کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

3
جیغ زدن کودکان
جیغ زدن کودکان جیغ زدن در کودکان نوپا یک رفتار تقریبا عمومی است . کودک نوپایی که صد درصد توجه والدین خود را میخواهند . آنها مدت زمان کوتاهی را میتوانند بر روی بازی کردن تمرکز کنند . آنها دوست دارند بلافاصله پس از فارق شدن از بازی کردن مورد توجه قرار گیرند .جیغ کشیدن کودکان کاریست که باعث میشود والدین از کوره در بروند و آنها هم مانند فرزندشان شروع به داد زدن کنند .

جیغ زدن کودکان
 
کودک آنلاین : جیغ زدن در کودکان نوپا یک رفتار تقریبا عمومی است . کودک نوپایی که صد درصد توجه والدین خود را میخواهند . آنها مدت زمان کوتاهی را میتوانند بر روی بازی کردن تمرکز کنند . آنها دوست دارند بلافاصله پس از فارق شدن از بازی کردن مورد توجه قرار گیرند .
جیغ زدن کودکان کاریست که باعث میشود والدین از کوره در بروند و آنها هم مانند فرزندشان شروع به داد زدن کنند .
بیشتر کودکان جهت  آزار رساندن پدر و مادر خود جیغ نمی کشند، معمولا  کودکان بعلت بروز هیجانات خود اقدام به جیغ زدن میکنند .
چرا کودکان جیغ میزنند ؟
-جلب توجه والدین : در یشتر موارد کودکان برا ی جلب توجه والدین و اطرافیان جیغ میکشند و معمولا هم در این امر موفق میشوند . کودکی که از صبح مشغول بازی بوده و با خواهر و برادر خود تعامل خوبی داشته بایستی حتما در طول روز مورد تشویق و تاید والدین خود قرار گیرد وگرنه والدین باید منتظر بدقلقی و جیغ کشیدن او باشند .
-گرفتن آن چیزی که مورد نظر آنهاست : در بعضی مواقع شما کودکی را در فروشگاهی میبینید که در حال جیغ زدن است و میخواهد اسباب بازی یا شکلاتی را بردارد اما والدین او از اینکار او ممانعت میکنند . زمانیکه هروقت هر چیزی را در اختیار کودک قرار داده ایم و اکنون به او نه میگوییم کودک خشمگین شده و شروع به جیغ زدن میکند .  
-جیغ کشیدن برای تخلیه هیجانات : گاهی کودک در طول روز و یا در هفته جاری دچار هیجانات مختلفی گردیده یا خود ما مدام برای انجام دادن کارهایش مدام بر سر او داد و بیداد کرده ایم اینجاست که کودک برای تخلیه فشارهای خود شروع به جیغ زدن میکند .
-جیغ زدن در اثر گرسنگی و خستگی و خواب آلودگی : کودکان مانند بزرگسالان تحمل بیخوابی و گرسنگی را ندارند و ممکن است با وجود هریک از این مسایل دچار برانگیختگی گردند و شروع به گریه و جیغ کشیدن کنند .راه حل برای جیغ کشیدن کودکان
معمولا والدین برای مقابله با داد زدن کودک خودشان نیز شروع به دادکشیدن میکنند اما این چاره کار نیست – این تنها مانند مسابقه فریاد کشیدن است که ببینید چه کسی صدای بلندتری دارد. و درنهایت هم چیزی عاید هیچکدام نمیشود . بهترین راه حل  دوری کردن از وضعیتهایی است که کودک را وسوسه میکند تا شروع به جیغ زدن نماید . یا از طریق  پرت کردن حواس کودک هم  میتوان از این شرایط سخت رهایی پیدا کنید. در ادامه راهکارهایی برای شما ذکر کرده ایم.

- همیشه مطمئن شوید کودکتان  بخوبی استراحت کرده،  غذا خورده  و مثانه اش خالی است.  تعیین زمان برای غذا خوردن و خوابیدن کودک یکی از اصولی است که به شما کمک میکند تا از پرخاشگری کودکان خود جلوگیری بعمل آورید  
-به اندازه کافی نقاط قوت کودک را تشویق کنید کارهایی هرچند از دید شما ساده ولی در نظر کودک انجام دادن آن بزرگ بنظر میرسد .

-مکانهای شلوغ را برای بیرون رفتن با کودک خود انتخاب کنید . سعی کنید از مکان های ساکت، آرام و محل های رسمی دوری کنید. بجای آن به مکان های شلوغ بروید. وقتی کودک شما  در رستوران شلوغ جیغ میزند  کمتر بچشم می آید و شما  کمتر مجبور هستید او را به آرام شدن دعوت کنید.

-از کودک  بخواهید از صدای درونی استفاده کند
زمانیکه کودک بخاطر خوشحال بودن خود می خندد، او را سرزنش نکنید. فقط از او بخواهید با صدای درونی بخندد و جیغ نکشد. صدای خود را آهسته کنید تا اوهم  برای شنیدن صدایتان آرام شود و خیلی آرام به او بگویید: «عزیزم من نمیتوانم جیغ زدن های  ترا تحمل کنم. این باعث سردرد من میشود.»

-کودک را از محل دور کنید
در مکانهای آرام مانند  رستوران یا جلس خاص زمانیکه کودک شروع به جیغ زدن میکند جیغ کودک شما واقعا آزار دهنده است، او را بیرون ببرید. اما در مکان های شلوغ اجازه دهید هرچه قدر می خواهد جیغ بزند و اهمیتی هم به دیگران ندهید.

با بازی کردن به او آموزش دهید .
شما میتوانید بازی را اینگونه آغاز کنید و با او شروع به جیغ زدن کنید : «بیا با هم تا می توانیم با صدای بلند جیغ بکشیم». اما پس از مدتی  صدای خود را پایین بیاورید  و بگویید: «حالا بیا ببینیم چه کسی می تواند آرام تر صحبت کند». و پس از آن ، مانند  یک بازی حرکت بعدی را انجام دهید. مثلا، دستان خود را روی کمر خود بگذارید و بالا و پایین بپرید. هنگامی که در مکان های عمومی قرار دارید می توانید این بازی را خیلی سریع پایان ببخشید و مثلا بگویید: «اوه! صدای تو مانند  یک شیر قوی است. می توانی صدای گربه را هم در بیاوری»

احساسات کودک خود را درک کنید :
وقتی که کودک برای جلب توجه شما جیغ می زند فورا دلیل آنرا جستجو کنید . و باری پیچیده نشدن اوضاع سریعا واکنش نشان دهید . اگر فکر می کنید او خسته  شده است، سعی کنید احساسات او را درک کنید. به آرامی به او بگویید: «می دانم خسته هستی و می خواهی خانه بروی، اما فقط چند دقیقه صبر کن تا کار من تمام شود.» این مساله باعث خوشحالی کودک می شود زیرا می فهمد که شما احساسات او رادرک کرده اید و احتمالا به جای جیغ زدن، از کلمات برای بیان احساسات خود استفاده میکند.

بی توجهی کنید :
-اگر جیغ کشیدن کودک بخاطر گرفتن چیزی است و ترفندی برای رسیدن به مقاصد او بشار میرود ، چیزی که می خواهد را به او ندهید. اگر هنگامیکه جیغ می کشد، چیزی که می خواهد را به او بدهید او این رفتار را همیشه ادامه خواهد داد.  پس نسبت به جیغ کشیدن های او بیتفاوت باشید . و بجای آن، خیلی آرام به او بگویید: «می دانم کلوچه می خواهی اما باید اول دست از جیغ زدن برداری. هنگامی که خانه رسیدیم به تو کلوچه خواهم داد.» از اینکه به او بگویید اگر رفتار خود را درست کند کلوچه ای که می خواهد داشته باشد را بعدا به او خواهید داد، ناراحت نباشید – هنگام دریافت آن، او دیگر به یاد نمی آورد چه کاری انجام داده تا این کلوچه را به دست آورده است. بنابراین، هرگز در لحظه فریاد کشیدن به او هیچ چیزی ندهید.
تغییر رفتار کودک هنگام دور شدن از والدینتغییر رفتار کودک هنگام دور شدن از والدین

تغییر رفتار کودک هنگام دور شدن از والدین کودک آنلاین: وقتی والدین از معلم، دوستان و اشنایان فرزندشان می شنوند که او بچۀ خیلی خوب و آرامی است، تعجب می کنند و می گویند که فرزندشان در خانه این طور نیست. تغییر رفتار کودک هنگام دور شدن از والدین


رفتارهای پرخاشگرانه و مخرب در کودکان رفتارهای پرخاشگرانه و مخرب در کودکان

رفتارهای پرخاشگرانه و مخرب در کودکان رفتارهای تکانه ای از مهم ترین دلایل پرخاش و خشونت در کودکان و از ویژگی های دورۀ نوپایی هستند. این رفتارها بدون فکر و نقشۀ قبلی و بر اثر میلی ناگهانی بروز می کنند و به عبارتی تبدیل احساس به رفتاری ناگهانی، به دور از تفکر و تعقل می باشند.


اصلاح رفتار کودک (پرخاشگری)اصلاح رفتار کودک (پرخاشگری)

اصلاح رفتار کودک (پرخاشگری) محمد امین که 3 سال دارد خیلی عصبانی است، جایی که می روند اصلاً حساب نمی برد، قصه های وحشتناکی که در آنها حیوانات، همدیگر را می درند را دوست دارد، حیواناتِ اسباب بازی اش را به جان هم می اندازد و آنها را به شدت به هم می کوبد، اصلاح رفتار کودک (پرخاشگری)


علت بد رفتاری کودکانعلت بد رفتاری کودکان

علت بد رفتاری کودکان اگر: - بی تجربگی باشد که باید انتظارهایمان را به روشنی توضیح دهیم. - عدم بلوغ جسمانی باشد که باید انتظارهایمان را با توجه به شرایط جسمانی کودک تعدیل کنیم. علت بد رفتاری کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران