کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

5
ده فرمان طلایی تربیت فرزند !
ده فرمان طلایی تربیت فرزند ! تحسین و پاداش: بهترین پاداش برای کودکانتان تعریف و تمجید و محبت است نه اسباب‌بازی‌های گران‌قیمت و خوراکی. ده فرمان طلایی تربیت فرزند !

ده فرمان طلایی تربیت فرزند !

1. تحسین و پاداش: بهترین پاداش برای کودکانتان تعریف و تمجید و محبت است نه اسباب‌بازی‌های گران‌قیمت و خوراکی.

2.ثبات قدم و استمرار: وضع قوانین و اجرای بی‌چون‌وچرای آن. هیچ‌کس حتی خود ماهم نباید قوانین خانه را زیر  پا بگذاریم.

3. برقراری روال معین در خانه: تعیین وقت خواب، بیدار شدن و غذا خوردن. توجه کنید که اول بایستی خودتان منظم باشید. فقط در موارد خاص سفر یا بیماری کمی انعطاف نشان دهید.

4.تعیین خط قرمزها: حتماً بایستی محدوده آزادی عمل کودک مشخص باشد.5.نظم: حفظ خط قرمزها با رعایت نظم امکان‌پذیر است. هرگز نظم را با خشونت و تنبیه برقرار نکنید.

6.هشدار: هشدار دو نوع است اول برنامه روزانه کودک را به اطلاعش می‌رسانید . دوم رفتار نامناسبش را گوشزد می‌کنید.

7.انتظارات: به فرزندانتان بگویید چه انتظاراتی از آن‌ها دارید. از ارائه توضیح اضافه استدلال و پیچیده کردن موضوع خودداری کنید.

8. محدودیت‌ها: خونسرد بوده و بر اعصاب خود مسلط باشید. اجازه ندهید با اعصابتان بازی کنند.

9. مسئولیت‌پذیری: به کودکتان اجازه دهید رشد کند. کارهای کوچک را خودشان به‌تنهایی انجام دهند تا اعتماد به نفسشان پرورش یابد.

10.آسودگی خیال و آرامش: قصه گفتن ، به آغوش کشیدن و بوسیدن روش مناسبی برای آرام کردن کودکان است؛ به آن‌ها اطمینان خاطر بدهیم که برای ما مهم هستند.

ده فرمان طلایی تربیت فرزند !

تربیت کودک بدون فریادتربیت کودک بدون فریاد

تربیت کودک بدون فریاد :یقیناً تربیت فرزندان یکی از دشوارترین کارها در خانواده است . و مسئولیت آن بر عهده پدر و مادر توأمان می‌باشد . که بایستی با هماهنگی و همراهی صورت پذیرد. تربیت کودک بدون فریاد


بیان کردن انتظارات از کودک به صورت واضح و روشن – بخش اولبیان کردن انتظارات از کودک به صورت واضح و روشن – بخش اول

بیان کردن انتظارات از کودک به صورت واضح و روشن – بخش اول کودک آنلاین: والدین شایسته انتظاراتی دارند که مایلند فرزندانشان مطابق آن عمل کنند. به منظور نیل به این هدف، انتظارات باید روشن و قابل درک باشد. اگر این انتظارات به روشنی بیان نشود، احتمال دارد کودک تصور کند همان کاری را می کند که از او انتظار داشته اید، ولی مطابق انتظار شما نباشد.


ثابت قدم بودن والدین در فرزندپروریثابت قدم بودن والدین در فرزندپروری

ثابت قدم بودن والدین در فرزندپروری کودک آنلاین: بزرگترین مسبب و علت مشکلات انضباطی بچه ها، فرزندپروری بی ثبات و ناهماهنگ والدین است. اگر مقررات والدین هر روز به شیوه ای غیرقابل پیش بینی تغییر کند، یا اگر گاهی اِعمال بشود و گاهی نشود، آنگاه رفتار ناشایست کودکان را باید خطای والدین دانست. ثابت قدم بودن والدین در فرزندپروری


سپردن مسئولیت به فرزندانسپردن مسئولیت به فرزندان

سپردن مسئولیت به فرزندان برای والدین به ویژه مادرانی که دو فرزند و بیشتر دارند کارهای منزل و نگهداری از فرزندان خیلی سنگین است. کارهای روزانه منزل مثل آشپزی ، شستن لباس و تمیز کردن خانه هر روز به ساعت ها وقت نیاز دارد. سپردن مسئولیت به فرزندان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران