کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
تشویق کردن بی اندازه کودک
تشویق کردن بی اندازه کودک کودک آنلاین: بسیاری از والدین فکر می کنند که تشویق کردن یکی از روش های خوب تربیتی برای کودکان است. وقتی کودک را تشویق می کنید، احساس خوبی نسبت به خودش پیدا می کند و سعی می کند که شما را دوباره خوشحال کند. تشویق کردن بی اندازه کودک

تشویق کردن بی اندازه کودک
کودک آنلاین: بسیاری از والدین فکر می کنند که تشویق کردن یکی از روش های خوب تربیتی برای کودکان است. وقتی کودک را تشویق می کنید، احساس خوبی نسبت به خودش پیدا می کند و سعی می کند که شما را دوباره خوشحال کند.
با این وجود تشویق بیش از حد، حتی اگر به قصد و نیت دوستی باشد، خوب نیست.
بچه ها دوست دارند کارهایشان را خودشان انجام دهند و طعم موفقیت را بچشند. کودک از یاد گرفتن چیزهای مختلف لذت می برد و انگیزۀ کافی برای این کار دارد.
او دوست دارد از والدینش تقلید کند. وقتی کودک به مادرش می گوید که لباسش را خودش پوشیده و یا می تواند از یک تا ده بشمرد، به خودش افتخار می کند. احساس موفقیت در واقع پاداشی است که کودک به خودش می دهد.
وقتی کودک در انجام کاری موفق می شود والدینش او را تشویق می کنند، کودک از خوشحالی والدینش خوشحال می شود.
ولی اگر والدین بیش از حد کودک را برای انجام کارهای معمولی تشویق کنند، مثلاً برای غذا خوردن یا رفتن به دستشویی، به کودک بگویند که به او افتخار می کنند؛ او احساس می کند هر کاری که انجام می دهد والدینش باید او را تشویق کنند.

کم کم چنین کودکی به دنبال احساس موفقیت و رضایت درونی نیست و همۀ کارهای خودش را به خاطر پاداش و تشویق والدینش انجام می دهد.
چنین کودکی به خاطر احساس موفقیت کاری را انجام نمی دهد، بلکه به خاطر پاداش که از والدینش می گیرد آن کار را انجام می دهد. مثلاً کودک احساس می کند که چون مادرش او را تحسین می کند، باید کفش هایش را خودش بپوشد.
کودکی که والدینش مُدام او را تشویق می کنند، دیگر حرف های آنها را جدی نمی گیرد و کم کم به توانایی های خودش شک می کند. او با خودش فکر می کند که آیا واقعاً همۀ کارهایی که انجام می دهد، اینقدر مهم و عالی هستند.
چنین کودکی شرطی می شود و تا زمانی که والدینش از او تعریف و تمجید نکنند، نمی توان کار با ارزشی را انجام دهد. تشویق بیش از حد بار مسئولیت زیادی بر دوش فرزندان ما می گذارد.
وقتی بیش از حد کودک را به خاطر انجام کاری تشویق می کنیم کودک احساس می کند که باید بیشتر تلاش کند تا از تعریف و تمجیدهای ما محروم نشود.
اگر والدین توجه کنند که خودشان چقدر به پاداش و تشویق دیگران اهمیت می دهند و چقدر این کار روی آنها تاثیرگذار است، به اثرات مخرب تشویق های بیش از اندازه پی می برند و این کار را نخواهند کرد.
تشویق کردن کودک اشکالی ندارد، چون با این کار او احساس خوبی نسبت به خودش پیدا می کند. ولی نباید او را بیش از حد تشویق کنید، بگذارید او به توانایی های خودش پی ببرد.
بگذارید کودک از انجام دادن کارهایش و موفق شدنش لذت ببرد. مثلاً به کودکتان بگویید که وقتی کاری را انجام می دهد و موفق می شود، به موفقیت خودش افتخار کند، شما می توانید برای تشویق کردن کودکتان او را بغل کنید، به او لبخند بزنید و با نگاه خودتان او را تایید کنید.
منبع: راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
تشویق کردن بی اندازه کودک
تشویق کودک نوپا به عادات رفتاری مناسبتشویق کودک نوپا به عادات رفتاری مناسب

تشویق کودک نوپا به عادات رفتاری مناسب عادات رفتاری خود به خود و به طور ذاتی در کودکان به وجود نمی آیند. بچه های کوچک به ویژه آنهایی که تازه راه افتاده اند ، نیاز دارند تا به آنان یادآوری شود که از عبارت هایی مثل (( خواهش می کنم )) و (( متشکرم )) استفاده نمایند : تشویق کودک نوپا به عادات رفتاری مناسب


کمک به کودک برای تشویق کردن خودکمک به کودک برای تشویق کردن خود

کمک به کودک برای تشویق کردن خود کودک آنلاین: خطرناک ترین مورد برای رشد اخلاقی آن است که کودک با این باور بزرگ شود که او فقط باید هنگامی کاری کند که در مقابل چیزی بگیرد: من اسباب بازی ام را برای این به مهدی می دهم که مادر فکر کند من پسر خوبی هستم کمک به کودک برای تشویق کردن خود


تشویق کودکانتشویق کودکان

تشویق کودکان : بیاید در خانه‌هایمان به طرز دیگری رفتار کنیم ، اجازه دهید که بفهمیم کودکان علاوه بر نیاز به غذا و سرپناه ، لباس و اسباب‌بازی به تأیید عملکرد مثبت و صحیحشان نیز نیازمند هستند. معمولاً تمام دنیا عملکرد اشتباهشان را با فریاد به آن‌ها گوشزد می‌کند اما این وظیفه ماست که خصلت‌های خوب آن‌ها را ستایش کنیم و این ازهر امتیازی برای آن‌ها بالاتر است. تشویق کودکان


تشویق های حساب شده برای کودکانتشویق های حساب شده برای کودکان

تشویق های حساب شده برای کودکان (( هرکاری بگی براش کردم اونقدر تشویق و تنبیهش کردم که حد نداره ! همه چیز داره یه اسباب بازی ماشین داره که از آمریکا براش آوردن و دومیلیون قیمتشه برای تنبیهشم کتک خورده تو دستشویی زندونی بوده ، یه هفته باهاش قهر کردم ، حتی باباش یک هفته از خونه رفته بیرون ، شاید بترسه درست بشه ، نشد که نشد!)) تشویق های حساب شده برای کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران