کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
قشقرق به پا کردن کودکان
قشقرق به پا کردن کودکان کودک آنلاین: حتی شیرین ترین، مطیع ترین و آرام ترین کودکان نیز گاهی قشقرق به پا می کنند. این گونه رفتارها در زمان های مشخصی بروز نمی کند، به همین دلیل نمی توان دوره ای خاص از رشد کودک را به این مشکل اختصاص داد؛ اما کودکان 2 تا 4 ساله بیشتر مستعد بروز این رفتار هستند. قشقرق به پا کردن کودکان

قشقرق به پا کردن کودکان
کودک آنلاین: حتی شیرین ترین، مطیع ترین و آرام ترین کودکان نیز گاهی قشقرق به پا می کنند. این گونه رفتارها در زمان های مشخصی بروز نمی کند، به همین دلیل نمی توان دوره ای خاص از رشد کودک را به این مشکل اختصاص داد؛ اما کودکان 2 تا 4 ساله بیشتر مستعد بروز این رفتار هستند.
البته قشقر به پا کردن، انفجار ناگهانی ناشی از عصبانیت و پرخاشگری است که با رفتارهایی چون گریه و فریاد، پا به زمین کوبیدن، ولو شدن روی زمین، پرتاب کردن وسایل، لگد زدن، گاز گرفتن و چنگ زدن به خود همراه است.
این کودکان به راحتی سرخورده می شوند، هرچند کودکی که با قشقرق به پا کردن به خواسته های خود می رسد، بیشتر در معرض سرخوردگی قرار می گیرد.
به عبارت دیگر می توان گفت واکنش نادرست نسبت به این گونه رفتار، عامل اصلی در بازگشت مجدد این مشکل است.
مهم ترین موضوع، این است که مطمئن شویم کودک با این رفتار به خواسته هایش نمی رسد. چگونه می توانیم این رفتار را مدیریت کنیم؟
1- زمانی که این رفتار شروع می شود، خم شوید و دست هایتان را برای در آغوش گرفتن او باز کنید. اشتباه نکنید، ما به او رشوه نمی دهیم؛ بلکه سعی می کنیم حواس او را پرت کنیم.
2- اگر این روش جواب نداد، هیچ واکنشی نسبت به این رفتار نداشته باشید و اجازه دهید کارش را انجام دهد. این رفتار او می تواند تلاشی باشد برای متقاعد کردن شما و اطرافیان به اینکه پدر و مادر ظالمی هستید.

مؤثرترین ابزار برای رویارویی با قشقرق به پا کردن این است که به او بفهمانید اعتقادی به رفتارهایش ندارید. در این شرایط کاملاً آرام و بی توجه باقی بمانید. روابط شما و او چیزی است که در این میان مهم تلقی می شود.اگر فرزندتان در جمع یا فروشگاه چنین رفتاری کرد و موجب دستپاچگی شدید شما شد، او را بغل کنید و به بیرون ببرید، آنگاه اجازه دهید رفتار خودش را ادامه دهد.
به احتمال بسیار زیاد، کودک این رفتار را برای اولین بار در خانه از خود نشان می دهد؛ زیرا او بیشتر زمان خود را در آنجا سپری می کند.
پس اگر بتوانید در خانه واکنش های مناسبی نسبت به این رفتار از خود نشان دهید، هیچگاه برای رویارویی با این مشکل در محیط های شلوغ دستپاچه نمی شوید.
به یاد داشته باشید که رویارویی با صدمین کج خلقی بسیار مشکل تر از پنجمین کج خلقی است، پس در ابتدا واکنش های درست از خود نشان دهید تا در بلند مدت دچار مشکل نشوید.
پس از اینکه گریه و زاری کودک به پایان رسید، به آرامی با او صحبت کنید و تاسف خود را از رفتارهای او نشان دهید. به او دلداری دهید و بگویید که همۀ کودکان گاهی این رفتار نادرست را از خود نشان می دهند. عشق خود را در قالب کلام به او بفهمانید.
این روش ها و توصیه ها به گونه ای طراحی شده اند که از شکل گیری احساس گناه که در نتیجۀ عصبانیت و رفتارهای پرخاشگرانه در کودک به وجود می آید، جلوگیری کنند.
کودکان همان طور که نمی توانند در حالت عصبانیت خود را کنترل کنند، از پس مدیریت این احساسات نیز برنمی آیند. پس بعد از پایان گریه و زاری کودک، هرگز رفتارهای خشن و تند از خود نشان ندهید.
به جای اینکه تلافی کنید، تهدید کنید یا انتقام بگیرید، به یاد داشته باشید که او خودش را تنبیه کرده است (احساس گناه). نشان دهید که به رغم رفتارهای او که سزاوار سرزنش است، باز هم عاشقش هستید.
منبع: الفبای مراقبت از کودک
قشقرق به پا کردن کودکان
قشقرق های کودکقشقرق های کودک

قشقرق های کودک بعضی از کودکان خواسته شان را با صدای بلند یا فریاد بیان میکنند زیرا هرگاه داد میزنند اطرافیان به سرعت خواسته شان را اجرا میکنند تا از اعتراض همسایگان یا دیگر اعضای خانواده در امان باشند و کودک به فریادش ادامه ندهد و مانند یک صدا خفه کن عمل میکنند. قشقرق های کودک


قشقرق های کودک یکسالهقشقرق های کودک یکساله

قشقرق های کودک یکساله همه ما می دانیم قشقرق و عصبانیت شدید چه نوع خلق و خویی است. اکثرا مواردی از آن را دیده ایم و بعضی از ما میتوانیم وقوع این حالت را در خودمان به یاد بیاوریم. قشقرق با عصبانیت و نومیدی و داد و فریاد زدن همراه است. قشقرق های کودک یکساله


برخورد با حالت های انفجاری و قشقرق کودک مبتلا به اوتیسمبرخورد با حالت های انفجاری و قشقرق کودک مبتلا به اوتیسم

برخورد با حالت های انفجاری و قشقرق کودک مبتلا به اوتیسم کودک آنلاین: خلق انفجاری و قشقرق در کودکان مبتلا به اوتیسم، رفتار شایعی است که در شرایط و موقعیت هایی از قبیل منزل، اماکن عمومی و سفرها نیز ایجاد می شود و همۀ اعضای خانواده را دچار آشفتگی و سردرگمی می نماید.


گریه و زاری کودکانگریه و زاری کودکان

گریه و زاری کودکان البته که همه ی کودکان گریه میکنند. آنها گاهی بیش از حد می گریند ، حتی سالم ترین و سرحال ترین کودکان نیز گریه و زاری می کنند. مادری که مدعی است فرزندش گریه نمی کند قطعا واقعیت را نمی گوید ؛ اگر هم واقعا چنین باشد ، بی تردید فرزندش بیمار است. گریه و زاری کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران