کودک آنلاین

موضوع مقاله : خواب

دسته بندی : خواب

2
شیوه کنترل گریه شبانه کودک
شیوه کنترل گریه شبانه کودک کودک آنلاین: اگر بیدار شدن کودک در نیمه شب روال عادی و برنامۀ هر شب او باشد، بر روحیۀ تمام اعضای خانواده اثر منفی می گذارد. برای حل این مشکل باید از شیوۀ کنترل گریه شبانه استفاده کرد. شیوه کنترل گریه شبانه کودک

شیوه کنترل گریه شبانه کودک
کودک آنلاین: اگر بیدار شدن کودک در نیمه شب روال عادی و برنامۀ هر شب او باشد، بر روحیۀ تمام اعضای خانواده اثر منفی می گذارد. برای حل این مشکل باید از شیوۀ کنترل گریه شبانه استفاده کرد.
این روش در اکثر موارد پس از یک هفته نتیجه بخش خواهد بود. نخست باید بدانید کنترل گریۀ شبانه به این معنا نیست که نسبت به گریۀ کودک بی تفاوت باشید و هیچ عکس العملی به آن نشان ندهید. چنین کاری به هیچ وجه پذیرفته نیست زیرا بی رحمانه و بی فایده است.
با کنترل گریۀ شبانه به جای اینکه مدتی طولانی بچه را به حال خود رها کنید تا گریه کند و احساس طرد شدن داشته باشد، به او اطمینان خاطر می دهید که نزدیک وی هستید، او را ترک نکرده اید و به گریه اش توجه دارید ولی اکنون زمانِ خواب است.
برخی والدین حاضر نیستند حتی یک لحظه در واکنش نشان دادن به گریۀ فرزندشان درنگ کنند ولی اگر شیوۀ کنترل گریۀ شبانه را اجرا نمایند، مشکل بیدار شدن شبانۀ او برطرف خواهد شد.
دومین نکتۀ مهم در کنترل گریۀ شبانه این است که بتوانید علت گریۀ کودک را تشخیص دهید. گریۀ مداوم همراه با جیغ های بلند یا گریه ای آهسته و پر از ناله نشان دهندۀ درد یا ناراحتی بچه است و اگر فرزند شما اینگونه می گرید، باید به پزشک مراجعه نمایید.
گریۀ کودک برای جلب توجه شما ویژگی های دیگری دارد. این گریه اغلب منقطع و شبیه به ونگ ونگ کردن است و بچه پس از اندکی گریه، صبر می کند تا شاید گریه اش به نتیجه برسد. علاوه بر آن گریۀ جلب توجه مثل موج، فراز و نشیب دارد.
یکی از مهم ترین وظایف والدین، اندکی تامل پس از آغاز گریه کودک است تا معنای گریه او را به خوبی درک کنند. فقط پس از اطمینان در تشخیص معنای گریۀ وی، از شیوۀ کنترل گریه شبانه استفاده کنید.
شیوۀ کنترل گریۀ شبانه را این گونه اجرا نمایید:
- هرگاه نیمه های شب صدای گریۀ کودک را شنیدید، سریع عکس العمل نشان ندهید. لحظه ای با آرامش درنگ کرده و به صدای گریۀ وی گوش فرا دهید تا متوجه معنای گریۀ او بشوید.
شاید تحمل صدای گریۀ فرزندتان کار سخت و دشواری باشد اما اجازه ندهید، اضطراب و نگرانی بر شما غلبه کند. اگر گریۀ او حاکی از درد و ناراحتی نبود، اندکی پیش تر صبر نمایید.- در صورتی که گریۀ کودک ادامه پیدا کرد، به سراغ او بروید اما چراغ را روشن نکرده، با وی حرف نزنید و به هیچ وجه به چشم های او ننگرید (برای مثال به شکمش نگاه کنید). اندکی پشت یا شکم بچه را با دستتان ماساژ دهید و با صدای ش،ش،ش، ... او را آرام نمایید. سپس ملافه یا پتو را مرتب و وی را ترک کنید.

- اگر یک ساعت، پنج دقیقه و شاید هم یک دقیقۀ بعد فرزندتان دوباره بیدار شد و گریست، دو برابر دفعۀ قبل صبر کنید و بعد به سراغ او بروید و همان کارها را انجام دهید.

- هر بار که کودک گریه می کند، دو برابر دفعۀ قبل درنگ کنید، هرچند که واکنش به گریۀ او امری غریزی است و عدم پاسخ به آن سخت و دشوار بوده و شما را ناراحت می کند.
مادرانی که در مقابل این غریزه مقاومت می کنند، ممکن است دچار تعریق، تپش قلب، رطوبت و گرمی دست ها شده و طاقت خود را از دست بدهند. سعی کنید بر خود مسلط بوده و توجه داشته باشید این واکنش طبیعیِ بدن شماست و هیچ خطری وجود ندارد.
در این مواقع می توانید با حمایت و همراهی همسرتان در مقابل گریه های بچه طاقت بیاورید. در هر حال کنترل گریۀ شبانه هیچ خطری برای سلامتی فرزندتان به همراه ندارد.

- پشتکار داشته باشید و کار را نیمه تمام رها نکنید، بالاخره پیام شما – اغلب زودتر از آنچه تصور می کنید – به کودک انتقال خواهد یافت و اگر کار خود را به خوبی انجام دهید پس از یک هفته متوجه تغییرات واضحی خواهید شد.

منبع: مادر کافی
شیوه کنترل گریه شبانه کودک
گریه کردن کودکگریه کردن کودک

گریه کردن کودک سالها به مادران گفته میشد و تصور عمومی این بود که نوزاد یا کودک باید گریه کند تا ریه ی او باز شود و اگر هنگام گریه کردن ، مادر ، کودک را بغل کند ، او به این کار عادت میکند و لوس میشود . امروزه مشخص شده است موقعی که کودک گریه میکند ، مشکلی برای او به وجود آمده و ناراحت شده است و اگر او را رها کنیم تا دائما گریه کند ، مغز او رشد کافی نخواهد داشت. گریه کردن کودک


بغل کردن کودک هنگام گریه کردنبغل کردن کودک هنگام گریه کردن

بغل کردن کودک هنگام گریه کردن بچه ها با گریه کردن ، با ما ارتباط برقرار می کنند ، بچه ها به خصوص در دوران نوزادی وقتی گرسنه ، تشنه ، خسته و خواب آلوده باشند و یا وقتی جایشان را خیس کرده باشند ، گریه می کنند. بغل کردن کودک هنگام گریه کردن


گریه کودکگریه کودک

گریه کودک کودک آنلاین: کودکتان هنگام تولد، معمولاً با گریه به دنیا خوش آمد می گوید. احتمالاً از شنیدن اولین گریۀ او خوشحال می شوید و احتمالاً آخرین باری است که چنین حالتی به شما دست می دهد. طی سال های آینده تلاش بسیار زیادی می کنید تا او گریه اش را قطع کند. گریه کودک


گریه کردن و خوابیدن کودکانگریه کردن و خوابیدن کودکان

گریه کردن و خوابیدن کودکان هیچ پدر و مادری دوست ندارد فرزندش گریه کند ولی همه بچه ها گریه میکنند و بعضی ها بیشتر از بقیه. مراقبت از کودکی که دائما گریه میکند تجربه دردناکی است.شنیدن صدای گریه کودک میتواند یکی از تجربه های اضطراب آور ، مخرب روح و طاقت فرسا باشد. هنگامی که کودک گریه میکند و از دست مادر هیچ کاری برنمی آید احساس بیچارگی میکند. گریه کردن و خوابیدن کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران