کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
عدم تمرکز در کودکان
عدم تمرکز در کودکان تعداد بچه هایی که دچار عدم تمرکز هستند ، رو به افزایش است. معمولا وقتی بچه ها نمی توانند چیزی را خوب به خاطر بیاورند یا بر چیزی تمرکز کنند ، ممکن است دچار مشکل عدم تمرکز شده باشند. عدم تمرکز در کودکان

عدم تمرکز در کودکان
تعداد بچه هایی که دچار عدم تمرکز هستند ، رو به افزایش است. معمولا وقتی بچه ها نمی توانند چیزی را خوب به خاطر بیاورند یا بر چیزی تمرکز کنند ، ممکن است دچار مشکل عدم تمرکز شده باشند.
بیشتر بچه ها در طول دوران دبستان دچار این مشکل می شوند و معمولا والدین یا مربیان این کودک ها دایم شکایت می کنند که این بچه ها نمی توانند بر چیزی تمرکز کنند و کاری را به درستی انجام دهند .
این اختلال را بسیاری از متخصصان کودک و روان شناسان به خوبی تشخیص می دهند. کودکانی که واقعا از این بیماری رنج می برند ، مشکلات دیداری ، شنیداری و حتی حرکتی نیز دارند. ولی نباید تصور کرد هر کودکی که چیزی را فراموش می کند ، دچار این بیماری شده است.
والدین و مربیانی که نگرانند مبادا بچه ها از این اختلال رنج ببرند ، باید بدانند که علاوه بر این مشکل دلایل مختلفی برای کم توجهی بچه ها وجود دارد و آنها نباید همیشه فکر کنند بچه های کم توجه از این اختلال رنج می برند.
گاهی گفته می شود که اگر مهد کودک ها به بچه ها بیش از حد فشار آورند تا چیزی را یاد بگیرند ، ممکن است این اختلال در آنها دیده شود. وقتی از کودک می خواهیم که بعد از یاد گرفتن چیزی سراغ یادگرفتن یک چیز دیگر برود ، تمرکز کودک کم میشود و نمیتواند مدت طولانی بر یک چیز تمرکز کند.
این کار باعث می شود که کودک نتواند بر چیزهای مختلف توجه کافی داشته باشد کودکی که به مهد کودک میرود ، مجبور است صبح ها زود از خواب بیدار شود تا مادرش بتواند زودتر سرکار برود.
کودک مجبور است سریع به مهد برود و فرصتی برای بازی کردن ندارد. در مهد نیز او مجبور است کارهای مختلفی انجام دهد و مطالب مختلفی را یاد بگیرد بعد از ظهرها هم که کودک از مهد به خانه برده میشود ، او میتواند در خانه تلویزیون تماشا کند و کمی هم بازی کند بعد از آن او باید زود بخوابد تا دوباره صبح زود بیدار شود و به مهد کودک برود.
کودکانی که به مهد می روند ، مجبورند چند سالی همین برنامه را ادامه بدهند . اگرچه به نظر می رسد بچه ها با برنامه های مهد مشغول میشوند ولی این طور نیست.
به گفته ی روان شناس معروف رشته ی کودک اریک ارلکیسون ، باید به بچه ها در طول این دوران از زندگی شان فرصت بدهیم از عقاید ، رفتار و کارهای دیگران الگو بگیرند و برای خودشان اهدافی را مشخص کنند. از این طریق آنها به مسایل مختلف توجه می کنند و آنها را یاد می گیرند.
در بیشتر مهد کودک ها بچه ها نمیتوانند به مسایل مختلف توجه کافی داشته باشند. چون معمولا وقتی آنها مشغول انجام کاری هستند باید آن را نیمه کاره رها کرده و سراغ کار دیگری بروند.
این کار باعث می شود که آنها نتوانند به چیزهای مختلف توجه کافی داشته باشند و در نهایت حرف گوش کن نشوند و آرام و قرار نداشته باشند. چنین کودکانی وقتی به مدرسه می روند ، با مشکل رو به رو می شوند و معلمشان احساس می کند که آنها از اختلال عدم تمرکز رنج می برند.
اگر احساس می کنید که فرزندتان از این مشکل رنج می برد نباید خود سر به او دارو بدهید. او را به یک متخصص نشان دهید تا ببیند آیا واقعا دچار این اختلال شده است یا نه.
برای حل این مشکل راه های متعددی در پیش روی شماست. اول این که خیلی به کودک سخت نگیرید . به او اجازه ندهید زیاد تلویزیون ببیند یا با کامپیوتر بازی کند.
بیشتر به او توجه کنید و با او بازی کنید. کنجکاوی کودک را تحریک کنید و به توانایی های او توجه داشته باشید. از او بخواهید کارهای خلاقانه انجام دهد. در انجام کارهای کودک عجله نکنید. بگذارید کاری را تمام کند و بعد به سمت انجام کار دیگری برود.
کم کم به او یاد بدهید چه کاری درست و چه کاری نادرست است.
همه ی کودکان وقتی مشغول انجام کاری هستند ، نمیتوانند به راحتی برچیز دیگری تمرکز کنند. اگر احساس می کنید که کودکتان از اختلال عدم تمرکز رنج می برد ، مدتی طول می کشد تا او یاد بگیرد بر چیزهای مختلف تمرکز کند.
نگران نباشید او با کمک شما و معلمانش ، کم کم یاد می گیرد که به مسائل مختلف توجه کند ؛ بدون این که مجبور باشد از داروی خاصی استفاده کند.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
عدم تمرکز در کودکان
عدم تمرکز کودک یک سالهعدم تمرکز کودک یک ساله

عدم تمرکز کودک یک ساله کودک آنلاین: در حالتی که هیچ عاملی نمی‌تواند فکر بعضی از کودکان را منحرف کند، فکر بعضی از کودکان را به‌آسانی می‌توان از انجام کارها منحرف کرد. ذهن اغلب یک‌ساله‌ها را در مقایسه با کودکان بزرگ‌تر به‌سادگی نسبتاً بیشتری می‌توان از موضوعی منحرف کرد. عدم تمرکز کودک یک ساله


کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی ( ADD ,ADHD) کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی ( ADD ,ADHD)

کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی ( ADD ,ADHD) :گرفتاری دیگری که از سال ها قبل شناخته شده است و همچنان مانند گذشته کودکان و فرزندان من و شما را گرفتار می کند بیماری کمبود توجه و تمرکز و دیگری کمبود توجه و تمرکز همراه با فعالیت و جنب و جوش بیش از حد است. کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی ( ADD ,ADHD)


علائم کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی – قسمت اولعلائم کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی – قسمت اول

علائم کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی – قسمت اول اگر فرزند ما بعد از 4 سالگی بیشتر علائمی را که خدمتتان عرض میشود ، داشت و نشان داد، باید به یک فرد متخصص در این باره مراجعه فرمایید. در غیر این صورت برخی از این حالات بین 2 تا 4 سالگی به ویژه در میان پسران در حد کمش قابل قبول و احتمالا از انرژی بیش از حد و یا نوعی مسائل و مشکلات دیگر و یا ویژگی های خلق و خو یا شخصیت فرزند من و شما است. علائم کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی – قسمت اول


افزایش تمرکز در کودکان – بخش اولافزایش تمرکز در کودکان – بخش اول

افزایش تمرکز در کودکان – بخش اول کودک آنلاین: حتماً روزهایی را که در کلاس درس نشسته و در فکر و خیال بودید، به خاطر دارید. همین موقع معلم صدایتان می‌کرد و رشته افکار از دستتان در می‌رفت و قادر به جواب دادن سؤال معلم نبودید. کودک شما هم‌چنین تجربه‌ای را خواهد داشت. افزایش تمرکز در کودکان – بخش اول

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران