کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
تفکیک دوقلوها
تفکیک دوقلوها مادرشوهر، خواهر شما یا مادربزرگ ممکن‌است بی‌اندازه ذهن‌شان را مشغول پوشاندن لباس بسیار شبیه هم با پیشبندهای هماهنگ، روبان موها و کفش‌های همانند کنند یا بی‌اندازه نگران چیزی باشند که شما نیستید.

تفکیک دوقلوها
مادرشوهر، خواهر شما یا مادربزرگ ممکن‌است بی‌اندازه ذهن‌شان را مشغول پوشاندن لباس بسیار شبیه هم با پیشبندهای هماهنگ، روبان موها و کفش‌های همانند کنند یا بی‌اندازه نگران چیزی باشند که شما نیستید.
فرزندان‌تان از لحظه‌ای که متولد می‌شوند، منحصربه‌فرد، خاص و انسانهایی فوق‌العاده هستند. همان‌طور که فرزندان‌تان رشد می‌کنند، بزرگ می‌شوند و شروع به‌راه رفتن و حرف زدن می‌کنند، شخصیت‌های مختلف، توانایی‌ها، ضعف‌ها، علایق و نفرت‌هایشان را ابراز می‌کنند. یکسان پوشیدن یا نپوشیدن چیزی از آنها کم نمی‌کند یا آنها را به‌شخصیتی خاص تبدیل نمی‌کند.
علاوه براین، از زمانی که دوقلوها یا چندقلوها متولد می‌شوند، مردم آنها را مقایسه می‌کنند: کدام‌یک بزرگتر است؟ کدامشان آرام‌تر است؟ کدام قوی‌تر است؟ کدام یک رشد بیشتری داشته است؟ این نکته مهم است تا تشخیص دهید که مقایسه می‌تواند روشی منفی برای دیدن کودکان‌تان به‌طور جداگانه باشد؛ این نه تنها دیدگاه دیگران بلکه دیدگاه آنها نسبت به‌خودشان را نیز تحت تاثیر قرار میدهد.
در اینجا ایده‌هایی برای پرورش و تربیت حس فردیت در هر یک از بچه‌ها آمده است.
- برای هریک از فرزندان‌تان تک‌به‌تک وقت بگذارید؛ بچه‌های تمام مراحل و سنین دوست دارند تا توجه انحصاری والدین‌شان را داشته باشند. به‌هرحال، دوقلوها و سه‌قلوها مجبورند وقت و توجه والدینشان را برای بیشترِ زندگی‌شان تقسیم کنند. فرصتهایی برای تک‌تک آنها ترتیب دهید.
- یک علاقۀ مشترک جداگانه باهریک از آنها پیدا کنید و آن را باهم دنبال کنید؛ همانگونه که شخصیت‌ها و تمایلات فرزندان‌تان رشد می‌یابد، علاقه‌ای را شناسایی کنید که می‌توانید با هرکدام دنبال کنید.
شاید هر دوی شما از ورزش گلف، اسکی یا فعالیتی مثل باغبانی یا کوبلن دوزی یا علاقه به‌جمع‌آوری خرس‌های چینی یا ماکت سازی لذت ببرید. دنبال کردن یک علاقه با همدیگر فرصت خوبی برای شما و فرزندتان است تا چیزی جدید یاد بگیرید.
- به‌چندقلوهایتان به‌عنوان یک واحد اشاره نکنید؛ حتی‌الامکان از نامیدن فرزندان‌تان با عنوان دوقلوها یا سه‌قلوها خودداری کنید. اگر شما تشخیص دهید که آنها بچه‌هایی جدا هستند، آنها نیز خواهند بود.
 بله، نامیدن نام‌های فرزندان‌تان به‌جای اینکه فقط بگویید دوقلوها بیایید، تلاش زیادی می‌خواهد. اما این کار، احترام به‌فردیت آنها را نشان میدهد و با متانت دیگران را نیز تشویق می‌کند تا همین کار را بکنند.- به‌طور جداگانه پاداش دهید یا تنبیه کنید؛ تنبیه بر مبنای همه برای یکی و یکی برای همه بسیار آسان است اما به‌خاطر داشته باشید که هرچند آنها اغلب مانند تیم دوقولی شیطنت اقدام می‌کنند، شما باید نقش هریک را جداگانه شناسایی و مورد خطاب قرار دهید.
- فعالیت‌های فردی را ترغیب کنید؛ همان‌گونه که فرزندان‌تان بزرگ می‌شوند، آنها را تشویق کنید تا فعالیتها و علایق فردی را دنبال کنند. هر کودکی نیاز دارد تا دنبال علاقه خاص خودش برود.
شاید یکی بتواند نت‌بال بازی کند و در کلاسهای هنری شرکت کند، درحالی که دیگری اهل ورزش است یا کاراته بازی می‌کند. با اینکه این روش ممکن‌است مشکلاتی را در تقسیم وقت اتومبیل‌رانی پیش بیاورد، چندین فرصت نیز ایجاد می‌کند تا هریک استعدادهای فردی خود را پرورش دهند و آنها را تشویق می‌کند تا روابط جدیدی پدید آورند.
- برای هر فرزند توقعات و معیارهایی مشخص داشته باشید؛ والدین چندقلوها باید به‌خاطر بسپارند که فرزندان‌شان، افراد هستند. در روشی که با هریک از فرزندان‌تان رفتار می‌کنید، باثبات باشید، اما از تحمیل معیارهای نابرابر بر دوقلوها یا سه‌قلوهایتان اجتناب کنید. هرچند آنها ممکن است‌یکسان به‌نظر برسند و عمل کنند اما افرادی مختلف با نیازها، تواناییها و ضعف‌های متفاوت هستند.
- ویژگیهای منحصربه‌فرد آنان را یادآوری و تحسین کنید؛ مردم قطعاً در مورد اینکه دوقلوها شبیه یا متفاوت هستند، کنجکاوند. از این کنجکاوی به‌عنوان فرصتی برای یادآور شدن و تحسین خصوصیات منحصربه‌فرد هر یک از فرزندان‌تان استفاده کنید.
مطمئن شوید که به‌هریک از آنها فرصتی برای درخشیدن در کانون توجه می‌دهید. با توجه به‌ویژگیهای عالی اما مختلف آنها، شما عزت‌نفس فرزندان‌تان را فراتر از موضوع فقط دوقلو یا سه‌قلو بودنشان ایجاد می‌کنید.
- شناسایی دارایی‌ها ، مال او، مال آنها؛ شما می‌توانید به‌تقویت حس فردیت فرزندان‌تان کمک کنید با مطمئن کردن آنها از اینکه دارایی‌های هریک به‌طور مشخص شناسایی شده است. هریک از فرزندان‌تان باید چیزی داشته باشند که مال خودشان بدانند، حتی اگر یک اسباب بازی ، کتاب یا لباس باشد.
نیاز داشتن به‌مکان و دارایی‌های خود، رشد دوقلو را افزایش میدهد، به‌خصوص وقتی وارد دوران نوجوانی می‌شوند. در این سن داشتن اتاق‌ها و مکان‌های مجزا برای نگه داشتن اشیای خود بسیار مهم می‌شود. شما می‌توانید با ایجاد و تقویت قوانین، به‌حریم خصوصی و دارایی فردی هر یک از آنها احترام بگذارید.
منبع: شاد بارآوردن کودکان به‌زبان آدمیزاد
تفکیک دوقلوها
دوقلوهادوقلوها

دوقلوها افراد هیچ گاه انتظار ندارند فرزندانی دوقلو به دنیا بیاورند ؛ در واقع کمتر چنین امیدی دارند . ظاهر مسئله این است که تصور می شود این گونه کودکان به نوعی کودکان ناخواسته هستند. اما تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده ، نظرات وارونه ای را نشان می دهد. دوقلوها


مسائل مربوط به فردیت کودکان دوقلومسائل مربوط به فردیت کودکان دوقلو

مسائل مربوط به فردیت کودکان دوقلو والدین در تکوین روابط بین دوقلوها نقش اساسی دارند . شما تصمیم می گیرید که آنها را چه بنامید ، لباس ها و اسباب بازی هایشان را شما انتخاب می کنید گاهی آنها را جدا می سازید یا در کنار هم نگه می دارید و غیره . مسائل مربوط به فردیت کودکان دوقلو


دوره ی طفولیت کودکان دوقلو – نه تا پانزده ماهگیدوره ی طفولیت کودکان دوقلو – نه تا پانزده ماهگی

دوره ی طفولیت کودکان دوقلو – نه تا پانزده ماهگی کودکان چهار دست و پا وارد این مرحله میشوند ولی قدم زنان یا دوان دوان از آن خارج می گردند. در این سن یک گام جلوتر از کودکان ماندن ممکن است چالش برانگیز باشد. دوره ی طفولیت کودکان دوقلو – نه تا پانزده ماهگی


داشتن فرزندان دوقلو و فرصتی برای همسر بودنداشتن فرزندان دوقلو و فرصتی برای همسر بودن

داشتن فرزندان دوقلو و فرصتی برای همسر بودن تولد فرزندان دوقلو پویایی خانواده را متحول میکند. بسیاری از همسران برای تغییراتی که در روابطشان به دنبال تولد دو کودک روی می ده آمادگی ندارند. داشتن فرزندان دوقلو و فرصتی برای همسر بودن

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران