کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
انتقال کودک نوپا به تخت بزرگتر
انتقال کودک نوپا به تخت بزرگتر عمل انتقال کودک به تخت بزرگتر را ، با هماهنگ شدن با احساسات کودک و همچنین با برنامه ریزی برای این انتقال آسان تر کنید : انتقال کودک نوپا به تخت بزرگتر

انتقال کودک نوپا به تخت بزرگتر
عمل انتقال کودک به تخت بزرگتر را ، با هماهنگ شدن با احساسات کودک و همچنین با برنامه ریزی برای این انتقال آسان تر کنید :
مراحل و گام ها
1 . این کار را آرام و در چند مرحله انجام دهید. اگر انتقال کودک به تخت بزرگتر برای این است که تختخواب کوچک او را برای کودک تازه به دنیا آمده تان نیاز دارید ، این کار را از چند ماه قبل از موعد مقرر به صورت تدریجی و آرام انجام دهید.
اما اگر این انتقال به دلیل آن که او دیگر به مرحله ای رسیده که از تخت کوچکش بالا رفته و از آن بیرون می آید و یا همچنین برای آموزش دستشویی رفتن به او می باشد ، انتظار هر چیزی را باید داشته باشید ، اعم از هیجان غیرقابل کنترل او تا ترس بیش از حد !
2 . بگذارید کودکتان خودش تخت و چیزهای دیگر مثل پتو و متکا و غیره را انتخاب کند. کودکتان را تشویق کنید تا به تختش وسایلی مثل اسباب بازی و دیگر چیزهای مورد علاقه اش را نصب کند.
3 . تخت جدید را درست در همان نقطه ای که تخت قبلی اش قرار داشت ، بگذارید . کودک با دیدن همان تصویر قدیمی در اطرافش ، احساس آرامش بیشتری خواهد کرد.
4 . از میله های محافظ برای تخت او استفاده کنید. این میله ها همراه با دیگر روش های معمول حفاظتی ، مانع از افتادن کودک از تخت می گردد.
5 . او را به وقت همیشگی بخوابانید و تمام کارهای قبلی را که برای خواباندن او انجام می دادید ، دنبال کنید. کنار تختش نشسته برایش کتاب یا آواز بخوانید.
6 . نیازهای کودکتان را هنگام خواب ، از قبل پیش بینی کنید. اگر می بینید کودکتان هر شب ، بعد از این که اتاق را ترک می کنید ، از شما آب می خواهد ، قبل از بیرون رفتن از اتاق ، حتما به او آب بدهید.
از کودکتان بپرسید که دوست دارد چه اسباب بازی ها یا کتاب هایی را در هنگام خواب در کنارش داشته باشد. با این کار خودتان را از درخواست های مکرر او در طول شب خلاص می کنید.
7 . نسبت به ماندن کودک در رختخوابش و خوابیدن او ، محکم و قاطع باشید. در هفته های اول ، کودک در تختخواب جدید نوعی آزادی نسبت به زمان خوابیدن پیدا می کند و این موضوع ماندن در رختخواب را برای او سخت می نماید.اگر او از تخت اش بیرون آمد ، دوباره او را برگردانده و به او بگویید : (( الان زمان خوابیدن و ماندن در رختخواب است . شب به خیر! ))
توصیه های مفید
1 . مخالف خواسته ی کودکتان عمل کنید ؛ اگر او در طول شب پدرش را برای انجام کاری صدا زد ، بگذارید مادر به نزد او برود و برعکس با صدا کردن مادر ، پدر را به نزد او بفرستید.
2 . میتوانید با استفاده از دروازه های کوچک و بی خطر در راهروی ورودی اتاق کودک ، ورود و خروج های او را تحت نظر بگیرید.
3 . اگر صبح روز بعد دیدید کودکتان در رختخوابش تمام شب را خوابیده ، با دادن جایزه ، او را به ادامه ی این کار تشویق کنید.
4 . از کتاب های مختلف برای گرفتن نکات و توصیه های لازم در امر خوابیدن کودکتان استفاده کنید.
5 . بهتر است پوشش روی متکاها و همچنین کوسن های کوچک روی تخت جدید او ، از ملحفه های آشنا و مورد علاقه ی تخت قبلی اش باشد. این کار عمل انتقال کودک به تخت جدید را آسان تر می کند.
6 . اگر دیدید کودکتان در هنگام انجام این مراحل بیش از حد آشفته و عصبانی میشود ، حتما از پزشک مربوطه در این زمینه کمک بگیرید.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
انتقال کودک نوپا به تخت بزرگتر
خوابیدن نوزاد در تخت والدینخوابیدن نوزاد در تخت والدین

خوابیدن نوزاد در تخت والدین در طول تاریخ تکامل در 95% موارد نوزادان در کنار مادرانشان خوابیده اند تنها خوابیدن یک پدیده نسبتا جدید است. کدام یک بهتر است؟ خوابیدن نوزاد در تخت والدین


انتخاب تخت نوزادانتخاب تخت نوزاد

انتخاب تخت نوزاد انتخاب و خریدن تخت بچه ، یکی از خاطرات مهم و هیجان انگیز برای والدینی است که در انتظار نوزاد می باشند. مجسم کردن و مشاهده نوزاد در یک تخت زیبا و آراسته ، نقش زیبایی در خاطر والدین برجا می گذارد. در انتخاب و تهیه تخت نوزاد باید نکاتی را رعایت کرد که عبارتند از : انتخاب تخت نوزاد


تهیه ی اولین تختخواب برای کودکتهیه ی اولین تختخواب برای کودک

تهیه ی اولین تختخواب برای کودک خریدن اولین تختخواب برای کودک ، در حین هیجان انگیز بودن ، میتواند تصمیم مهم و مشکلی نیز به شمار آید. قبل از خرید ، به نکات زیر توجه کنید : تهیه ی اولین تختخواب برای کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران