کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
همکاری کودکان – بخشِ سوم
همکاری کودکان : یک شکل از شیوۀ ایجاد صدا از زبان چیزهای مختلف که بسیار هم سودممند است بهره بردن از تخیل آشکار کودک خردسال به‌عنوان ابزاری برای از بین بردن عواطف منفی است.

همکاری کودکان – بخشِ سوم
•    درگیر کردن قوۀ تخیل
یک شکل از شیوۀ ایجاد صدا از زبان چیزهای مختلف که بسیار هم سودممند است بهره بردن از تخیل آشکار کودک خردسال به‌عنوان ابزاری برای از بین بردن عواطف منفی است. می‌توانید وانمود کنید که در مسیر فروشگاه، رد پای یک کرم ابریشم را یافته‌اید، تا اتومبیل مانند یک کانگورو پرش‌کنان بروید.
وانمود کنید همین‌طور که هویج می‌خورید رنگ شما را نارنجی می‌کند. سوپ سبزیجات میتواند یک معجون جادویی قدرتمند باشد. مسواک میتواند حرف بزند و همچنان که کار خود را انجام میدهد نام هرکدام از ذرات غذا را روی دندان‌ها بگوید. اسباب بازیها هم می‌توانند جان یافته و داخل جعبۀ اسباب بازی رژه بروند.
کودکان عاشق وانمود کردن بوده و با ورود به‌دنیای آنها و بازی کردن با آنها می‌توانید از بسیاری کشمکش‌هایی که طی کارهای روزمره پیش می‌آید جلوگیری کنید. به‌محض اینکه ذهن خود را به‌روی چیزهای ممکن بگشایید، مشاهده خواهید کرد که هر رویدادی با اندکی تخیل سرگرم کننده می‌تواند جالب‌تر و شیرین‌تر شود.
•    آواز خواندن
حتی اگر توانایی زیادی در آواز خواندن ندارید، باز هم افزودن موسیقی به‌هر چیزی، گوش کردن به‌حرفهای شما را آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر خواهد ساخت. شما می‌توانید حین شستن دست‌های کودک خود آواز بخوانید: ما این طوری دستامونو می‌شوریم، دستامونو می‌شوریم.
می‌توانید هروقت که دلتان می‌خواهد آواز بخوانید. می‌توانید آوازهایی را که می‌دانید به‌لحظۀ حاضر شور و نشاط می‌بخشند بخوانید و یا آواز خاصی را ایجاد کنید که به‌عنوان علامتی برای کارهای خاص استفاده شود – مانند آواز نظافت که هروقت باید اسباب بازیها جمع و جور شده و سرجایشان گذاشته شوند، اجرا شود.
یکی از نتایج خوشایند افزودن موسیقی به‌کلام‌تان این است که هم شما و هم کودکتان احساس شادی بیشتری خواهید کرد.
•    داستان‌گویی
کودکان عاشق داستان هستند. این مسئله توجه آنها را جلب کرده و میتواند آنها را ترغیب کند خواسته‌های شما را با اشتیاق بیشتری انجام دهند. از داستان میتوان برای آموزش دادن، از بین بردن کسلی و یا متمرکز نگه داشتن کودک بر کار در حال انجام استفاده کرد.
داستان می‌تواند قبل از وقوع هر رویدادی گفته شود تا کودک از آنچه که اتفاق خواهد افتاد آگاه شده و زمانی که رویداد واقعی اتفاق می‌افتد بهانه‌گیری نکند. می‌توانید داستان کوتاهی در مورد پسری که برای شام به‌خانۀ مادربزرگش رفته و چگونه از واژۀ لطفاً و ممنونم استفاده می‌کند بگویید.
می‌توانید یک داستان دربارۀ سگی که برای معاینه نزد پزشک رفته، دایناسوری که به‌دندان‌پزشکی رفته و یا دربارۀ اولین روز یک پنگوئن در مهدکودک بگویید. می‌توانید از قالب داستان برای آموزش درس‌های مهم زندگی مانند شریک شدن، مهربانی، صبور بودن و یا هر مهارت دیگر زندگی که در پی آموزش آن به‌کودک خود هستید استفاده کنید.
داستان‌ها همچنین می‌توانند به‌منظور آرام نگه داشتن و سرگرم کردن کودک استفاده شوند، مانند زمانی که به‌او لباس پوشانده، در یک صف طولانی در پستخانه ایستاده و یا اواخر شب او را در رختخواب خود قرار می‌دهید.
یک برنامۀ داستان‌گویی همیشگی، می‌تواند ابزار در دسترسی برای همۀ این موارد باشد. اگر کودک پرحرف و خیالپردازی دارید، از او بخواهید که او نیز داستان‌هایش را برای شما تعریف کند.
•    احمق بودن
متخصصان می‌گویند کودکان حدود 300 بار در روز می‌خندند، درحالی‌که ما بزرگسالان جدی کمتر از پانزده بار در روز می‌خندیم و این مسئله در مورد بسیاری از والدین مضطرب احتمالاً کمتر هم هست.
خنده، نه تنها استرس را کاهش داده، فشار خون را پایین آورده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند، بلکه شما را شادتر ساخته، کودکتان را به‌همکاری با شما تشویق نموده و به‌خلق بهانه‌گیر او پایان میدهد.
کودکان برای سرگرمی به‌یک نمایش کمدی نیاز ندارند. هرنوع گفته و شوخی شاد و بامزه همین کار را انجام خواهد داد. شوخی‌هایی مانند – وانمود کردن به‌افتادن، گفتن حرفهای اغراق امیز و یا تقلید از لهجه‌های بامزه – اغلب میتواند لحظات خوشی را ایجاد کند.
احمقانه رفتار کردن – مانند به‌دست پوشاندن جوراب کودک خود به‌جای پاهایش – اغلب علاوه بر ایجاد خنده در او، همکاری داوطلبانۀ او را نیز به‌دنبال خواهد داشت.
مزایای دیگر احمقانه رفتار کردن، درست مانند سایر بازیهای همکاری، این است که روحیۀ شما و نیز روحیۀ کودک‌تان را شاد خواهد ساخت و همین طور احتمال دارد به‌لبخند و خنده‌تان نیز افزوده شود.
منبع: انضباط بدون گریه

همکاری کودکان – بخشِ اولهمکاری کودکان – بخشِ اول

همکاری کودکان : متقاعد کردن یک کودک برای همکاری، تا حدودی مشابه رفتن به‌یک تعطیلات پرماجرا است. شما می‌توانید بلیت خود راخریده و برنامه‌ریزی کنید، اما هرگز نمی‌دانید که بعد از آن چه اتفاقی خواهد افتاد.


همکاری کودکان – بخشِ دومهمکاری کودکان – بخشِ دوم

همکاری کودکان : کودکان زندگی را به‌عنوان بازی بزرگ درنظر می‌گیرند – بنابراین چرا کمال استفاده از آن را نبرند؟ تقریباً هرکاری میتواند با اندکی تلاش به‌بازی تبدیل شود.


آموزش همکاری به کودکانآموزش همکاری به کودکان

آموزش همکاری به‌کودکان کودک آنلاین: انجام وظایف نه تنها کودک را مسئول بار می آورد، بلکه ویژگی انصاف را در او پرورش می دهد، زیرا به این ترتیب خود را عضو مفید خانواده ای می بیند که در آن هر کس سهمی در انجام کارها دارد. آموزش همکاری به‌کودکان


پنج راه ایجاد همکاری در کودکانپنج راه ایجاد همکاری در کودکان

پنج راه ایجاد همکاری در کودکان پنج مهارت که میتواند درایجاد حس همکاری کودکتان موثر باشددراین مقاله آمده است. پنج راه ایجاد همکاری در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران