کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
استفاده از پرستار برای کودک
استفاده از پرستار برای کودک ترجیح بنده (دکتر هلاکویی) این است که پدر و مادر مسئولیت تغذیه فرزندشان را به عهده بگیرند و هنگام نظافت مخصوصاً هنگام شست و شوی او، خودشان در این کار دخالت کنند. زیرا تاثیر بد و منفی این دو موضوع آن زمانی که به وسیلۀ کسی انجام می شود که با آگاهی و مهربانی پدر و مادر نیست، معمولاً مسائل و مشکلاتی را به وجود می آورد.

استفاده از پرستار برای کودک
- ترجیح بنده (دکتر هلاکویی) این است که پدر و مادر مسئولیت تغذیه فرزندشان را به عهده بگیرند و هنگام نظافت مخصوصاً هنگام شست و شوی او، خودشان در این کار دخالت کنند. زیرا تاثیر بد و منفی این دو موضوع آن زمانی که به وسیلۀ کسی انجام می شود که با آگاهی و مهربانی پدر و مادر نیست، معمولاً مسائل و مشکلاتی را به وجود می آورد.
- گرچه برخی از متخصصین تصور می کنند که اگر خدمتکاری فرزند هم سن و سال و هم جنس فرزند شما داشته باشد و او را با خودش بیاورد از جهاتی به دلیل احساس خوبی که می کند و امنیت و آرامشی که خود مادر دارد می تواند با فرزند شما رابطۀ بهتری داشته باشد.
اما از آنجا که مسئلۀ مقایسه و برخی از اوقات بازی و یا گرفتاری های بچه ها ممکن است به حد و سطحی برسد که یک فرد آن زمانی که از آگاهی کمی برخوردار است و از طرف دیگر به نوعی طرف فرزندش را می گیرد و نوع ویژه ای از رابطه را با فرزندش دارد، بنده با آن راحت و آسوده نیستم.
زیرا این خطر و احتمال وجود دارد که از یک طرف در اختلافات و مسائلی که پیدا می شود فرزندتان کاملاً احساس بدی پیدا کند و واقعاً حق و سهم او آنگونه که باید رعایت نشود و از طرف دیگر جهت عکس آن ممکن است که فرزندتان، فرزند خدمتکار شما را مورد هجوم قرار دهد.
اما خدماکار به دلایل بسیار از فرزندش دفاعی نکند و رابطه آنها را به صورت درستی حل نکند و مشکل به وجود آید. بنابراین به جای اینکه شما نتیجه ای از این بازی بگیرید، احتمالاً اسیبی متوجه فرزندتان باشد.
- متاسفانه برخی از اوقات پرستاران به دلایل فراوان علاقۀ بسیار شدیدی به فرزند شما پیدا می کنند و یا به گونه ای ممکن است که خشمی پنهان نسبت به شما داشته باشند. بنابراین می توانند به فرزندتان آسیب بزنند.
- اگر کسی را انتخاب می کنید که از اعضاء خانواده باشد و با فرهنگ من و شما آشنا و با زبان ما یکی باشد بدون تردید امتیاز برتری نسبت به کسی دارد که از فرهنگ دیگر و آن هم غریبه و با زبان دیگری که برای استفاده و ارتباط با فرزندمان نمی تواند از آن زبان استفاده کند و با فرزندمان ارتباط برقرار کند حتماً دچار مشکل و مسائلی خواهیم شد.- مهم این است که این فرد دقیقاً برخوردش با فرزند شما را به گونه ای و بر پایه ای بگذارد که شما با فرزندتان برخورد می کنید. او قرار نیست دست به هیچ تغییر و تبدیلی بزند. از خودش عقیده و نظری داشته باشد؛ راه و روش تعلیم و تربیتی در حقیقت با فرزندتان اعمال کند.
درنتیجه هرچه مطیع تر، هر چه درست تر مانند شما عمل کند احتمال اینکه فرزند شما آسیبی ببیند کمتر خواهد بود.
- افرادی که از کودک شما مراقبت می کنند به دو صورت می توانند در خانه شما باشند:
یکی به صورت اینکه در آنجا زندگی کنند و تمام وقت باشند. دوم اینکه نیمه وقت بیایند و بروند.
معلوم است که تاثیر اینها بر روی فرزند شما می تواند بسیار متفاوت باشد. خیلی از بچه ها ترجیح می دهند آن زمانی که شما بعدازظهر و شب می رسید شخص دیگری نباشد و خیلی از آنها همچنان مایل هستند که پرستار و خدمتکار شما را در شب همچنان در کنار خود داشته باشند.
ایام مرخصی و روزها و زمان آن برای فرزند شما اهمیت دارد و اگر او قرار است مثلاً پنج شنبه و جمعه برود رابطۀ او باید با فرزندتان محدود باشد در غیر این صورت همین دو روز می تواند به فرزندتان آسیب بزند.
اگر او به یکباره مایل است مرخصی یک ماهه داشته باشد احتمالاً برای بچۀ یک ساله یا دو و نیم ساله این دوران بسیار طولانی است که با خودش می تواند پیامدهای نامطلوب داشته باشد.
- شخصی که از کودک شما مراقبت می کند آیا توان رانندگی را دارد؟ آیا از عهدۀ حل مسائل و یا اتفاقات و حوادثی که در خانه می افتد برمی آید؟ آیا امکان این را دارد که با شما با سرعت تماس بگیرد و یا سازمان های مورد نیاز را به موقع خبر کند؟
- امید است که این افراد انسان هایی شکننده، درمانده، گریخته و به نوعی گرفتار نباشند حال که به کمک ما آمده اند و به خصوص من و شما مسئله و موضوع مهم و اساسی پرورش، تعلیم و تربیت فرزندمان و نه مواظبت سطحی و ظاهری از آنها را به عهدۀ یک چنین افرادی می گذاریم.
به همین دلیل در خصوص انتخاب فردی که از فرزند ما مواظبت و مراقبت می کند دقت بسیار باید کرد. باید مطمئن شوید و این واقعیت را بدانید که او احتمالاً مادر یا مادر نیمه فرزند شما خواهد بود و اگر او را برای چنین مقام و نقشی می فهمید و می پذیرید گفتگویی نیست. اما اگر آنچه را که می بینید دوست ندارید و درست نمی دانید باید به دنبال راه حل دیگری و یا فرد دیگری باشید.
منبع: پرورش، تعلیم و تربیت تولد تا 3 سالگی
استفاده از پرستار برای کودک
پرستار کودکپرستار کودک

پرستار کودک پرستاران کودک نعمتی خدادادی برای پدران و مادران تلقی می شوند. زنی که نمی تواند به پرستار اطمینان کند در واقع نیت بدی ندارد اما ناخواسته زندگی را برای خود و در نهایت کودک خود سخت می کند. مثلا خانم ((الف)) مادری بسیار محافظه کار بود. پرستار کودک


در جستجوی پرستار در خانهدر جستجوی پرستار در خانه

در جستجوی پرستار در خانه کودک آنلاین: یافتن شخصی مهربان و باوقار و علاقه‌مند که بداند چگونه و چه وقت به روشی مثبت به فرزندتان رسیدگی کند، کار ساده‌ای نیست. افراد بسیاری برای این کار به‌خوبی آموزش‌دیده‌اند و دستمزدهای بالایی را نیز دریافت می‌کنند. در جستجوی پرستار در خانه


مشخصات پرستار مناسب برای کودکمشخصات پرستار مناسب برای کودک

مشخصات پرستار مناسب برای کودک کودکان نیاز دارند که بزرگسالان به حرف های آنها گوش دهند و واکنش نشان دهند. آنها باید بدانند که وجودشان برای بزرگسالان اهمیت دارد و نیازهایشان مهم است. آنها نیاز به راهنمایی و کمک دارند. کودکان بزرگسالانی را دوست دارند که انعطاف پذیر ، مثبت اندیش و واقع بین هستند. مشخصات پرستار مناسب برای کودک


پرستاری از فرزند دوم بیمار یا نارسپرستاری از فرزند دوم بیمار یا نارس

پرستاری از فرزند دوم بیمار یا نارس تولد نوزاد نارس یا بیمار زندگی خانواده را دچار اختلال می کند. با تولد این نوزاد و تا مدتی که نوزاد بیمار یا نارس در بیمارستان بستری است و مشکل پزشکی دارد بسیاری از برنامه های خانواده متوقف میشود. پرستاری از فرزند دوم بیمار یا نارس

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران