کودک آنلاین

موضوع مقاله : خواب

دسته بندی : خواب

0
خواب کودک نوپا
خواب کودک نوپا بله این شما هستید که هر شب برای خواباندن کودک نوپایتان به هر دری می‌زنید. کودکان نوپا به خاطر انرژی فراوان خود برای کنجکاوی بازی معمولاً از خوابیدن سر باز می‌زنند. خواب کودک نوپا

خواب کودک نوپا
بله این شما هستید که هر شب برای خواباندن کودک نوپایتان به هر دری می‌زنید. کودکان نوپا به خاطر انرژی فراوان خود برای کنجکاوی بازی معمولاً از خوابیدن سر باز می‌زنند.آن‌ها در محیطی که همه بیدارند و در کنار هم هستند او این‌همه جذابیت رانمی تواند نادیده بگیرد.
 کودکان در خوابیدن هم مانند مسائل دیگرشان باهم متفاوت‌اند ولی یک کودک یک‌ ساله معمولاً 10 الی 12 ساعت خواب شبانه و 2 الی 3 ساعت خواب روزانه را تجربه می‌کند .ممکن است کودکی فقط خواب شبانه را داشته باشد و کودک دیگر 1 ساعت در طول روز بخوابد و 11 ساعت خواب شبانه داشته باشد.

نکات خواباندن کودکان نوپا:
-هیجانات خانه و کودک خود را به حداقل برسانید: از انجام دادن بازی‌های هیجانی و دیدن فیلم و کارتون‌های هیجان‌انگیز خودداری کنید.
-قبل از خواب احتیاجات کودک خود را تأمین کنید: کودک غذای خود را خورده باشد .پوشک او تعویض شده باشد. لباس او به‌اندازه باشد.
-زمان خواب روز کودک را تنظیم کنید: اگر کودک شش بعدازظهر بخوابد مطمئناً ساعت نه شب حاضر بخواب رفتن نمی‌شود.
-حتماً برای کودک قبل از خواب کتاب بخوانید.
-یک ساعت قبل از خواب کودک را به اتاق خودش ببرید.
-برنامه منظمی برای خواب او در نظر بگیرید.
- هیچ‌گاه در اتاق او نخوابید.
خواب کودک نوپا
کم خوابی در  کودکان نوپا کم خوابی در کودکان نوپا

کم خوابی در کودکان نوپا حدود 25 درصد کودکان دچار اختلالات شدید خواب هستند. بعضی از کودکان از ابتدا دارای این مشکل میباشند و برخی دیگر نیز در طول زمان دچار اختلالات خواب میگردند .کم خوابی کودک یکی از مشکلات عدیده والدین میباشد .به والدین پیشنهاد میکنیم عوامل بروز کم خوابی را در کودکان خود بررسی کنند تا بتوانند برخورد درستی با آن داشته باشند .


برنامه خواب کودک نوپا برنامه خواب کودک نوپا

برنامه خواب کودک نوپا خواب کودک نوپا -کودک یک تا سه ساله- معمولاً 12 ساعت در طول شبانه‌روز می‌باشد که با رشد کودک به11 ساعت نیز کاهش پیدا خواهد کرد. برنامه خواب کودکان نوپا متفاوت است برخی فقط خواب شبانه دارند و برخی دو سه ساعت در طول روز نیز می‌خوابند. برنامه خواب کودک نوپا


می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد !می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد !

می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد ! کودک رابه اتاق خوابش می‌برید. چراغ خوابش راروشن می‌کنید، کمی باهم حرف می‌زنید، کتاب می‌خوانید،به همه بهانه‌های کودک جواب می‌دهید، برایش آب می‌آورید. بالاخره باکلنجار بسیار کودکتان می‌خوابد. هنوززمان زیادی نگذشته است که دراتاق خودتان صدای پاهایش رامی‌شنوید و درخواب و بیداری متوجه می‌شوید مثل همیشه او، خودش رابه تخت خواب شما دعوت کرده است. می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد !

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران