کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
گاز گرفتن در کودکان
گاز گرفتن در کودکان نوزادان به مکیدن و گاز گرفتن علاقه ی زیادی دارند . آنها معمولا تا سن یک و نیم سالگی وسایل خانه ، اسباب بازی هایشان و هر چیز دیگری را که پیدا می کنند ، گاز می زنند. گاز گرفتن در کودکان

گاز گرفتن در کودکان
نوزادان به مکیدن و گاز گرفتن علاقه ی زیادی دارند . آنها معمولا تا سن یک و نیم سالگی وسایل خانه ، اسباب بازی هایشان و هر چیز دیگری را که پیدا می کنند ، گاز می زنند.
گاهی اوقات نیز کودکان دیگران را گاز می گیرند.
معمولا وقتی لثه های بچه ها تورم می کند ، آنها علاقه ی زیادی به گاز گرفتن پیدا می کنند ، اگرچه گاز گرفتن های کودک درد شدید دارد ، ولی والدین باید بدانند که کودکشان این کار را عمدا انجام نمی دهند و به ندرت پیش می آید که بچه ها دیگران را عمدا گاز می گیرند.
گاهی اوقات مادران نسبت به این مسأله خیلی حساس می شوند و فکر می کنند که باید کودکشان را تنبیه کنند ، ولی اینقدر حساسیت نشان دادن نسبت به این مسأله ضروری نیست.
وقتی کودکی پستان مادرش را گاز می گیرد ، مادر باید پستانش را از دهان او بیرون بیاورد و بگوید نباید او را گاز بگیرد.
گاز گرفتن های یک نوزاد با گاز گرفتن های یک بچه ی دو ساله تفاوت دارد. گاهی اوقات بچه های نوپا نمیتوانند خشم و عصبانیت خودشان را ابراز کنند ، به همین دلیل دیگران را گاز می گیرند.
والدین این بچه ها مشکلات آنها را درک نمی کنند.وقتی کودکی دیگران را گاز می گیرد ، مادر باید به کودکش بگوید که این کار بدی است و او نباید این کار را بکند.
مادر میتواند به کودکش بگوید : (( می دونم عصبانی هستی ولی نباید کسی رو گاز بگیری .  وقتی از چیزی عصبانی هستی ، باید به روش های دیگه ای به من بگی از چی ناراحت هستی و نباید کسی رو گاز بگیری)).مادر باید بلافاصله قاطعانه به کودکش بگوید که گاز گرفتن دیگران کار درستی نیست.
اگر حرف زدن با کودک فایده ای نداشت و او همچنان به کار خودش ادامه می داد ، مادر باید از کودکش قهر کند و به او بگوید که اگر باز کسی را گاز بگیرد با او آشتی نمی کند.
مادر کودک را مدتی کوتاه در اتاق خودش تنها بگذارد. بچه ها معمولا دوست دارند مادرشان را خوشحال کنند ، بنابراین با این کار مادر احتمال این که کودک ، دیگران را گاز بگیرد خیلی کم میشود.
گاهی وقتی کودک ، کسی را گاز می گیرد ؛ والدینش او را گاز می گیرند تا او متوجه شود کارش چقدر دردناک است ، ولی این کار خیلی اشتباه است.
اول این که به فرزندتان می گویید که گاز گرفتن کار بدی است ولی خودتان آن کار را انجام می دهید. دوم این که کودک نمیتواند خودش را جای دیگران بگذارد و دردی که دیگران را درک کند ، چون معمولا والدین آنها را محکم گاز نمی گیرند.
به جای این کارها بهتر است برای فرزندتان الگوی خوبی باشید ، حد و مرزهای او را مشخص کنید و به او یاد بدهید که چگونه با دیگران بهتر رفتار کند.
اگر کودکی زیاد دیگران را گاز می گیرد ، مشکل او شاید جدی تر از این ها باشد.
در چنین شرایطی تذکر دادن به کودک یا محدود کردن او فایده ای ندارد. گاز گرفتن به خاطر خشم ، عصبانیت و ناامیدی کودک است ، بنابراین مسأله را ریشه یابی کنید و ببینید مشکل از کجاست.
شاید در خانواده ی شما مشکلی وجود دارد یا به کودکتان به اندازه ی کافی توجه نمی کنید.
اگر خودتان دلیل گاز گرفتن های کودکتان را متوجه نشدید ، سعی کنید از یک پزشک یا روانشناس در زمینه ی مشکلات و مسائل خانوادگی کمک بگیرید.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
گاز گرفتن در کودکان
گاز گرفتن کودکانگاز گرفتن کودکان

گاز گرفتن کودکانممکن است شما هم مورد گاز گرفتن کودک نوپای خود قرار گرفته باشید . کودک با دندانهای ریز و ظریفش پدر مادر و یا خواهر و بردار خود را چنان گاز میگیرد و باعث ایجاد درد و تورم در نقطه گاز گرفته شده میگردد بهمین خاطر ممکن است والدین درمورد خود دچار ترس شوند او را مواخذه و سرزنش کنند . براستی کودکان نوپا چرا گاز میگیرند و برخورد ما برای ترک این رفتار چگونه باید باشد .


گاز گرفتن در کودک یکسالهگاز گرفتن در کودک یکساله

گاز گرفتن در کودک یکساله هنگامی که کودک یکساله فردی را گاز میگیرد همه ی کسانی که در اطراف او حضور دارند عصبانی و برآشفته می شوند. چندین دلیل خوب برای این نوع واکنش وجود دارد. گاز گرفتن دردآور است و حتی یک طفل کوچک میتواند با دندان هایش چنان فشاری وارد آورد که پوست قربانی را خراش داده یا پاره کند. گاز گرفتن در کودک یکساله


نه گفتن به کودکی که گاز می گیردنه گفتن به کودکی که گاز می گیرد

نه گفتن به کودکی که گاز می گیرد گاز گرفتن احتمالا شدیدترین جرمی است که کودک میتواند مرتکب شود. گاز گرفتن رفتاری است که دوستی ها را از بین می برد و در صورت تکرار ، احتمال اخراج کودک از مهد را در پی دارد. نه گفتن به کودکی که گاز می گیرد


گاز گرفتن کودکگاز گرفتن کودک

گاز گرفتن کودک کودک آنلاین: با کودکی که گاز می گیرد چه باید کرد؟ آیا متقابلاً او را گاز بگیریم؟ در واقع بسیاری از والدین این سؤال را مطرح می‌سازند. گاز گرفتن کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران