کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
آماده کردن کودک برای رفتن به مهد کودک
آماده کردن کودک برای رفتن به مهد کودک کودک آنلاین: وقتی کودک به مهد کودک می رود، او و خانواده اش مجبورند از هم جدا شوند. معمولاً کودکان چهار یا پنج ساله راحت تربه مهد می روند ولی کودکان کوچکتر با مهد رفتن مشکل دارند.

آماده کردن کودک برای رفتن به مهد کودک
کودک آنلاین: وقتی کودک به مهد کودک می رود، او و خانواده اش مجبورند از هم جدا شوند. معمولاً کودکان چهار یا پنج ساله راحت تر به مهد می روند ولی کودکان کوچکتر با مهد رفتن مشکل دارند.
بهتر است مادران قبل از فرستادن فرزندشان به مهد کودک، با او صحبت کنند و بگویند قرار است در مهد چه اتفاقاتی برای او بیفتد. حداقل چند هفته قبل از فرستادن فرزندتان‌به مهد، او را آماده کنید.
اگر قبلاً کودک خود رابه مهد برده اید، از او دربارۀ آنجا سؤال بپرسید. اگر او تا به حال به آنجا نرفته است، در مورد ساختمان مهد و وسایلی که در آن وجود دارد، برای کودک حرف بزنید.
نام دوستانش را که به آن مهد می روند برایش بگویید و اگر آشنایی را نمی شناسید، به کودک بگویید او در آنجا می تواند دوستان زیادی پیدا کند. اگر مربی فرزندتان را می شناسید، اسمش را به او بگویید.
اگر فرزندتان زیر دو سال است، نمی تواند این مطالب را درک کند، بنابراین آماده کردن او برای رفتن به مهد کودک کار دشواری است.
در این شرایط نیز در مورد چیزهایی که کودک از آنها خوشش می آید، با او حرف بزنید. در روزهای اول، جدا شدن او از شما برایش مشکل است، بنابراین مربی مهد باید خیلی مراقب کودک باشد تا او به محیط جدید عادت کند. شما نیز باید برنامۀ کاری خودتان را به گونه ای تنظیم کنید که بتوانید فرزندتان را زودتر به خانه ببرید.
اولین روز مهد کودک، به فرزندتان بگویید قرار است او را به‌مهد ببرید و بگویید چه ساعتی او را به خانه بر می گردانید. اگر او سرویس دارد و با آن به‌مهد می رود، حداقل چند روز اول خودتان او را به مهدببرید.
روزهای اولی که او را به‌مهد می برید، باید تحملتان زیاد باشد. بسیاری از بچه ها نمی توانند به راحتی از مادرشان جدا شوند. وقتی فرزندتان می خواهد از شما جدا شود ممکن است گریه کند.
او را نترسانید و مجبورش نکنید دست از گریه کردن بردارد. او به حمایت های شما نیاز دارد. می توانید عروسک مورد علاقۀ کودک را به او بدهید تا از ترس یا نگرانی هایش کم شود.


مهد کودک


سعی کنید زودتربه مهد برسید تا بتوانید چند دقیقه ای در مهد کنار کودکتان بمانید. وقتی می خواهید از او جدا شوید خوراکی خوشمزه ای به او بدهید و یا عکس یا نقاشی جالبی را به او بدهید که او همراه خودش به کلاس ببرد.
اگر کودکتان گریه می کند، نباید یواشکی او را در مهد بگذارید و بروید. وقتی او متوجه شود شما رفته اید، شدیداً می ترسد. اگرچه دیدن گریه های کودکتان برای شما سخت است ولی لحظۀ جدایی باید با او خداحافظی کنید و او شما را ببیند.
می توانید چند دقیقه ای پشت در کلاس کودک‌تان منتظر بمانید تا او آرام شود و خیال شما نیز آسوده گردد. ممکن است کودک شما تا مدتی هنگام جدا شدن از شما در مهد مشکل داشته باشد.
شما هر چند هم که به کودکان دو ساله یا کوچکتر بگویید که بعد از ظهر برمی گردید و او را به خانه می برید، باز حرف های شما را فراموش می کند.
با مربی کودکتان صحبت کنید تا او راهی بهتر برای آرام کردن کودک‌تان به شما پیشنهاد کند. ممکن است چند هفته ای طول بکشد تا کودک به مهدرفتن عادت کند.
در طول این دوران شما احتمالاً شاهد تغییراتی در خواب، خوراک، لباس پوشیدن، اشتها و علاقۀ کودک به رفتن‌به مهد مشاهده خواهید کرد.
عادت کردن‌به مهد برای کودکان کار مشکلی است و کودکان تحت تاثیر محیط مهد قرار می گیرند. شما باید در طول این دوران صبور باشید و کودک‌تان را درک کنید.
اگر بعد از چند ماه هنوز شاهد تغییرات رفتاری کودک تان بودید با مربیان او صحبت کنید و از آنها کمک بگیرید. گاهی اوقات نیز سرزده‌به مهد کودک بروید و ببینید کودک تان از چه چیزی ناراحت است.
ببینید آیا او دوست خوبی دارد؟ آیا معلم به اندازۀ کافی به او توجه می کند؟ آیا برنامه های آموزشی مهد برای فرزندتان مناسب است؟
اگر در مورد پاسخ سؤالات خود مطمئن نیستید، قبل از اینکه تصمیمی بگیرید، با مربیان مهد صحبت کنید. شاید کودک تان به مراقبت و محبت بیشتری نیاز دارد تا بتواند به محیط جدید زندگی اش عادت کند.

منبع: راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
آماده کردن کودک برای رفتن به مهد کودک

ویژگی‌های لازم برای مهد کودک مناسبویژگی‌های لازم برای مهد کودک مناسب

ویژگی‌های لازم برای مهد کودک مناسب کودک آنلاین: هنگام بازدید از یک مرکز به موارد بسیاری باید توجه کنید. محیط: توجه کنید که آیا فضایی اطراف امن است. آیا کودکان می‌توانند آزادانه به اطراف بروند؟ آیا تعادل مناسبی بین فضای داخل و خارج وجود دارد؟ ویژگی‌های لازم برای مهد کودک مناسب


مهد کودکمهد کودک

مهد کودک کودک در سن 6 تا 18 ماهگی کاملا پدر و مادر به ویژه مادر را میشناسد و خوب میداند که مادر بهترین شخص برای رفع نیازهای فیزیکی و روانی و کسب عاطفه و عشق و محبت است. در این سن ( 6 تا 18ماه) که سن اضطراب از جدایی کودک است کودک ، نبودن و ندیدن چیزی یا کسی را برابر با نابودی آن میپندازد. مهد کودک


کودکان و مهد کودککودکان و مهد کودک

کودکان و مهد کودک در چند سال اخیر استفاده از مهد کودک آنقدر در میان والدین رایج شده است که آنها گمان می کنند این بهترین کاری است که میتوانند برای کودکانشان انجام دهند. با این حال مهد کودک برای مادرانی که شاغل هستند یک ضرورت تلقی میشود. این تغییر در نگرش والدین در نتیجه ی دو عامل اجباری به وجود آمده است. کودکان و مهد کودک


مشخصات مهد کودک مناسبمشخصات مهد کودک مناسب

مشخصات مهد کودک مناسب اگر فکر میکنید بایستی کودکتان وارد مهدکودک یا آمادگی شود غیر از تحقیق در مورد روش تعلیم و رسمیت هر گروه مسئولیت سنگینی نیز از نظر پرس و جو در مورد موسسات موجود و معلمین آنها بر عهده ی شماست. مشخصات مهد کودک مناسب

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران