کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
مادران شاغل بخوانند
مادران شاغل بخوانند در قدیم خانواده‌ها گسترده‌تر و منسجم‌تر بودند. و چند نسل باهم و در کنار هم زندگی می‌کردند و افراد زیادی در نگهداری و تربیت کودک مادر را حمایت می‌کردند. یاری‌گرفتن از دیگران نشانه قدرت بدانید نه ضعف .

مادران شاغل بخوانند
در قدیم خانواده‌ها گسترده‌تر و منسجم‌تر بودند. و چند نسل باهم و در کنار هم زندگی می‌کردند و افراد زیادی در نگهداری و تربیت کودک مادر را حمایت می‌کردند. یاری‌گرفتن از دیگران نشانه قدرت بدانید نه ضعف .کودک نبایستی پدر یا مادر را از شغل روابط و موقعیت‌های اجتماعی‌شان محروم سازد. احساس گناه نکنید کیفیت زمانی که صرف فرزندتان می‌شود از کمیت و میزان آن به‌ مراتب پراهمیت‌تر است.
 اگر می‌خواهید پدر و مادر خوبی باشید زمانی را که با فرزندتان می‌گذرانید شاد و پرانرژی شوخ و هوشیار باشید و فراموش نکنید مدتی که با کودکتان هستید اهمیت چندانی ندارد.
این را بدانید کودکانی که پدر و مادر شاغل دارند معمولاً روال زندگی منظم‌تری را تجربه می‌کنند. به‌موقع غذا می‌خورند، به‌موقع می‌خوابند و به‌موقع درس می‌خوانند. مضاف بر اینکه کار کردن استقلال‌ مالی و اقتصادی، اعتمادبه‌نفس بالا و امید به زندگی و آینده را در زنان شاغل تقویت می‌کند.
1. کارهایتان را بخش‌بندی کنید.
2. از همسرتان کمک بگیرید.
3. اگر می‌توانید نیمه‌وقت کارکنید.
4.بهتر است کودکان در2 سال اول زندگی در صورت امکان نگهداری کودک از سوی مادربزرگ یا یکی از اعضای نزدیک خانواده برای کودک بهتر است. به‌ویژه رفتن به مهد برای کودکان پسر زیر  3سال چندان توصیه نمی‌شود.5.تمام مدتی که در منزل هستید، مشغول کار خانه نباشید.
6. زمان استراحت خود را تنظیم کنید.
" هیچ دلیلی ندارد فکر کنید به او آسیب زده‌اید. تنها مسئله‌ای که در این میان وجود دارد، این است که کودک در خارج از منزل با برخی میکروب‌ها و ویروس‌ها درگیر می‌شود و ممکن است احتمال سرماخوردگی و برخی بیماری‌های جسمی و فصلی در کودک افزایش یابد. اما این کودکان از نظر روحی و احساسی رشدی بسیار قابل‌قبول دارند و در بسیاری موارد دچار مشکل خاصی نیستند، مگر مشکلاتی که ریشه در فضای خانواده دارد که بسیاری از این موارد نیز به دلیل شاغل بودن مادر نیست.

شاید برایتان جالب باشد بدانید ارتباط و صمیمیت میان مادران شاغل و کودکان به هیچ‌وجه ضعیف‌تر از این ارتباط با مادران خانه‌دار نیست.

در ضمن کودکانی که مادران شاغل دارند به دلایل گوناگون وابستگی کمتری دارند و احساس مسئولیت بیشتری نیز می‌کنند. آن‌ها به دلیل این‌که بیشتر در محیط‌های اجتماعی و خارج از منزل هستند، ارتباطات اجتماعی خوبی برقرار می‌کنند و یاد می‌گیرند به دیگران هم اعتماد کنند."

مادران شاغل بخوانند

مادر شاغلمادر شاغل

مادر شاغل زمانی بود که مادران برای امرار معاش سراغ کار می رفتند ولی امروزه جامعه به شکلی تغییر یافته است که جدا از مسائل مالی ، شرایط کاری نیز برای آنها فراهم میشود ؛ گرچه نمیتوان کتمان کرد که هنوز هم مسائل مالی نقش مهمی را در این رابطه بازی می کند . زنان در واقع با کارکردن می کوشند موقعیت های اجتماعی خود را تقویت کنند. مادر شاغل


کودک شب خیز و مادر شاغلکودک شب خیز و مادر شاغل

کودک شب خیز و مادر شاغل اگر شما به صورت تمام وقت یا نیمه وقت خارج از منزل کار می کنید و انتظار دارید که کودک عادات خواب خود را تغییر دهد صحنه های زیر در منزل شما به نمایشی در خواهد آمد. سناریوی آن از زندگی عادی یک مادر و فرزند تهیه شده است. کودک شب خیز و مادر شاغل


تنها ماندن کودک در خانهتنها ماندن کودک در خانه

تنها ماندن کودک در خانه کودک آنلاین: کتی (9 ساله) به تازگی از پدر و مادرش می خواهد که اجازه بدهند در خانه تنها بماند؛ اما پدر و مادرش ری و کلی، معتقدند با اینکه در محله امنی زندگی می کنند، اصلاً نباید فرزندشان را در خانه تنها بگذارند.


مادران تنها و پرورش نوزادمادران تنها و پرورش نوزاد

مادران تنها و پرورش نوزاد مشکل مادران بی شوهر و خانواده های بی سرپرست یکی از مسایل مهم اجتماعی است. این مسأله ناشی از جدایی بین زن و شوهر یا مرگ شوهر است و برای مقابله با آن رعایت نکات زیر ضروری است : مادران تنها و پرورش نوزاد

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران