کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
علاقه ی کودکان به بالارفتن از جایی
علاقه ی کودکان به بالارفتن از جایی بچه های نوپا دوست دارند از کالسکه شان بالا بروند و روی هرچیزی بایستند. آنها دوست دارند شما بغلشان کنید تا بهتر بتوانند همه چیز را ببینند. وقتی کودک می ایستد ، نمیتواند پشت پنجره را ببیند. دستشویی و تخت کودک برایش بلند هستند و او دستش به کلید برق و لامپ نمی رسد. علاقه ی کودکان به بالارفتن از جایی

علاقه ی کودکان به بالارفتن از جایی
کودکم دنیا را چگونه می بیند و چرا دوست دارد مرتب بالای چیزی برود و آنجا بایستد؟
بچه های نوپا دوست دارند از کالسکه شان بالا بروند و روی هرچیزی بایستند. آنها دوست دارند شما بغلشان کنید تا بهتر بتوانند همه چیز را ببینند. وقتی کودک می ایستد ، نمیتواند پشت پنجره را ببیند. دستشویی و تخت کودک برایش بلند هستند و او دستش به کلید برق و لامپ نمی رسد.
در امان عمومی هیچ چیز در دسترس کودکان نیست. وقتی کودک از دستشویی های عمومی استفاده می کند ، روشویی ، جای حوله و صابون و خشک کن همه از دسترس او خارج هستند و او نمیتواند از آنها استفاده کند ، در رستوران ها نیز بسیاری از مکان های جالب ، برای کودکان از دسترس آنها خارجند . وقتی کودک در کالسکه اش می نشیند ، دید او کمتر نیز می شود.
برای این که بتوانید زاویه ی دید کودکتان را درک کنید ، کنار او بنشینید و به محیط اطرافتان نگاه کنید. در مغازه ها ، شما نیز نمیتوانید پشت دخل را ببینید ، شاید دیدن این مکان برای شما نیز جالب باشد ، در مهد کودک ها ، همه چیز در دید کودکان است ، صندلی ها ، میزها و همه ی قفسه ها در دید کودکان قرار دارند.
وقتی خودتان را جای کودکتان می گذارید ، می فهمید که چرا او دوست دارد از وسایل مختلف بالا برود . گاهی اوقات او را بغل کنید تا بتوانید همه چیز را از بالا ببیند ، او را روی دخل مغازه ها بنشانید و یا بالشت و وسایل دیگری برای او روی هم بچینید تا او بتواند از آنها بالا برود و از بالای آنها به اطرافش نگاه کند.
وقتی کودکم مرتب از جایی بالا می رود باید چه کار کنم
معمولا وقتی کودکان راه می افتند ، و دوست دارند از هر چیزی بالا بروند. آنها دوست دارند از صندلی ، تخت ، کشو ، اپن آشپزخانه و هر چیز بلندی که می بینند بالا بروند.
آنها برای دست زدن به همه چیز و یاد گرفتن در مورد چیزهای مختلف ، این کار را انجام می دهند. وقتی آنها می بینند والدینشان کارهای عجیب و غریبی انجام می دهد ، کنجکاو می شوند و دوست دارند از کارهای آنها سر در بیاورند.
وقتی مادر مشغول حرف زدن با تلفن، شستن ظرف ها ، روشن و خاموش کردن لامپ کودک دوست دارد به او نزدیک شود و کار مادرش را تقلید کند.
او برای انجام این کارها قدش نمی رسد و باید از جایی بالا برود تحمل این مرحله از سن کودک برای والدین کار دشواری است چون آنها باید دائم مراقب کودک نوپای خود باشند.
اگر آنها چشم از کودک بردارند ، باید آمادگی شنیدن صدای افتادن کودک از صندلی روی زمین را داشته باشند. معمولا مادران مراقب فرزندانشان هستند و نمی گذارند این اتفاقات خیلی برای آنها رخ دهند.
آنها یا نمی گذارند کودکشان از جایی بالا برود و یا مراقب وسایل خانه شان هستند تا کودک به آنها نزدیک نشود ، ولی بچه ها خیلی ، به انجام این کار تمایل دارند و اگر مادرشان با آنها مخالفت کند ، شدیدا عصبانی میشوند.
بنابراین مادر یا باید مانع انجام این کار کودک شود یا حواس او را پرت کند. کودکی که در طول روز از وسایل خانه بالا می رود ، شب نیز ممکن است از تخت خودش بالا برود تا سراغ پدر مادرش را بگیرد.
مادری کودک نوپایش را در گهواره خوابانده بود و خودش حمام رفته بود و مشغول شستن موهایش بود ، صدایی را شنید . وقتی در حمام را باز کرد با تعجب دید که کودکش پشت در است.
شما نمیتوانید کودکتان را مجبور کنید درون گهواره اش بماند ، اما میتوانید محیط امنی برای او فراهم کنید تا آسیب نبیند. اگر او مدام از گهواره اش بیرون می آید ، سعی کنید که در اطراف گهواره اش اسباب بازی یا وسیله ی دیگری نباشد که او روی آنها نیفتد.
همیشه نرده ی جلوی پله ها را ببندید و وقتی او خواب است ، چراغی را روشن بگذارید تا اگر خواست از گهواره اش بیرون بیاید زمین نخورد. وقتی کودکتان بزرگتر شد ، او را در تختش بخوابانید ، تا راحت تر از آن بالا و پایین برود.
اگر کودکتان از وسایل خانه بالا می رود سعی کنید محیط امنی برای او فراهم کنید و به او کمک کنید تا این نیاز غریزی خودش را ارضا کنید . شما میتوانید برای کودکتان سرسره بخرید تا او از این بازی لذت ببرد و یا این که صندلی ای کنار پنجره بگذارید تا بتواند از آن بالا برود و بیرون را تماشا کند.
مراقب مبل ها باشید. کنار مبل ها پتو یا قالیچه ای پهن کنید که اگر کودک از آنها افتاد ، آسیب نبیند.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
علاقه ی کودکان به بالارفتن از جایی

بالا رفتن کودکانبالا رفتن کودکان

بالا رفتن کودکان کودک آنلاین: کودکان عاشق بالا رفتن هستند. آنها از پله، جعبه، صندلی و ... بالا می روند، زیرا می بینند بچه های دیگر نیز همین کار را می کنند. همچنین آنها پس از بالا رفتن احساس خوشایندی را در بدن خود حس می کنند. بالا رفتن کودکان


مهارت راه رفتن کودکان مهارت راه رفتن کودکان

مهارت راه رفتن کودکان :کودکان از بدو تولد برای راه رفتن خود تلاش می‌کنند آن‌ها با دست و پا زدن‌های متوالی به بالا بردن قدرت ماهیچه‌ای خود به طور غریزی کمک می‌کنند. پس از اینکه کودک مهارت‌های گردن گرفتن ، نشستن ، سینه‌خیز رفتن ، غلتیدن و چهار دست و پا رفتن را آموخت آنگاه پیش‌زمینه آن را دارد که مهارت راه رفتن را نیز بیاموزد. مهارت راه رفتن کودکان


شروع راه رفتن در کودکانشروع راه رفتن در کودکان

شروع راه رفتن در کودکان کنترل بر حرکات پاها در آخرین مرحله پیشرفت های حرکتی در کودک دیده می شوند زیرا کودک قبل از رسیدن به مراحلی که بتواند سر ، دستها و بدن خود را محکم نگهداشته و در نتیجه قادر به حفظ تعادل باشد نمیتواند بایستد ، بخزد و یا راه برود. شروع راه رفتن در کودکان


ایستادن کودک روی پنجه پاایستادن کودک روی پنجه پا

ایستادن کودک روی پنجه پا زمانی که کودک شروع میکند به برداشتن اولین قدمها راه رفتن روی پنجه های پا متداول است. معمولا تا سن 2 یا 3 سالگی برطرف میشود. . بسیاری از کودکان راه رفتن را روی نوک انگشتان شروع میکنند و بعد از 6 تا 12 ماه آن ها یاد می گیرند که با الگوی طبیعی پاشنه به پنجه راه بروند. ایستادن کودک روی پنجه پا

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران