کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
بدرفتاری کودک به علت بیماری
بدرفتاری کودک به علت بیماری تصور کنید چه حالی به شما دست می دهد اگر یک روز صبح بعد از اینکه کودک خود را به عنوان تنبیه چندین بار به اتاقش فرستادید ، او صبحانه اش را بالا بیاورد و متوجه شوید که تب مختصری هم دارد. حتما تا به حال این وضع برایتان پیش آمده است و عجیب نیست اگر باز هم اتفاق بیفتد.

بدرفتاری کودک به علت بیماری
تصور کنید چه حالی به شما دست می دهد اگر یک روز صبح بعد از اینکه کودک خود را به عنوان تنبیه چندین بار به اتاقش فرستادید ، او صبحانه اش را بالا بیاورد و متوجه شوید که تب مختصری هم دارد. حتما تا به حال این وضع برایتان پیش آمده است و عجیب نیست اگر باز هم اتفاق بیفتد.
بیماری گاهی بدون علامت و یا با پیش آگاهی بسیار ناچیزی بروز می کند. در چنین مواقعی ، خود را مقصر ندانید. همه ی ما گاهی فرزندانمان را به علت رفتارهایی که بعدا علائم بیماری شناخته شده اند ، مجازات کرده ایم.
از چنین موقعیت های ناخوشایندی میتوان تجربه اندوخت. اگر می بینید کودک روزهای متوالی ، مثلا یک هفته و یا حتی بیشتر ، بداخلاق و بدقلق است ، هرچند به اندازه ی کافی می خوابد ، زمان مراجعه به پزشک متخصص کودکان است.
احتمالا شما بیماری مزمن ، ولی نسبتا ضعیف و تحلیل برنده و ناراحت کننده کودک را تشخیص نداده اید. بدنیست آخرین باری را که بیمار بوده اید و اینکه چه احساس و رفتاری داشتید را به خاطر بیاورید.
تمام عفونت ها با تب بالا و جلب توجه کننده همراه نیستند. برای مثال عفونتهای مجاری ادراری ، یک مشکل شایع بین دختران ، ممکن است با علائم موجود در کودکان بزرگتر ، مانند سوزش هنگام دفع ادرار و یا تکرر ادرار ، همراه نباشد.در حقیقت ، بداخلاقی و بدقلقی ممکن است فقط نشانه های بارز بیماری باشند.
اگر گوش یا سینوس های کودک دچار عفونت مزمن باشد ، احتمالا از درد شکایت نمیکند و تب نخواهد داشت. بخشی از علت این است که کودک کلمات مناسب برای شرح دقیق و صحیح درد و احساس خود را نمیداند.
حتی عده ای از ما بزرگسالان که سالهاست از عهده بیان افکار و نیّات خود برمی آییم ، گاهی قادر به یافتن کلماتی برای بیان احساس ناخوش خود نیستیم.
هنگام مراجعه به پزشک اطفال ، وضعیت را کاملا شرح دهید و بگویید که رفتار کودک اخیرا مشکل ساز بوده است و اینکه میل دارید قبل از تعیین محدودیت و اعلام هشدار و تهدیدهای انضباطی به او ، از سلامت کامل کودک خود اطمینان یابید.
پزشکتان بعد از معاینه ی کودک ، احتمالا در مورد سلامتی و همچنین توانایی کودک برای درک حد و مرزهای متناسب با سن و نیز واکنش نشان دادن به یک راهکار مشخص توأم با مجازات های منطقی ، به شما اطمینان خاطر خواهد داد.
منبع : کتاب چگونه به کودک خود نه بگوییم

بدرفتاری کودک به علت بیماری
قرنطینه کردن کودک بیمارقرنطینه کردن کودک بیمار

قرنطینه کردن کودک بیمار به طور کلی ، جدا کردن بیمار مبتلا به امراض مسری ، از دیگر خانواده عمل درستی است ( غیر از شخصی که از او پرستاری می کند ). این کار باعث می شود که افراد دیگر اعم از بزرگ و کوچک که تا به حال به این مرض دچار نشده اند ، بیخود و بی جهت در معرض ابتلای به آن قرار نگیرند. قرنطینه کردن کودک بیمار


نه گفتن به بدرفتاری کودکان – بخش اولنه گفتن به بدرفتاری کودکان – بخش اول

نه گفتن به بدرفتاری کودکان – بخش اول راهکارهایی که در اینجا شرح خواهیم داد برای تعداد زیادی از خانواده ها مفید بوده اند و ارزش این را دارند که به مجموعه ی ترفندها و امکانات شما برای مقابله با بدرفتاری های کودک افزوده شوند. نه گفتن به بدرفتاری کودکان – بخش اول


دارو دادن به کودک بیماردارو دادن به کودک بیمار

دارو دادن به کودک بیمار بیشتر بیماری های کودکان بدون دادن دارو به کودک خود به خود بهبود می یابد. اگر پزشک متخصص کودکان تشخیص داد که کودک شما دارویی لازم دارد، برحسب سن و وزن و بیماری کودک، مقدار و فاصلۀ هر نوبت و مدت زمان دادن دارو را به شما توضیح خواهد داد. دارو دادن به کودک بیمار

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران