کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
ایمنی کودک نوپا در خانه
ایمنی کودک نوپا در خانه یکی از مهم ترین کارهایی که باید برای ایمنی وروجک نوپای خود انجام دهید ، این است که خانه را ضد وروجک کنید. این کار ایمنی لازم را در منزلتان فراهم می کند و سبب حفظ بهداشت نیز میشود. ایمنی کودک نوپا در خانه

ایمنی کودک نوپا در خانه
یکی از مهم ترین کارهایی که باید برای ایمنی وروجک نوپای خود انجام دهید ، این است که خانه را ضد وروجک کنید. این کار ایمنی لازم را در منزلتان فراهم می کند و سبب حفظ بهداشت نیز میشود.
اگر خانه ی شما مملو از وسایل خطرناک باشد ، حتی یک ثانیه هم نمیتوانید از کودک نوپایتان چشم بردارید و یا اگر در منزلتان وسایل گران قیمت ، فراوان و در دسترس باشند ، دایم باید مراقب او باشید .
 به خصوص اگر چاره ای برای کاهش خطرها و نیز حفظ اشیا و وسایل در نظر نگرفته باشید.
البته قرار نیست ، خانه به طور کامل ضد وروجک باشد زیرا اگر چنین خانه ای وجود خارجی هم داشته باشد ، منزل دلپذیری نخواهد بود و بیش از آنکه شبیه خانه باشد ، مشابه زندانی است که البته در آن اسباب بازی هم وجود دارد.
برای اینکه دوران نوپایی هر چه کم خطر تر و کم ضررتر سپری شود ، لازم نیست همه ی خانه را با رفتارهای دوره ی نوپایی تطبیق دهید اما راهکارهایی وجود دارند که از خطرهای جانی ، ضرر مالی ، اتلاف وقت و انرژی و جنگ اعصاب های بیهوده جلوگیری میکنند.
کودکان نوپا باید یاد بگیرند ، برای محیط اطراف خود احترام قایل شوند.برای اینکه خانه را ضد وروجک کنید ، محیط منزل و خطرهای احتمالی از قبیل : اشیای شکستنی که در ارتفاع کم و در دسترس قرار دارند ، سیم های برق که از این سو به آن سو کشیده شده اند ، مواد شوینده ی مضر که در قسمت پایینی کابینت قرار دارند ، اشیای نوک تیز مثل چاقو و... را به خوبی شناسایی کنید.
با توجه به اینکه شما بزرگسال هستید و به هیچ عنوان نمیتوانید آنچه به ذهن کودکتان خطور می کند ، را حدس بزنید بنابراین سعی کنید همانند او فکر کرده و دنیا را از دریچه ی دید وی بنگرید ، برای این منظور می توانید زانو بزنید و خانه را از همان ارتفاعی که او می بیند ، بررسی کنید.
دقت داشته باشید ؛ یادگیری بچه ها نباید به حدی پیشروی کند که برای خودشان یا دیگران خطرناک باشد یا آنکه منجر به صدمه به وسایل منزل شود.
برای مثال کلیدها و قفل ها برای کودکان نوپا بسیار جالب اند ، از طرفی پریزهای برق هم از نظر آنان شبیه قفل ها هستند.
بنابراین سعی می کنند کلیدها را در پریز برق هم امتحان کرده تا مطمئن شوند که آیا این قفل نیز توسط همین کلید باز می شود یا خیر ، از این رو باید پریزهای برق را با محافظ بپوشانید.
یا اینکه ویدئو از نظر کودکان شبیه به دستگاه نان برشته کن ( توستر ) است و به نظر آنها بد نیست اگر نان تست را در ویدئو بگذارند تا برشته یا در تلویزیون دیده شود!
از آنچه گفتیم نتیجه نگیرید که کودکانِ نوپا اشراری بی باک و نترس یا خرابکارانی بی کله هستند زیرا تمام بچه ها دوست دارند ، هر کاری را – هر چقدر احمقانه – حداقل یک بار آزمایش کنند ( لااقل از دید بزرگسالان که این طور است ) و اغلب نیز به نظر می رسد ، در مقابل وسوسه ی خُرد و تکه تکه کردن اشیا توان مقاومت ندارند.
به خاطر بسپارید ؛ کودکان نوپا بمب انرژی هستند ، زیرا با آنکه توانایی جسمانی تازه ای را یافته اند ولی هنوز کنترل آن را به طور کامل به دست نیاورده اند .
توجه کنید ؛ همواره باید بین اتفاق یا حادثه و کار عمدی تفاوت قایل شوید زیرا بدون تردید هنگام رویداد یک اتفاق ، هیچ کس مقصر نیست.
منبع : کتاب مادر کافی
ایمنی کودک نوپا در خانه
نکات ایمنی در مورد آب بازی کودکاننکات ایمنی در مورد آب بازی کودکان

نکات ایمنی در مورد آب بازی کودکان استفاده از کرم ضد آفتاب هنگامی‌که کودک بیرون بازی می‌کند الزامی است و هر دو ساعت یک‌بار به خصوص بعد از هر آب‌بازی لازم است؛ مجدداً از کرم استفاده شود . نکات ایمنی در مورد آب بازی کودکان


ایمنی کودک در خودروایمنی کودک در خودرو

ایمنی کودک در خودرو کودک آنلاین: یکی از دلایل عمدۀ آسیب‌های کودکان، تصادفات رانندگی است و این آسیب‌ها برای کودک، چه عابر پیاده باشد و چه سرنشین خودرو، ممکن است اتفاق بیفتد. شایع‌ترین علت آسیب به سرنشین خودرو، نبستن یا استفادۀ نادرست از کمربند ایمنی است. ایمنی کودک در خودرو


نکات ایمنی مبلمان کودکنکات ایمنی مبلمان کودک

نکات ایمنی مبلمان کودک توجه سازندگان مبلمان از اوایل دهه ی 1970 به ساخت سرویس های کودکان جلب شد و انواع مختلفی از آن به بازار آمد. هر روز مدل های جدیدتری از این وسایل به بازار می آید اما در بسیاری از آنها اصول ایمنی رعایت نشده است و همین وسایل یکی از منابع خطرساز برای کودکان و شیرخواران هستند. نکات ایمنی مبلمان کودک


ایمنی و سلامتی کودکانایمنی و سلامتی کودکان

ایمنی و سلامتی کودکان هر چند محافظت کودک از همه ی حوادث و بیماریها ممکن نیست ، ولی میتوان اقدامات احتیاطی مشخصی را برای کاهش احتمال بروز بیماری های شدید یا حوادث مخاطره آمیز انجام داد. واکسیناسیون اقدام بسیار موثری برای پیشگیری از برخی بیماری های دوران کودکی مانند سرخک و سیاه سرفه است. ایمنی و سلامتی کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران