کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
آموزش کودکان برای احترام گذاشتن به دیگران
آموزش کودکان برای احترام گذاشتن به دیگران کودک آنلاین: معمولاً کودکان از دو روش یاد می گیرند که چگونه باید به دیگران احترام بگذارند. آنها یا از طریق والدین شان و شنیدن حرف های آنها یاد می گیرند به دیگران احترام بگذارند و یا از والدین شان الگو می گیرند و رفتارهای آنها را تقلید می کنند.

آموزش کودکان برای احترام گذاشتن به دیگران
کودک آنلاین: معمولاً کودکان از دو روش یاد می گیرند که چگونه باید به دیگران احترام بگذارند. آنها یا از طریق والدین شان و شنیدن حرف های آنها یاد می گیرند به دیگران احترام بگذارند و یا از والدین شان الگو می گیرند و رفتارهای آنها را تقلید می کنند.
اما به طور کلی الگوگیری بچه ها بیشتر است. اگر می خواهید چیزی را به فرزندتان یاد بدهید، برای او الگوی خوبی باشید.
اگر همیشه با او بد حرف می زنید، اگر او نمی تواند احساسات و نیازهایش را با شما در میان بگذارد، انتظار نداشته باشید که بتواند با شما و دیگران مؤدبانه رفتار کند و به آنها احترام بگذارد.
حتی اگر خودتان این مسئله را به او تذکر بدهید، او از رفتارهای شما الگو می گیرد و به حرف هایتان توجه زیادی ندارد.
معلمان مدرسه و مربیان مهد می گویند که با مشاهدۀ رفتار کودکان می توانند بگویند که والدین آنها چه رفتاری دارند. وقتی دو تا بچه با هم بازی می کنند و عروسک شان گریه می کند، یکی از دخترها می گوید: برو بچه رو بردار، داره گریه می کنه، در حالی که دختربچۀ دوم می گوید: برو اون بچه رو بیرون ببر و خفه اش کن.
بچه ها خودشان نمی دانند که باید چگونه حرف بزنند و با دیگران چگونه رفتار کنند. بچه ها خودمحور هستند و حرف های بزرگتر را زود فراموش می کنند. اگر می خواهید کودکتان خوب رفتار کند، باید خودتان الگوی خوبی برای او باشید.
وقتی پدر یا مادری مرتب تلاش می کند که کودک با دیگران خوب رفتار کند ولی به جایی نمی رسد، احساس یاس و ناامیدی می کند، چون می بیند کودکش خیلی خودخواهانه با دیگران رفتار می کند.
شما به عنوان والدین فرزندتان باید بدانید که بچه ها در سنین خاصی فقط به خودشان فکر می کنند و اگر می خواهید به آنها یاد بدهید به دیگران احترام بگذارند باید صبور باشید، چون این کار زمان بر است.
اگر همیشه از رفتارهای بد فرزندتان ناراحت هستید، شاید باید در رفتارهای خودتان تجدید نظر کنید و انتظارات درستی از او داشته باشید.
شاید بیش از حد از کودک توقع دارید. هرقدر کودک کوچکتر باشد، برای او مشکل تر است خودش را جای دیگران بگذارد و احساسات خودش را کنترل کند. بنابراین شما خودتان باید حد و مرزهای او را مشخص کنید و مثلاً به کودک تان بگویید: نباید به خواهرت حرف بد بزنی.
ببینید چگونه می توانید الگوی خوبی برای فرزندتان باشید مثلاً وقتی کسی کاری برای شما انجام می دهد، با کودک تان بروید و از او تشکر کنید.
به کودک خودتان احترام بگذارید تا او احساس کند موجودی با ارزش است و بداند خواسته ها، نیازها و عقاید او برای شما مهم است. وقتی به کودکتان احترام می گذارید، او این کار را از شما یاد می گیرد و با گذشت زمان او نیز به شما و دیگران احترام می گذارد و احساسات شما و آنها را درک می کند.

منبع: راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
آموزش کودکان برای احترام گذاشتن به دیگران

اگر کودکان با محبت و توجه زندگی کنند احترام گذاشتن به دیگران را می آموزنداگر کودکان با محبت و توجه زندگی کنند احترام گذاشتن به دیگران را می آموزند

اگر کودکان با محبت و توجه زندگی کنند احترام گذاشتن به دیگران را می آموزند به کودکان میتوان آموزش داد که مودب باشند یا رفتاری مودبانه داشته باشند که البته با احساس واقعی احترام گذاشتن به دیگران متفاوت است. اگر کودکان با محبت و توجه زندگی کنند احترام گذاشتن به دیگران را می آموزند


15 روش ایجاد روحیه ادب و احترام در کودک15 روش ایجاد روحیه ادب و احترام در کودک

15 روش ایجاد روحیه ادب و احترام در کودک 1 . در برخورد با فرزندتان و دیگران از لطفا و خیلی ممنون استفاده کنید. 15 روش ایجاد روحیه ادب و احترام در کودک


سه روش آموزش معنای احترام به کودکانسه روش آموزش معنای احترام به کودکان

سه روش آموزش معنای احترام به کودکان کودک آنلاین: راهکارهای زیر به کودکتان کمک می‌کنند تا معنای احترام را درک کند زیرا کسب این نیک‌خویی مهم است. این راهکارها ساده هستند و اگر دست‌کم به مدت سه هفته مداوم با فرزندتان تمرین کنید، او می‌تواند این نیک‌خویی را واقعاً در زندگی روزانه‌اش بگنجاند. سه روش آموزش معنای احترام به کودکان


آموزش احترام به کودکان آموزش احترام به کودکان

آموزش احترام به کودکان اینطور به نظر می آید که اگر بخواهیم کودکان رفتاری محترمانه داشته باشند والدین باید کشمکش زیادی را تحمل کنند.آنها وقتی که فرزندشان به مرحله ی پیش دبستانی میرسد به این موضوع اهمیت میدهند و در طی سالهای دبستان هم در این مورد کوشش میکنند و وقتی بچه ها به دوره ی راهنمایی میرسند هنوز هم این موضوع به آنها یادآوری میشود. آموزش احترام به کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران
    به کانال تلگرام کودک آنلاین بپیوندید