کودک آنلاین

موضوع مقاله : خواب

دسته بندی : خواب

0
آرام‌کردن مغز کودک هنگام خواباندن
آرام‌کردن مغز کودک پدر و مادر باید سعی کنند فعالیت مغزی کودک را هنگام خواباندن کاهش دهند. این هدف با فعال کردن مواد شیمیایی مغز یعنی اکسی توسین و هورمون خواب ملاتونین انجام می گیرد. بهترین راه برای موفقیت در این کار ، آرامش بخشیدن به کودک در هنگام خواب است. آرام‌کردن مغز کودک

آرام‌کردن مغز کودک هنگام خواباندن
پدر و مادر باید سعی کنند فعالیت مغزی کودک را هنگام خواباندن کاهش دهند. این هدف با فعال کردن مواد شیمیایی مغز یعنی اکسی توسین و هورمون خواب ملاتونین انجام می گیرد. بهترین راه برای موفقیت در این کار ، آرامش بخشیدن به کودک در هنگام خواب است.
موقعی که میخواهید کودک خود را بخوابانید ، خود باید آرامش داشته باشید :
اگر مادر ، خود دچار استرس باشد و مواد شیمیایی استرس زای مغز او در هنگام خواباندن کودک زیاد باشد ، یعنی مادر خود ناراحت ، خشمگین و عصبانی باشد ، این حالت به کودک منتقل می گردد و کودک احساس ناامنی می کند و به خواب نخواهد رفت.
برعکس ، اگر مادر آرامش داشته باشد و صدای او آرام و ملایم و کودک را به آرامی نوازش دهد ، موجب میشود که کودک به راحتی به خواب برود.
کنار کودک بخوابید و برای او قصه بگوئید :
زمانی که مادر کنار کودک خود می خوابد ، تماس بدنی مادر و کودک برقرار می گردد. اگر در این هنگام مادر برای کودک قصه بگوید یا آواز بخواند ، سبب میشود که اکسی توسین مغز کودک افزایش یابد و مغز فوقانی کودک از تحریکات حرکتی او ( جست و خیز کردن و لول خوردن ) جلوگیری کند و کودک به خواب رود.
محیط خواب کودک باید برای خوابیدن مساعد باشد. روشنایی اتاق باید بسیار کم باشد ( تاریکی ، ملاتونین مغز را فعال می کند ) .
اگر کودک از تاریکی می ترسد ، اتاق نباید تاریک باشد و به کودک بگویید موقعی که شما می خوابید ، من مواظب شما هستم. مادران باید بدانند نواختن موزیک ملایم و آرام در هنگام خواباندن کودک به خواب رفتن کودک کمک می کند.

آرام‌کردن مغز کودک


آرام‌کردن مغز کودک

زمانی که کودک آماده ی خوابیدن شده و مادر پهلوی او خوابیده است ، مادر میتواند خود را به خواب بزند تا کودک به خواب برود.
تماس بدن کودک با مادر و آرامشی که مادر دارد و رابطه ی عاطفی که بین آنها به وجود می آید ، در خوابیدن کودک تاثیر دارد. تماس پوست بدن مادر با پوست بدن کودک و حتی دست مادر با دستها و سر و صورت و پشت کودک سبب میشود که اکسی توسین و اوپیوئید ترشح گردد و موجب خواب کودک شود.
موقعی که کودک به خواب رفت ، میتوانید او را به آرامی روی تخت یا گهواره اش بگذارید و به آرامی و نوک پائی اتاق کودک را ترک کنید و به کارهای خود بپردازید.
مادر باید پهلوی کودک بخوابد تا کودک کاملا به خواب برود. اگر کودک در تختخواب یا در گهواره می خوابد. مادر باید با دست خود تماس بدنی با کودک داشته باشد تا او احساس آرامش و امنیت کند و به خواب برود.
قبل از خواب غذاهایی که مغز کودک را فعال می کند ، به او ندهید :
دادن مواد غذایی پروتئینی ( گوشت و ماهی ) در خلال دو ساعت قبل از خوابیدن ، سبب می شود که ماده ی شیمیایی دوپامین ( ماده ی شیمیایی محرک مغز ) افزایش یابد.
همچنین دادن شکلات که دارای کافئین است سبب میشود که از خوابیدن کودک جلوگیری کند.
اگر کودک قبل از خواب ، گرسنه است و میخواهد چیزی بخورد ، مواد کربوهیدرات مانند تکه ای موز به او بدهید. حمام کردن کودک قبل از خوابیدن باعث میشود کودک آرامش پیدا کند و به راحتی به خواب رود.
منبع : کتاب رفتار پدر و مادر با کودک و نوجوان
آرام‌کردن مغز کودک
آرام‌کردن مغز کودک
آرام کردن ذهن کودکانآرام کردن ذهن کودکان

آرام کردن ذهن کودکان کودک آنلاین: برای برخی کودکان، آرام کردن افکار مضطرب، دشوارتر از دستیابی به آرامش جسمانی است. اغلب اوقات، آنها وقتی می خواهند در پایان روز استراحت کنند، نتیجه برعکس می شود. آرام کردن ذهن کودکان


مغز کودکمغز کودک

مغز کودک کودک آنلاین: کودک، رشد مغز خودش را بعد از 5 ماهگی ادامه می دهد، ولی حتی بعد از تولد هم، این رشد تا حدود 2 سالگی ادامه دارد. معنایش این نیست که بعد از آن ادامه پیدا نمی کند، اما همچنان تا دو سالگی شدید است. مغز کودک


غذاهای مناسب رشد مغز کودکان غذاهای مناسب رشد مغز کودکان

غذاهای مناسب رشد مغز کودکان رشد مغز در دوران کودکی بیشتر از سالهای دیگر زندگی است و هرچقدر در این دوران به خوردنیها و همینطور مهارتهای ذهنی و فکری توجه شود در سالهای آیند فرد میتواند از مغز خود استفاده بهتری نماید . انواع ویتامینها و املاح معدنی میتواند به رشد مغز و برقراری اتصالات شبکه عصبی مغز کمک بیشتری نماید . در این بین ویتامین‌های گروه B برای رشد بافت مغز بسیار ضروری بنظر میرسند ، و همچنین این ویتامین ها بعنوان یک ناقل عصبی و آنزیم نیز عمل می‌کنند.


تشکیل اتصالات مغزی کودکتشکیل اتصالات مغزی کودک

تشکیل اتصالات مغزی کودک در طول مراحل ابتدایی رشد مغزی کودک ، مغز وارد فرآیند تشکیل اتصالات شده و سلول ها شروع به ارتباط و اتصال با یکدیگر می نمایند. تشکیل اتصالات مغزی کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران