کودک آنلاین

موضوع مقاله : تغذیه

دسته بندی : تغذیه

0
پنیر خوردن کودکان
پنیر خوردن کودکان : تقریبا تمام کودکان می تواند به محض توانایی در بلعیدن و جویدن در حدود همان 6 تا 9 ماهگی می‌توانند پنیر را به رژیم غذایی خود اضافه کنند. پنیر را به اندازه های ریز خرد کرده طوریکه بتواند با انگشتان خود پنیر را بخورد.

پنیر خوردن کودکان
تقریبا تمام کودکان می تواند به محض توانایی در بلعیدن و جویدن در حدود همان 6 تا 9 ماهگی می‌توانند پنیر را به رژیم غذایی خود اضافه کنند. پنیر را به اندازه های ریز خرد کرده طوریکه بتواند با انگشتان خود پنیر را بخورد.
اما اگر کودک شما دارای اگزمای شدید و یا آلرژی غذایی دارد، قبل از دادن پنیر به کودک حتما با پزشکش مشورت کنید. پنیر جز غذاهای آلرژی زا محسوب نمی‌شود اما باید احتیاط کنید زیرا دارای پروتئین شیر می‌باشد.
آکادمی اطفال امریکا با توجه به آلرژی و سیستم ایمنی اطفال توصیه میکند که کودکان می‌توانند اندکی بعد از شروع کردن غذاهای جامد ( غلات، گوشت،سبزیجات و میوه ها)، پنیر هم مصرف کنند. حتی کودکان با اگزمای خفیف و یا سابقه خانوادگی آلرژی و یا آسم می‌توانند تا جایی که قابل خوردن برای کودک است به او پنیر بدهند.
آکادمی اطفال امریکا توصیه میکند وقتی غذایی آلرژی‌زا معرفی میشود بهتر است اولین بار در منزل کودک غذا را انتخاب کند نه در بیرون و یا رستوران.
وقتی غذایی را برای بار اول به کودک میدهید حتما 3 تا 7 روز غذای جدید دیگری به برنامه غذایی او اضافه نکنید. تا در این مدت واکنش بدن کودک به آن ماده غذایی مشخص شود.برخی از کودکان حتما با مجوز پزشک پنیر بخورند، این کودکان شامل:
- اگزمای متوسط تا شدید پس از اقدام درمان توسط پزشک
- واکنش آلرژیک شدید به نوعی از مواد غذایی در گذشته
- قبلا نوعی آلرژی غذایی برای کودک مشخص شده باشد
•    با تعدادی از نشانه های آلرژی در کودکان آشنا شوید:
- التهاب و ورم صورت( شامل لب ها و زبان)
- درد شکمی
- راش پوستی
- استفراغ
- اسهال
اگر کودک شما بعد از خوردن غذایی خاص این نشانه ها را داشت و حتی در نفس کشیدن دچار مشکل شد حتما به اورژانس زنگ زده و یا اورا به دکتر ببرید. وقتی پنیری را برای کودک خود انتخاب می‌کنید چه از شیر گاو، بز و یا گوسفند دقت کنید حتما پاستوریزه باشد. پنیر درست شده با شیر غیر پاستوریزه و یا شیر خام را برای کودک خود محدود کنید زیرا حاوی باکتری لیستریا است که باعث بروز بیماری های کشنده می‌شود.
منبع: همۀ کودکان سالم‌اند اگر ...
پنیر خوردن کودکان
پنیر خوردن کودکان
مشکلات تغذیه‌ای کودکان – بخش اولمشکلات تغذیه‌ای کودکان – بخش اول

مشکلات تغذیه‌ای کودکان تغذیه جنبه‌های مختلفی دارد که هر کدام از آن می‌تواند دچار مشکل شود. برخی از کودکان با اختلالاتی به‌دنیا می‌آیند که سبب ایجاد مشکلات تغذیه‌ای در آنها می‌شود. مشکلات تغذیه‌ای کودکان


برگرداندن غذا در کودکانبرگرداندن غذا در کودکان

برگرداندن غذا در کودکان کودک آنلاین: نشخوار کردن از کلمۀ لاتین Ruminare گرفته شده است که به معنای جویدن مواد برگشتی از معده است و معادل یونانی آن merycism می باشد که بالا آوردن غذا از معده، جویدن دوباره و بلع مجدد معنی می دهد.


خوردن در کودکان از تولد تا 3 سالگیخوردن در کودکان از تولد تا 3 سالگی

خوردن در کودکان از تولد تا 3 سالگی کودک آنلاین: بچه ها حدود 2 سالگی تقریباً هر غذایی را می خورند. اما حدود 2.5 سالگی اصرار عجیبی به تکرار غذاها دارند و در این زمینه باید آنها را کمک کرد. خوردن در کودکان از تولد تا 3 سالگی


شروع غذای جامد به کودک شیرخوارشروع غذای جامد به کودک شیرخوار

شروع غذای جامد به کودک شیرخوار کودک آنلاین: به محض اینکه سرانجام با تغذیۀ نوزادتان با شیر خود یا شیر خشک احساس فراغت و آرامش کنید، اطرافیان از شما خواهند پرسید که آیا کودکتان غذای جامد را شروع کرده است یا خیر؟ شروع غذای جامد به کودک شیرخوار

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران