کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
چپ دستی و راست دستی کودک
چپ دستی و راست دستی کودک کودک آنلاین: مطلب دیگر موضوع چپ دستی و راست دستی کودک است. حدود ده درصد از کودکان چپ دست و حتی چپ پا هستند. چرایی این مطلب نامشخص است که بتوان برای آن کاری کرد. چپ دستی و راست دستی کودک

چپ دستی و راست دستی کودک
کودک آنلاین: مطلب دیگر موضوع چپ دستی و راست دستی کودک است. حدود ده درصد از کودکان چپ دست و حتی چپ پا هستند. چرایی این مطلب نامشخص است که بتوان برای آن کاری کرد.
از نظر علمی کسانی که چپ دست هستند احتمالاً از بهرۀ هوشی بیشتری برخوردارند و هیچ مشکلی در زمینه های دیگر زندگی ندارند که این یک حسن است.
درنتیجه تصور و توهم افسانه های عجیب و غریب در طول تاریخ دربارۀ چپ دستان، امروزه به لحاظ علمی مردود و محکوم است.
اگر پدر و مادر هر دو راست دست هستند فقط دو درصد ممکن است کودک چپ دست شود؛ و اگر یکی از والدین چپ دست است 17 درصد و اگر هر دو چپ دست هستند احتمالاً حدود 50 درصد کودک چپ دست می شود؛ پس عامل ارثی مشخص است. پسرها حدود دو برابر از دست چپ بیشتر از دخترها استفاده می کنند.
نکته
ترجیح دست راست یا چپ در سال اول زندگی نامشخص است. چون کودکان برای شیر خوردن به نوبت از دست ها استفاده می کنند. اما حدود 18 ماهگی 50 درصد کودکان چپ و یا راست بودن دستشان مشخص می شود و در دو سالگی نزدیک به هشتاد درصد و در 4 سالگی بیش از نود درصد مشخص می شود.- به دلیل عوامل ارثی و سیستم عصبی و یا محیط و یا انتخاب کودک است که موضوع چپ دستی مطرح می شود؛ در نتیجه پدر و مادر قرار نیست برای این مورد کاری انجام دهند و یا اقدامی کنند.
البته هستند کودکانی که برخی از اوقات دست چپ و یا راست خود را مخصوصاً در دوران شیرخوارگی مورد استفاده قرار نمی دهند. در این مورد بحث چپ دستی یا راست دستی نیست، بلکه احتمالاً مشکلی در عضلات آنها و یا مرکز فرماندهی مغز آنها در به کارگیری دست وجود دارد و باید به یک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرد.
وادار کردن کودکان چپ دست برای استفاده از دست راستشان می تواند مشکلاتی در جهت خواندن، نوشتن و هم در جهت صحبت کردن و استفاده از کلام و زبان به وجود آورد.
نکته
وقتی که کودک را وادار به استفاده از دست راست می کنیم تاثیر بدی روی فعالیت های هنری و ورزشی او می گذاریم. پس قرار نیست پدر و مادری نسبت به این موضوع اعتراض کنند. هیچ ارتباطی بین چپ دستی و استفاده از نیمکره های چپ و راست مغز (که در افراد یکی از نیمکره ها مرکز اصلی ارتباطات است)، مشاهده نمی شود.
همچنین عقیده دربارۀ بهرۀ هوشی در خصوص کودکان چپ دست این است که ویژگی های جنسی مخالف در آنها بیشتر دیده می شود.
منبع: پرورش، تعلیم و تربیت تولد تا 3 سالگی
چپ دستی و راست دستی کودک
چپ دست بودن کودکانچپ دست بودن کودکان

چپ دست بودن کودکان چپ دستی به مفهوم تمایل طبیعی افراد به استفاده از دست چپ برای نوشتن و انجام دادن کارهای روزمره است. این پدیده در یکی دو نسل پیش با هجوم انواع و اقسام ذهنیت های نادرست مواجه شد که پدید آمدن مشکلات عاطفی فراوان را در این افراد در پی داشت. چپ دست بودن کودکان


تکنیک های نوشتن، خواندن و مطالعه کردن برای کودکانتکنیک های نوشتن، خواندن و مطالعه کردن برای کودکان

تکنیک های نوشتن، خواندن و مطالعه کردن برای کودکان دربارۀ نوشتن بهتر آن است که در حالی که فرزندمان را کمک می کنیم تا بهتر بنویسد، اما آن قدرها به زیبایی خط و رعایت اصولی که برخی اوقات آنقدر ها هم در نوشتن خط زیبا مهم نیست او را وادار نکنیم.


بد خط بودن دانش آموزان – قسمت اولبد خط بودن دانش آموزان – قسمت اول

بد خط بودن دانش آموزان – قسمت اول کودک آنلاین: خط خوب يکي از مهارت‌هایی است که بايد از سن کم يعني از دورۀ آمادگي به دانش آموزان آموخته شود در غير اين صورت بخشي از فرآيند ياددهي ، يادگيري دچار نقص خواهد شد (آموزش و پرورش بايد از خردسالي شروع شود زيرا در اين مرحله اگر آموزش صورت گيرد پایدارتر خواهد بود).

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران