارچه ای نرم را همیشه در دسترس قرار دهید و در حین غذا دادن او را آرام تمیز کنید. صبور باشید و وسایل را آهسته بلند کنید.


من خودم میتونم غذا بخورم !
کودک خود را تشویق کنید تا خودش غذا بخورد. البته می دانیم که این کار واقعا کثیف کاری دارد. بعضی از کودکان از سنین خیلی پایین تر مایل هستند که خودشان غذا بخورند. زمانی که با انگشتان کوچولو کاسه یا قاشقی را که دارید به او غذا می دهید می گیرند همانند یک آذرخش به نظر می آیند.
زمان غذا دادن به کودک یک قاشق کوچک دست او داده تا با آن بازی کند زیرا در این صورت زمان غذا دادن شما را راحت خواهد گذاشت.
همانطور که کودک شما رشد می کند ، غذاهای انگشتی را در اختیار او قرار دهید تا دست بگیرد تا انشاالله بخورد. همانگونه که غذا دادن با قاشق را ادامه می دهید بُرش های هویج ، بروکلی و گل کلم پخته را که برای دهان کودک نرم می باشد و میتوانند راحت بجوند به دست آنها بدهید.
و به همین ترتیب که کودک رشد می کند میتوانید تکه های نان یا بیسکویت های انگشتی را در اختیار او قرار دهید.
کودک را به برداشتن و بلند کردن غذا تشویق کنید. زیرا به همین ترتیب به طور عادی ایده های جدید کسب کرده و خودش شروع به غذاخوردن می کند. برای جلوگیری از کثیف کردن خودش میتوانید از یک پیش بند با آستین استفاده کنید و زمان غذا خوردن روی لباس او بپوشانید.
همیشه یک دستمال نرم و مرطوب در دسترس داشته باشید.
اگرچه وسوسه انگیز است که اجازه ندهید کودک خودش غذا بخورد ، ولی سعی کنید که با کثیف کردن مایوس و ناامید نشوید. برای اینکه کودک عادت کند که خودش غذا بخورد باید تشویق شود. زیرا احتمال خواهد داشت که بعدا برای اینکه خودش غذایش را بخورد دچار دردسر شوید.
بنابراین فعلا از کثیف کاری و ریخت و پاش او دلخور نشوید و کمی صبر پیشه کنید.
چگونه با کثیف کاری مبارزه کنیم؟
همانطور که سایز کودک بالا می رود به همان نسبت مقدار ریخت و پاش او بیشتر می شود. این تا حدودی باورنکردنی است که با استفاده از یک صندلی غذاخوری کودک بتوانید از ریخت و پاش و کثیف کاری او جلوگیری کند.
از یک پیش بند بزرگ استفاده کنید. پیش بند پارچه ای با آستر پلاستیکی برای کودکانی که خیلی کوچک هستند بسیار راحت می باشد زیرا مانند لباس می توانید آن را به تن کودک بپوشانید. و بزرگتر که شد از پیش بندهای پلاستیکی میتوانید استفاده کنید.
زمان استفاده از این نوع پیش بندها دقت کنید که پشت گردن کودک زخم نشود.
اگر تصمیم گرفته اید که به کودک در اتاق نهارخوری غذا بدهید ، برای جلوگیری از کثیف شدن فرش و کف پوش از یک تکه پارچه قدیمی یا روزنامه یا یک ورق کاغذ بزرگ و یا از یک رومیزی پلاستیکی یا روفرشی استفاده کنید.
برای اینکه هنگام غذا دادن به کودک او ظرف یا قاشقی که دارید با آن به او غذا می دهید را نگیرد یک قاشق دیگر یا اسباب بازی دست او بدهید تا بازی کند و سرگرم شود.
منبع : کتاب آشپزی غذای کودک
نکاتی در مورد غذا خوردن کودک – نه تا دوازده ماه
نکاتی در مورد غذا خوردن کودکنکاتی در مورد غذا خوردن کودک

نکاتی در مورد غذا خوردن کودک غذاهای انگشتی خوردن آنها نه تنها سرگرم کننده می باشد بلکه به کودک شما کمک میکند تا هماهنگ باشد. اسنیک ها یک مهم در رژیم کودکان بازی می کنند. نکاتی در مورد غذا خوردن کودک


نکات تغذیه ای تکمیلی برای شیرخواراننکات تغذیه ای تکمیلی برای شیرخواران

نکات تغذیه ای تکمیلی برای شیرخواران : *کودک در سنین 6 تا 9 ماهگی دوست دارد کار بزرگ‌ترها را تقلید کند بنابراین هنگام غذا دادن خودتان هم همراه با او- دهانتان را باز کنید- این کار را چند بار تکرار کنید. هر ماده غذایی را که به او می‌دهید خصوصاً اگر جدید باشد نام ببرید تا کودک علاوه بر طعم آن با اسمش هم آشنا شود نکات تغذیه ای تکمیلی برای شیرخواران


تغذیه شیرخوار در نه ماهگیتغذیه شیرخوار در نه ماهگی

تغذیه شیرخوار در نه ماهگی اکنون می‌توانید به غذای شیرخوار حبوبات را نیز به تدریج اضافه نمایید . معمولاً استفاده از حبوبات از عدس و ماش که راحت‌تر هضم می‌شوند آغاز می‌گردد. می‌توانید از جوانه ماش و یا عدس نیز در سوپ کودک استفاده کنید. تغذیه شیرخوار در نه ماهگی


غذای کمکی ده ماهگی شیرخوارغذای کمکی ده ماهگی شیرخوار

غذای کمکی ده ماهگی شیرخوار :معمولاً شیرخواران از نه ماهگی می‌توانند با انگشتان خود قطعات غذا را بردارند و بخورند .بهتر است در این زمان غذاهای انگشتی برای نوزاد تهیه گردد تا نوزاد خودش آن‌ها را برداشته و به دهان ببرد. غذای کمکی ده ماهگی شیرخوار

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران