کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
استفاده از پستانک برای کودکان
استفاده از پستانک برای کودکان پستانک نوعی پستان مصنوعی است که به طور کلی از لاستیک درست می شود و در انتهای آن محافظی قرار دارد که از قورت داده شدن جلوگیری می کند. همانطور که میتوان از نام آن فهمید ، گریه و بیقراری کودک با مکیدن پستانک متوقف میشود. شاید پستانک هوس زودگذری باشد که گهگاه سراغ کودک بیاید.

استفاده از پستانک برای کودکان
پستانک نوعی پستان مصنوعی است که به طور کلی از لاستیک درست می شود و در انتهای آن محافظی قرار دارد که از قورت داده شدن جلوگیری می کند. همانطور که میتوان از نام آن فهمید ، گریه و بیقراری کودک با مکیدن پستانک متوقف میشود. شاید پستانک هوس زودگذری باشد که گهگاه سراغ کودک بیاید.
در اینجا توصیه هایی در مورد استفاده از نکردن از پستانک مطرح می شود :
1 . مکیدن تنها باید بخشی از روند غذاخوردن باشد ، نه چیز دیگر.
2 . پستانک میتواند مانع بروز نیاز کودک به نوازش ، بازی کردن و حتی گرسنگی و تشنگی شود.
3 . استفاده ی مداوم از پستانک میتواند به رشد نامرتب دندان ها و عادت به گاز گرفتن بینجامد.
4 . کودکان اغلب چنان به پستانک عادت میکنند که پس از گرفته شدن از شیر ( بطری ) باز هم به استفاده از آن اصرار دارند. این امر نشانمی دهد که عادت مکیدن در کودک حتی با وجود بزرگ تر شدن نیز باقی مانده است. عادت مکیدن خود به خود به وجود نمی آید و دیگر رفتارهای بچگانه نیز که شاید با این عادت ارتباطی نداشته باشند ، بروز میکنند.
5 . کودکانی که به مکیدن پستانک عادت کرده اند ، پس از گرفتن آن انگشت خود را جایگزین پستانک می کنند.
6 . مادرانی که اغلب برای آرامش و  سکوت کودک از پستانک استفاده میکنند ، در واقع مانع رشد صحیح فرزند خود می شوند. مثلا مادر با پستانک دادن به فرزندش ، دوران کودکی او را کش می دهد و سپس در همان زمان چگونگی دستشویی رفتن را به او می آموزد.
این نوع رفتارهای متناقض میتواند در آینده به بروز مشکلات رفتاری در کودک منجر شود.
7 . پستانک در واقع نوعی جایگزین برای عشق والدین محسوب می شود ، یعنی جایگزینی نامعقول . شاید بیقراری و گریه ی کودک برای جلب توجه والدین باشد که در این صورت پستانک میتواند یک مرهم موقت محسوب شود.
منبع : کتاب الفبای مراقبت از کودک
استفاده از پستانک برای کودکان
مکیدن انگشت و پستانک در نوزادانمکیدن انگشت و پستانک در نوزادان

مکیدن انگشت و پستانک در نوزادان :پستانک وسیله پلاستیکی یا سیلیکونی است شبیه نوک پستان مادر که برای آرام کردن کودکانی که نیاز به مکیدن و آرام شدن دارند به کار می‌رود. پستانک دو نوع است: 1. پستانکی که سر آن شبیه پستان مادر گرد است. 2. پستانکی که سر آن پهن است (پستانک ارتوپدیک) مکیدن انگشت و پستانک در نوزادان


کودک یک ساله و پستانککودک یک ساله و پستانک

کودک یک ساله و پستانک کودک آنلاین: بسیاری از والدین می‌دانند پستانک برای کودکان، مخصوصاً در دوران نوزادی، بسیار آرامش‌بخش است. اگرچه بعضی نوزادان تمایلی به استفاده از پستانک ندارند، اما بسیاری نیز تاز مانی که والدین پستانک را از آن‌ها نگیرند به مکیدن پستانک ادامه می‌دهند. کودک یک ساله و پستانک


نه گفتن به کودکی که پستانک به دهان راه می رودنه گفتن به کودکی که پستانک به دهان راه می رود

نه گفتن به کودکی که پستانک به دهان راه می رود قوانین پستانک ؛ چگونه بگویید (( نه ، نباید پستانک به دهان در منزل پرسه بزنی.)) نه گفتن به کودکی که پستانک به دهان راه می رود

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران