کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
برقراری ایمنی برای کودکان نوپا در خانه
برقراری ایمنی برای کودکان نوپا در خانه اغلب کودکان نوپا بالا رفتن – حتی از دیوار راست – را دوست دارند و هرگز به اینکه چگونه باید پایین بیایند و برخی از سقوط ها دردناک و مخاطره آمیز است ؛ فکر نمی کنند. آنها حتی از پرده ها هم بالا می روند و از صندلی و اشیای مشابه و به عنوان نردبان استفاده می کنند. برقراری ایمنی برای کودکان نوپا در خانه

برقراری ایمنی برای کودکان نوپا در خانه
اغلب کودکان نوپا بالا رفتن – حتی از دیوار راست – را دوست دارند و هرگز به اینکه چگونه باید پایین بیایند و برخی از سقوط ها دردناک و مخاطره آمیز است ؛ فکر نمی کنند. آنها حتی از پرده ها هم بالا می روند و از صندلی و اشیای مشابه و به عنوان نردبان استفاده می کنند.
تا حدودی باید به آنان حق داد زیرا بیشتر اتفاق های جالب یک یا دو متر بالای سر آنان به وقوع می پیوندد. بنابراین تا حد امکان میزان بالا رفتن ها را کاهش بدهید و از قرار دادن اشیای جالب و وسوسه انگیز در ارتفاع کم و در معرض دید ، پرهیز کنید.
برای مثال شکلات را روی کابینت آشپزخانه و در معرض دید او قرار ندهید چون به طور حتم کودکتان در جستجوی راهی برای بالا رفتن از کابینت خواهد بود.
در ضمن مطمئن شوید ؛ فرزندتان نمیتواند از رختخواب های اضافه که گوشه ای از اتاق روی هم چیده اید ، بالا برود و امکان فروریختن رختخواب ها بر سر و روی او نیز وجود  ندارد. کتابخانه را هم محکم به دیوار متصل کنید تا برای وی خطری به وجود نیاورد.
هر وسیله ای که در ارتفاعی بالاتر از قد کودک قرار داشته باشد و فقط قسمتی از آن مشخص باشد ، کودک نوپا را وسوسه می کند تا سعی کند ، تمام آن را ببیند. به عنوان مثال سیم وسایل برقی که بر روی میز یا کابینت قرار دارند یا دسته ی قابلمه که روی اجاق گاز است ؛ برای کودک وسوسه کننده هستند.
شاید نتوانید در تمام موارد این اشیا را دور از دسترس او نگاه دارید اما اگر دقت کافی داشته باشید ؛ قادر به کاهش میزان خطرهای احتمالی خواهید بود.

به طور مثال دسته ی قابلمه را به سمت بیرون قرار ندهید ، قابلمه را روی شعله ی پشتی اجاق گاز بگذارید و سیم وسایل برقی ، تا این حد امکان در معرض دید یا در دسترس او نباشد.
برای افزایش ایمنی کودکان ، از وسایل مناسب و محافظ ، استفاده کنید. پنجره ها باید محافظ و قفل مناسب داشته باشند ، پریزها را با محافظ بپوشانید ، برای لبه تیزِ میزها تدبیری بیندیشید و کف حمام مشمع یا کفپوش های پلاستیکی بیندازید تا مانع لیز خوردن کودک گردند.
کمدها و کابینت را قفل نمایید تا بچه ها قادر به بازکردن آنها نباشند و دقت کنید ؛ این مسئله در مورد کابینت ها و کمدهای مواد شوینده ، سمی ، شیمیایی و داروها اهمیت بیشتری دارد.
بدون تردید راه پله ها باید دارای حفاظ باشند . وسایل شکستنی و اشیای شیشه ای را هم دور از دسترس و در محلی امن قرار دهید. از دیگر وسایل مفید برای حفاظت کودک ، وسیله ای است که سیم های دستگه های صوتی و تصویری و رایانه را در خود جای می دهد تا بچه ها به سیم ها دسترسی نداشته باشند.
اگر اشیای گران قیمت را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید ؛ اتلاف وقت ، انرژی و هزینه جلوگیری کرده اید در ضمن کمتر دچار افسوس ناشی از شکستن یا تخریب آنها خواهید شد. این عادلانه نیست که روی صد هزار بار به کودکتان بگویید : (( دست نزن )) زیرا این جا خانه ی او هم هست.
با استفاده از روکش های قابل تعویض و شستشو برای مبل ها ، صندلی ها ، حتی فرش ها و قالیچه ها و نیز پرده هایی که شستشوی آنها راحت باشد ؛ به آسانی میتوانید لکه های ناشی از انگشتان فرزندتان را بشویید و پاک کنید.
تا حد امکان از خرید و استفاده از وسایلی که به آسانی لک و بدنما می شوند ، خودداری کنید. زیرا انرژی و وقتی را که باید صرف تمیز نگاه داشتن آنها بکنید ، میتوانید به کودکتان اختصاص دهید. در هر حال به این نکته توجه داشته باشید ، اگر تمام تلاش خود را هم به کار ببرید ، آنها هیچ وقت تمیز و بدون لک نخواهند بود.
خانه محل راحت و ایمنی است اما به یاد داشته باشید ؛ بیشتر حوادث ناگوار در داخل منزل اتفاق می افتند نه خارج از آن زیرا به طور معمول والدین خارج از خانه دقت و مراقبت بیشتری از کودک به عمل می آورند.
منبع : کتاب مادر کافی
برقراری ایمنی برای کودکان نوپا در خانه
خانه ای ایمن برای کودکانخانه ای ایمن برای کودکان

خانه ای ایمن برای کودکان کودک آنلاین : بیشتر حوادث و آسیب های کودکان در خانه اتفاق می افتد زیرا کودکان به علت حس کنجکاوی برای آسیب رساندن به خود و تصادف آمادگی دارند. پدر و مادر با توجه به توصیه های زیر باید محیط خانه ی مناسب و امنی برای کودک خود به وجود آورند تا از بسیاری از آسیب ها و مخاطرات جلوگیری گردد. خانه ای ایمن برای کودکان


ایمنی کودک نوپا در خانهایمنی کودک نوپا در خانه

ایمنی کودک نوپا در خانه یکی از مهم ترین کارهایی که باید برای ایمنی وروجک نوپای خود انجام دهید ، این است که خانه را ضد وروجک کنید. این کار ایمنی لازم را در منزلتان فراهم می کند و سبب حفظ بهداشت نیز میشود. ایمنی کودک نوپا در خانه


ایمنی و سلامتی کودکانایمنی و سلامتی کودکان

ایمنی و سلامتی کودکان هر چند محافظت کودک از همه ی حوادث و بیماریها ممکن نیست ، ولی میتوان اقدامات احتیاطی مشخصی را برای کاهش احتمال بروز بیماری های شدید یا حوادث مخاطره آمیز انجام داد. واکسیناسیون اقدام بسیار موثری برای پیشگیری از برخی بیماری های دوران کودکی مانند سرخک و سیاه سرفه است. ایمنی و سلامتی کودکان


نکات ایمنی مبلمان کودکنکات ایمنی مبلمان کودک

نکات ایمنی مبلمان کودک توجه سازندگان مبلمان از اوایل دهه ی 1970 به ساخت سرویس های کودکان جلب شد و انواع مختلفی از آن به بازار آمد. هر روز مدل های جدیدتری از این وسایل به بازار می آید اما در بسیاری از آنها اصول ایمنی رعایت نشده است و همین وسایل یکی از منابع خطرساز برای کودکان و شیرخواران هستند. نکات ایمنی مبلمان کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران