کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
لباس پوشیدن کودکان
لباس پوشیدن کودکان کودک آنلاین: بچه ها خیلی دوست دارند لباس هایشان را خودشان بپوشند. وقتی خودشان لباسشان را می پوشند، به خودشان افتخار می کنند و دوست دارند والدین شان نیز آنها را تشویق کنند. لباس پوشیدن کودکان

لباس پوشیدن کودکان
کودک آنلاین: بچه ها خیلی دوست دارند لباس هایشان را خودشان بپوشند. وقتی خودشان لباسشان را می پوشند، به خودشان افتخار می کنند و دوست دارند والدین شان نیز آنها را تشویق کنند.
لازم نیست به فرزندتان یاد بدهید چگونه لباس هایش را بپوشد، چون بیشتر بچه ها خودشان این کار را یاد می گیرند. بچه ها ابتدا یاد می گیرند که کفش و لباس هایشان را در بیاورند.
بچه ها در سن سه سالگی دوست دارند که خودشان همۀ لباس هایشان را بپوشند و خودشان دکمۀ لباس هایشان را ببندند. گاهی اوقات هم آنها لباس هایشان را پشت و رو یا پس و پیش می پوشند. معمولاً بچه های 4 یا 5 ساله می توانند خودشان لباس هایشان را بپوشند.
بچه ها وقتی خودشان می خواهند لباس هایشان را بپوشند و نمی توانند دکمه یا زیپ آنها را ببندند و یا وقتی آستین لباس و یا یقۀ آن تنگ است، عصبانی می شوند.
اگرچه کودک نمی تواند خودش این کارها را انجام دهد ولی باز پافشاری و اصرار می کند و این کار باعث عصبانیت کودک و والدینش می شود.
بنابراین بهتر است لباس های دکمه دار و تنگ برای او نخرید تا بزرگتر شود و خودش بتواند این کارها را انجام دهد. وقتی کودک لباس پوشیدن را یاد می گیرد، دوست دارد مرتب لباس هایش را عوض کند و با این کارش انبوهی از لباس های کثیف برای شما به جا بگذارد.
او به این کار اصرار می کند و اگر به او اجازه ندهید، عصبانی می شود. کودک در این سن دوست دارد خودش لباسش را انتخاب کند و بیشتر به سراغ پوشیدن لباس های راحت و گشاد می رود.
او گاهی نیز لباس هایی را انتخاب می کند که مناسب فصل و شرایط خاصی نیستند. شما می توانید گاهی به او اجازه دهید که خودش لباس هایش را انتخاب کند.برای این کار می توانید مثلاً دو تا از لباس های کودک را جلوی او بگذارید و به او اجازه دهید که خودش یکی را انتخاب کند و یا اینکه فقط لباس های مناسب فصل خاصی را در کشوی کودک بگذارید.
شما همچنین می توانید در یکی از کشوهای کمد کودک، لباس هایی را که به هم می آیند و کودک می تواند آنها را با هم بپوشد را قرار دهید. البته انجام این کارها وقت گیر است، ولی اگر دوست دارید که کودکتان هر روز خودش لباس هایش را بپوشد و در آورد، ارزش این کار را دارد.
وقتی شما عجله دارید و کودکتان می خواهد خودش لباس هایش را بپوشد، ممکن است کارتان به دعوا با کودک بکشد. اگر قرار است هر روز از خانه بیرون بروید، می توانید کمی زودتر از خواب بیدار شوید و به کودکتان اجازه دهید تا خودش لباس هایش را بپوشد.
شما همچنین می توانید به کودکتان بگویید که عجله دارید و باید خودتان در پوشیدن لباس هایش به او کمک کنید. اگر همیشه به کودکتان اجازه دهید که خودش لباسش را بپوشد و گاهی در انجام این کار به او کمک کنید، کودکتان با شما مخالفت نخواهد کرد.
اگر کودک باز با شما مخالفت کرد، حواسش را به چیز دیگری پرت کنید. مثلاً به او بگویید: بیا زودتر لباس بپوشیم تا کمی بیسکویت بخوریم.
وقتی کودک خودش یاد می گیرد که لباس هایش را بپوشد، ممکن است تغییر کند و به شما بگوید: نمی خوام لباسمو خودم بپوشم، نمی تونم لباسمو بپوشم. خودت لباسم رو بپوشون.
وقتی کودک خودش یاد می گیرد که لباس هایش را بپوشد، انجام این کار برایش تکراری می شود و دیگر به آن علاقه ای ندارد. شما فکر می کنید اگر این کار را برای او انجام دهید، لوس می شود.
باید ببینید که این کار ارزش بحث کردن با کودک را دارد یا نه؟ بهتر است انعطاف پذیر باشید و گاهی با کودکتان کنار بیایید، اگر کودکتان خسته است و دوست ندارد که خودش لباس هایش را بپوشد و با این کارش می خواهد که جلب توجه کند، خودتان لباس هایش را به او بپوشانید.
در شرایط دیگر به او کمک کنید تا خودش لباس هایش را بپوشد. وقتی به سن پنج سالگی می رسد، به او بگویید: دوست دارم صبح ها وقتی از خواب بیدار شدی خودت لباستو بپوشی.
نباید سر پوشیدن لباس با کودک بحث و دعوا کنید. در مراحل رشد کودک وقتی او یک مهارت را یاد می گیرد، کمی بعد دیگر آن کار را انجام نمی دهد.
این مسئله کاملاً طبیعی است، وقتی کودکتان خودش لباس هایش را می پوشد، او را تشویق کنید و بدانید که معمولاً کودکان در سن پنج تا شش سالگی دیگر با پوشیدن لباس هایشان مشکلی ندارند.

منبع: راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
لباس پوشیدن کودکان
کودک و لباس پوشیدنکودک و لباس پوشیدن

کودک و لباس پوشیدن آیا زمان عوض کردن لباس کودکتان همیشه با مشکل روبرو هستید؟آیا در نهایت کودک با گریه و داد و فریاد حاضر به پوشیدن لباس‌ها خود می‌شود؟ معمولاً کودکان در این کارها مثل بزرگسالان سریع نیستند و به دلیل بازیگوشی و شیطنت حاضر نیستند زمان طولانی را بایستند تا ما لباس‌ها را انتخاب کنیم لباس‌هایشان را در بیاوریم و لباس‌های جدید را تنشان کنیم! کودک و لباس پوشیدن


لباس پوشیدن در کودکان – قسمت اوللباس پوشیدن در کودکان – قسمت اول

لباس پوشیدن در کودکان – قسمت اول :در برخی از خانواده‌ها لباس پوشاندن به کودکان نوپا کشمکشی است که تمام روز به طول می‌انجامد و در اغلب موارد هم مشکل اصلی خود لباس نیست. لباس پوشیدن در کودکان – قسمت اول


لباس پوشیدن در کودکان –قسمت دوملباس پوشیدن در کودکان –قسمت دوم

لباس پوشیدن در کودکان –قسمت دوم :از دید کودکان در آوردن لباس و پوشیدن آن کار خوشایندی نیست البته نباید هم باشد. برای مثال هنگامی که می‌خواهید لباسش را بپوشانید اول همه‌ جا تاریک می‌شود و دیگر هیچ‌چیز را نمی‌بیند (چون پیراهن روی سر اوست) و بعد هم به احتمال زیاد یقه لباس ، چانه و صورت او را اذیت خواهد کرد تا بالأخره از شر پوشیدن پیراهن خلاص شود. لباس پوشیدن در کودکان –قسمت دوم


لباس ، پوشش و کفش در کودکانلباس ، پوشش و کفش در کودکان

لباس ، پوشش و کفش در کودکان لباس فرزند ما اهمیت بسیاری دارد . زیرا بسیاری از اوقات بچه ها خودشان را با لباس مرتبط و همانند می کنند و اگر ما بهانه ای به جهت قضاوت و نظر بزرگسالان نگیریم ، که عمو یا دایی ممکن است خوششان بیاید یا بدشان بیاید ، یا این لباس مناسب اینجا یا آنجا نیست. لباس ، پوشش و کفش در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران