کودک آنلاین

موضوع مقاله : تغذیه

دسته بندی : تغذیه

0
گرفتن کودک از شیر
گرفتن کودک از شیر اگر قصد گرفتن کودک از شیر را دارید توصیه می شود تا 8 ماهگی این کار را نکنید، ولی بین 8 تا 14 ماهگی از شیر گرفتن کودک باید به اتمام برسد. اما آنچه که بسیار مهم است آن است که این عمل هرگز کمتر از دو هفته یا بیشتر از شش هفته نباشد، زیرا در عین حالی که باید به تدریج صورت بگیرد، در مرحله ای باید متوقف شود.

گرفتن کودک از شیر
- اگر قصد گرفتن کودک از شیر را دارید توصیه می شود تا 8 ماهگی این کار را نکنید، ولی بین 8 تا 14 ماهگی از شیر گرفتن کودک باید به اتمام برسد. اما آنچه که بسیار مهم است آن است که این عمل هرگز کمتر از دو هفته یا بیشتر از شش هفته نباشد، زیرا در عین حالی که باید به تدریج صورت بگیرد، در مرحله ای باید متوقف شود.
برای این امر بهتر است که کودک را از طریق شیر مادر با غذاهای دیگر آشنا کرد. یعنی در حین استفاده از شیر مادر غذاهای دیگر نیز مخلوط شود تا با بو و طعم آن غذا آشنا شود و با توجه به اینکه از 6 ماهگی غذای دیگری به او می دهیم آمادگی استفاده از شیر دیگری را نیز پیدا کند.
از آنجایی که شیر تا سال های بعد منبع اصلی و اساسی است بهتر آن است وقتی که تصمیم به گرفتن کودک از شیر داریم آهسته آهسته شیر خشک به غذای او اضافه شود.
به این معنا که مادر کم کم یک وعده یا دو وعده از شیر کودک کم کند و غذاهای دیگری به او بدهد. فراموش نشود باید آهسته آهسته زمینه را فراهم کرد.
- معمولاً در هفته اول از شیر گرفتن کودک، مادر مشکلاتی دارد و به همین دلیل رعایت اصولی تحت نظر پزشک ضروری است. اما خوشبختانه بین ده تا چهارده روز چشمه شیر خشک می شود و ناراحتی هایی از قبیل درد و تورم سینه نیز برطرف می شود.از شیر گرفتن کودکی که با شیر خشک تغذیه شده است
اگر مادری برای تغذیه کودک از شیر خشک استفاده داشته است، بهترین کار این است زمانی که تصمیم دارید کودک را از شیر بگیرید، زمانش می تواند به جای 8 تا 10 ماهگی، از 10 تا 12 یا 14 ماهگی باشد و بهتر است دو کار انجام شود:
1- آهسته آهسته پنج درصد، پنج درصد آب به شیر اضافه شود و ظرف حدود 20 روز و یا اگر کودک مقاومت می کند ظرف مدت حداکثر 40 روز میزان شیر به حداقل برسد و شیر تبدیل به آب شود. پس کودک از طریق شیشه شیر چیزی جز آب نمی خورد.
2- در عین حال کودکان از حدود 10 ماهگی آمادگی خوردن آب و شیر را از لیوان دارند که باید قطر لیوان کم باشد و حتی المقدور رنگی باشد. واکنش های کودک نیز طبیعی است و با دادن فرصت به کودک آهسته آهسته کودک، شیشه شیر را کنار می گذارد.
بعد از 18 ماهگی بهتر است که شیشه شیر کنار گذاشته شود تا دچار تثبیت دهانی نشود. اگر در آغاز خواب، کودک نیازی به خوردن پستانک داشت ایرادی ندارد و در صورت خواب عمیق پستانک را از دهان او خارج کنید.
منبع: پرورش، تعلیم و تربیت از تولد تا 3 سالگی
گرفتن کودک از شیر
زمان مناسب از شیر گرفتن کودکزمان مناسب از شیر گرفتن کودک

زمان مناسب از شیر گرفتن کودک کودک آنلاین: از شیر گرفتن کودکان برای مادران کار سختی است. بچه ها دوست دارند تا هر وقت دل شان می خواهد شیر مادر یا شیشه بخورند، ولی مادران می ترسند که مبادا آنها این کار را کنار نگذارند و غذا نخورند. مادران برای این کار عجله می کنند و سریع کودک را از شیر می گیرند. حتی نمی گذارند او پستانک یا شیشه بخورد.


قطع شیردهی به نوزادقطع شیردهی به نوزاد

قطع شیردهی به نوزاد از شیرگرفتن به معنای قطع کامل تغذیه با شیر مادر و شروع تغذیه با شیرهای دیگر است. در این روش ، از شیرهای خشک ، شیرگاو و یا سایر مواد غذایی استفاده میشود. از شیر گرفتن ارتباط زیادی با سطح اجتماعی و اقتصادی جوامع مختلف دارد. قطع شیردهی به نوزاد


روش مناسب از شیر گرفتن کودکانروش مناسب از شیر گرفتن کودکان

روش مناسب از شیر گرفتن کودکان از شیر گرفتن ، گذار تدریجی از رژیم غذایی شیر به رژیم غذایی مرکب است. قبل از 4 ماهگی شیر همه ی مواد غذایی لازم برای کودک را تامین می کند. بین 4 تا 6 ماهگی دستگاه گوارش کودک شما به اندازه ی کافی تکامل می یابد تا غذاهای پیچیده تری را قبول کند و علائمی بروز می دهد که آمادگی او را برای غذاهای دیگر نشان می دهد همچون هنوز گرسنه بودن بعد از شیردادن یا خواستن تعداد دفعات بیشتر شیردهی. روش مناسب از شیر گرفتن کودکان


روند از شیر گرفتن کودکروند از شیر گرفتن کودک

روند از شیر گرفتن کودک کودک آنلاین: بخواهید یا نخواهید روزی می آید که مجبور می شوید فرزندتان را از شیر بگیرید، پس بهتر است دربارۀ این موضوع دلواپس نباشید، بلکه باید در مورد جایگزین کردن آن و نحوه و زمان این کار نگران باشید. هدف از شیر گرفتن صرفاً ایجاد تغییر در عادات آشامیدن کودک نیست، بلکه: روند از شیر گرفتن کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران