کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
لجبازی در کودکان نوپا
لجبازی در کودکان نوپا ازنظر بیولوژیکی اختلال درعملکرد غدد و اعصاب ممکن است یکی ازعوامل لجبازی در کودکان نوپا باشد. اما بیشتر لجبازی ها ریشه درسبک رفتاری والدین دارد. به ویژه بین 2 تا 3 سالگی که کودک میخواهد استقلالش راتثبیت کند و همه کارهارا آنطورکه خودش میخواهد،انجام دهد نه آنطورکه شمابه اومیگویید شمامیتوانید این گونه رفتارها رابا برخورد و واکنش درست درهنگام بروز و بعد ازآن تغییر دهید. اولین قدم این است که پذیرش خطارایاد بگیریم. لجبازی در کودکان نوپا

لجبازی در کودکان نوپا
کودک آنلاین : از نظر بیولوژیکی اختلال در عملکرد غدد و اعصاب ممکن است یکی از عوامل لجبازی در کودکان باشد. اما بیشتر لجبازی‌ها ریشه در سبک رفتاری والدین دارد.
به ویژه بین 2 تا 3 سالگی که کودک می‌خواهد استقلالش را تثبیت کند و همه کارها را آنطور که خودش میخواهد انجام دهد نه آنطورکه شما به او میگویید شمامیتوانید این گونه رفتارها را با برخورد و واکنش درست در هنگام بروز و بعد ازآن تغییر دهید.
اولین قدم این است که پذیرش خطا را یاد بگیریم. بهتر است به عنوان والد رفتارهای کودک را با توجه به نسل و جنس وی  مورد ارزیابی قرار دهیم و خطاها و رفتارهای او را به شخصیتش ارتباط ندهیم. البته باید او مسئول کارها و رفتارهایش باشد اما لازم است مواظب باشیم که او را سرزنش نکنیم و به او حق دهیم گاهی اشتباه کند.
 -در رفتار با کودک باید ثابت ‌قدم بود. روزانه برای کودک برنامه‌ریزی کنید . یعنی قوانین در خانه بایستی مشخص و در بین همه افراد و در هر زمان و شرایط هماهنگ و یکسان باشد. - وقتی کودکی لجبازی می کند  آرام اما با لحن قاطع باشید.
- مؤثرترين راه براي آموزش رفتار خوب   شكل دادن رفتار با تحسین است. اين روش تربيتي باید به طور مداوم استفاده شود تا رضايت شما را از رفتارهای جديد فرزندتان نشان دهد. وقتی کودک بداخلاقی نمی‌کند و جیغ نمی‌کشد به او توجه بیشتری کنید.اگر می‌پندارید لجبازی کودک برای جلب توجه شما بوده است وقتی لجبازی نمیکندبه او توجه نشان دهید. شما همچنین می‌توانید دریک تقویم تعداد روزهایی را که کودک خوش‌اخلاق بوده  مشخص کنید تا هم شما و هم کودک یادتان بماند که خوش‌رفتاری چقدر مهم است. به کودک برای رفتار خوب و همکاری‌اش پاداش دهید
-کودک را به محل دیگری ببرید
اگر جیغ و داد کودک آن قدر ادامه یافت که احساس کردید دیگر هیچ راهی جز تسلیم شدن بخواسته های او ندارید  راه دیگری را بیازمایید. اگر می‌خواهد باز هم داد و فریاد کند اشکالی ندارد ولی شما دیگر تحمل شنیدن آن را ندارید. اگر کودکتان دو سه ساله است او را در اتاق دیگری بر روی یک صندلی بنشانید و خودتان بیرون بیایید و به جایی بروید که او شما را نبیند ولی شما بتوانید او را زیر نظر داشته باشید.
لجبازی در کودکان نوپا

برخورد صحیح با لجبازی کودکانبرخورد صحیح با لجبازی کودکان

برخورد صحیح با لجبازی کودکان :امکان ندارد که فرزند شما دوران نوپایی را‌ پشت سر بگذارد اما یکی از آن نمایش‌هایی را‌ که به طور معمول روی زمین اجرا می‌شود و به آن لجبازی می‌گوییم برایتان اجرا نکند البته بعضی از آن‌ها استعداد بیشتری در این زمینه‌دارند و زودتر لجباز می‌شوند. برخورد صحیح با لجبازی کودکان


چرا کودکان نوپا لجبازی میکنند ؟ چرا کودکان نوپا لجبازی میکنند ؟

چرا کودکان نوپا لجبازی میکنند ؟ لجبازی کودکان نوپا بیشتر بصورت کنجکاوی است و با افزایش سن معمولا از شکل کنجکاوی بسوی حس مالکیت و استقلال‌طلبی رفته ودر نهایت بسمت تفکر اشتراکی پیش‌ می‌رود؛ بطور کلی می‌توان گفت لجبازی طیف گسترده‌ای از کنجکاوی ها ، مالکیت بر اشیاء ، استقلال‌طلبی و دشمنی و مخالفت کردن را پیشرو دارد.معمولا کودکان نوپا با وجود تجربه کم زندگی خود در این دنیا معنای خونسردی ، لجبازی و بداخلاقی می‌فهمند و متوجه هستند که با چه کارهایی میشود به اهداف خود رسید .


مقاومت و لجبازی در کودکانمقاومت و لجبازی در کودکان

مقاومت و لجبازی در کودکان گاهی با کودکی مواجه می شویم که در مقابل والدین یا افراد بزرگتر از خود می ایستد و از خواسته های آنان سرپیچی می کند. هر کودکی در برهه ای از زمان رفتارهای این چنینی از خود نشان می دهد. مقاومت و لجبازی در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران