کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
نه گفتن به کودکی که گاز می گیرد
نه گفتن به کودکی که گاز می گیرد گاز گرفتن احتمالا شدیدترین جرمی است که کودک میتواند مرتکب شود. گاز گرفتن رفتاری است که دوستی ها را از بین می برد و در صورت تکرار ، احتمال اخراج کودک از مهد را در پی دارد. نه گفتن به کودکی که گاز می گیرد

نه گفتن به کودکی که گاز می گیرد
گاز گرفتن احتمالا شدیدترین جرمی است که کودک میتواند مرتکب شود. گاز گرفتن رفتاری است که دوستی ها را از بین می برد و در صورت تکرار ، احتمال اخراج کودک از مهد را در پی دارد.
اگر کودکتان به عنوان گازگیرنده معروف و شناخته شده است ، سایر والدین نسبت به دعوت او برای شرکت در جشن ها و میهمانی ها و یا بازی های گروهی فرزندشان ، از خود تعلل و تردید نشان می دهند.
نوزادان ، انسان های کوچولوی دهانی اند و از طریق دهان ابراز وجود می کنند. شما ممکن است با رد و بدل کردن محبت آمیز لقمه هایی ، این نوع ابراز وجود را تقویت کرده باشید. جای تعجب نیست که کودکانی که هنوز در حال تکوین مهارت های گفتاری و کلامی هستند هنگامی که اوضاع بر وفق مرادشان نباشد ، با گاز گرفتن واکنش نشان دهند.
باید دلیل ناشایست بودن چنین روشی را برای کودک به شفافیت مشخص کنید. گازگرفتن متقابل ( که کودک ممکن است از کسی شنیده باشد) توصیه ی نادرستی است و به ندرت موثر واقع میشود.
برعکس موجب تقویت این عقیده میشود که در زمان عصبانیت ، گازگرفتن ایرادی ندارد!
راهکار بهتر با بررسی شرایط بروز چنین عملی شروع میشود . آیا فرزندتان بیش از حد خسته است؟ آیا در یک فضای کوچک ، تعداد زیادی کودک به سر می برند؟ آیا جایگاه او در سلسله مراتب مهد کودک ، به زور تصاحب شده است؟ برای تصحیح این عادت به آنچه در توان دارید انجام دهید و سپس توجه خود را به انتخاب یک واکنش موثر در مقابل گاز گرفتن بعدی او معطوف کنید.بلافاصله بعد از گاز گرفتن ، در حالی که چنان برق خشمی در چشمانتان می درخشد که کودک پیش از آن هرگز ندیده است ، او را بلند کنید و با صدای بلند بگویید: (( هیچ وقت دوباره این کارو نکن !)) اگر بتوانید این کار را با موفقیت انجام دهید ، کودک در حالی که برای یک وقفه ی سی ثانیه ای ، به طرف تخت ، اتاق و هر جای دیگری برده می شود که برای آن در نظر گرفته اید ، گریه خواهد کرد.
برای این وقفه ی جزئی منتظر پایان گریه ی او نمانید و مجددا به او یادآوری کنید که چقدر عصبانی هستید.
شاید این امر واکنش شدیدی شبیه سوءاستفاده کلامی به نظر بیاید ، اما یادتان باشد که گاز گرفتن ، خطایی ناپسند و جدی است و ناکامی شما در مقابله فوری و موثر با آن ، ممکن است به تخریب روابط شما و سایر خانواده ها بینجامد.
اگر بتوانید با خیره شدن در صورت کودک ، نقش پدر یا مادر خشمگین و عصبانی را به خوبی بازی کنید ، این ترفند به سرعت موثر واقع خواهد شد. در صورت ناکامی مجددا در مورد دلایل بالقوه این عمل کودک ، بیندیشید و نقشی را که باید بازی کنید ، تمرین کنید.
در صورت گاز گرفتن در مهد و نه در منزل این مشکل را مربیان مهد باید شخصا کنترل و مدیریت کنند. شما در جایگاه پدر یا مادر میتوانید برای کمک به حل مشکل ، پیشنهادهایی درباره ی خواباندن کودک در طول روز ، واگذاری مسئولیت در حد توان به کودک و سازماندهی و اغماص و عفو و اعمال او در هنگام به کارگیری مجازات های مناسب و به موقع ارائه دهید.
منبع : چگونه به کودک خود نه بگوییم
نه گفتن به کودکی که گاز می گیرد
گاز گرفتن کودکانگاز گرفتن کودکان

گاز گرفتن کودکانممکن است شما هم مورد گاز گرفتن کودک نوپای خود قرار گرفته باشید . کودک با دندانهای ریز و ظریفش پدر مادر و یا خواهر و بردار خود را چنان گاز میگیرد و باعث ایجاد درد و تورم در نقطه گاز گرفته شده میگردد بهمین خاطر ممکن است والدین درمورد خود دچار ترس شوند او را مواخذه و سرزنش کنند . براستی کودکان نوپا چرا گاز میگیرند و برخورد ما برای ترک این رفتار چگونه باید باشد .


گاز گرفتن در کودک یکسالهگاز گرفتن در کودک یکساله

گاز گرفتن در کودک یکساله هنگامی که کودک یکساله فردی را گاز میگیرد همه ی کسانی که در اطراف او حضور دارند عصبانی و برآشفته می شوند. چندین دلیل خوب برای این نوع واکنش وجود دارد. گاز گرفتن دردآور است و حتی یک طفل کوچک میتواند با دندان هایش چنان فشاری وارد آورد که پوست قربانی را خراش داده یا پاره کند. گاز گرفتن در کودک یکساله


گاز گرفتن در کودکانگاز گرفتن در کودکان

گاز گرفتن در کودکان نوزادان به مکیدن و گاز گرفتن علاقه ی زیادی دارند . آنها معمولا تا سن یک و نیم سالگی وسایل خانه ، اسباب بازی هایشان و هر چیز دیگری را که پیدا می کنند ، گاز می زنند. گاز گرفتن در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران