کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

10
26 نکته در مورد کودکان دو ساله
26 نکته در مورد کودکان دو ساله کودک آنلاین: دو سالگی مرحله ای از زندگی است که اسمش بد در رفته، شاید به این خاطر که یک کودک سالم اولین تلاش ها را برای کسب استقلال و قدرت در این سن شروع می کند. 26 نکته در مورد کودکان دو ساله

26 نکته در مورد کودکان دو ساله
کودک آنلاین: دو سالگی مرحله ای از زندگی است که اسمش بد در رفته، شاید به این خاطر که یک کودک سالم اولین تلاش ها را برای کسب استقلال و قدرت در این سن شروع می کند.
به جای دعوا کردن با کودک دو ساله تان و تحت سلطه درآوردنش سعی کنید نیاز او به قدرت را به شکل صحیح طوری که برایش خطرساز نباشد، برآورده کنید.
به همکاری تشویقش کنید و ظرفیت تصمیم گیری را در او ایجاد کنید، بعد هم بنشینید و از زیبایی حیرت آور این مرحله از زندگی کودک تان لذت ببرید.
- آنها می توانند بگویند چه چیزی اذیت شان می کند و چرا گریه می کنند.
- کنجکاو، با نمک، حساس، انعطاف پذیر، مهربان، بازیگوش، قوی، پر توقع، خلاق و با گذشت، تیزبین و حاضر به کمک و همکاری هستند و از کارهایتان تقلید می کنند.
- وجودشان بهترین فرصت برای سنجش میزان صبر و انعطاف پذیری شما توسط خودتان است.
- هر روز و هر دقیقه می توانید شاهد رشد شخصیت و استقلال شان باشید. اگر دقت کنید می بینید که توانایی های زبانی و شناختی شان سرعت خیره کننده ای دارد.
- آنها بلد هستند نهایت لذت را تجربه کنند، از ته دل می خندند و قهقهه می زنند.
- لازم نیست برایشان اسباب بازی های گران قیمت بخرید. با لوازمی از قبیل لگن، تشت، قابلمه، قوطی و جعبه های خالی (که شکستنی و تیز نباشند) هم سرگرم می شوند و بازی می کنند.- موقعی که سرگرم کشف و وارسی چیزی هستند نگاه کردن به صورت شان لذت بخش است.
- به درختان، هواپیما، پرنده ها، حشرات، اب و هر چیز دیگری با تعجب و هیجان نگاه می کنند. همه چیز برایشان جدید و جذاب است، ضمناً هیجانشان مسری است و شما را هم به وجد می آورد.
- باعث می شوند به تمام چیزهای اطراف تان طوری نگاه کنید که انگار دفعۀ اول است آنها را می بینید. وقتی با کنجکاوی به هر چیزی اشاره می کنند و می پرسند: این چیه؟ متوجه می شوید فرآیند یادگیری چقدر می تواند هیجان انگیز باشد.
- خودشان را خیلی دوست دارند. واقعاً می دانند چگونه خود را ستایش کنند، کاری را که خوب انجام می دهند و علاقه ای که به خودشان دارند را خیلی راحت به زبان می آورند.
- نگاه کردن به آنها موقعی که غذا می خورند، در حال یادگیری توالت رفتن هستند، نیمه های شب که از خواب بیدار می شوند و هزار و یک جور بهانه می آورند تا دوباره نخوابند لذت بخش است.
- بدون مخفی کاری و مقاومت، احساس شان را بیان می کنند. می توانید چگونگی ابراز احساسات و خلاص شدن از شر افکار و نگرش منفی را از آنها یاد بگیرید.
- به خاطر وجودشان فرصت بازی با اسباب بازی هایی را پیدا می کنید که در دوران کودکی تان وجود نداشته اند.- در بازار، مسجد و جلوی پدر بزرگ و مادربزرگ شان حرف هایی می زنند که شما هرگز پیش دیگران آنها را به زبان نمی آورید.
- بعد از اینکه از یک مسافرت طولانی یا حتی از سر کارتان برمی گردید، کلی ذوق زده می شوند.
- یک بعدازظهر خنک هرجور بهانه ای می آورند تا مجبور نشوند به تخت شان بروند و کمی بخوابند.
- اعتماد به نفس شان فوق العاده است. بین خودشان و والدین شان تفاوتی از نظر سن و سال و هوش نمی بینند. فکر می کنند مثل بزرگترها هستند فقط در ابعاد کوچکتر. به همین خاطر خودشان را بین آنچه قادر به انجامش هستند و آنچه که فکر می کنند می توانند انجام دهند خسته می کنند.
- برای کنار آمدن با آنها به کتک متوسل نشوید، از خلاقیت تان استفاده کنید. مادری می گفت هر وقت دخترش را صدا می کند و از او می خواهد که پیشش برود، بچه برعکس عمل کرده و عقب تر می رود. بعداً مادر ابتکار به خرج داده و موقع صدا زدن او عقب عقب می رود و کودک با خنده می پرید توی بغلش.
- به والدین شان شانس استفاده از وسایل و سرگرمی هایی را می دهند که همیشه آرزویش را داشته اند.
- معمولاً دوست دارند به خانۀ پدربزرگ و مادربزرگ شان بروند.
- وقتی زیادی ساکت و بی سر و صدا هستند و از اتاق بیرون نمی آیند، می توانید مطمئن باشید که خرابکاری می کنند.
- اگر توی ماشین خوابشان برد با خیال راحت بغل شان کنید و آنها را روی تخت بگذارید. مطمئن باشید بیدار نمی شوند.
- در خرابکاری و بهم ریختگی خلاقیت عجیبی دارند.
- مامان دوستت دارم و بابا دوستت دارم را راحت به زبان می آورند.
- فوق العاده شیرین و دوست داشتنی هستند.

منبع: 1001 باید و نباید تربیت کودک
26 نکته در مورد کودکان دو ساله
پرت شدن حواس کودک دو سالهپرت شدن حواس کودک دو ساله

پرت شدن حواس کودک دو ساله حواس بعضی از بچه های دوساله را به راحتی میتوان از یک فعالیت پرت کرد اما بعضی دیگر از دوساله ها میتوانند گیرنده ی خود را طوری تنظیم کنند که بیشتر علائم مزاحم را دریافت نکنند. توانایی کودک دوساله ی شما برای حفظ تمرکز و توجه خود یا برعکس میزان حواس پرتی او به وسیله ی این خصوصیت مزاجی توصیف میشود. پرت شدن حواس کودک دو ساله


سطح فعالیت کودک دو سالهسطح فعالیت کودک دو ساله

سطح فعالیت کودک دو ساله از نظر بزرگسالان تقریبا همه بچه های دوساله فعال اند. حالا که کودک نوپایتان در مهارت های راه رفتن ، دویدن و بالارفتن متبحر شده است در بسیاری از اوقات مشکل می تواند آرام بنشیند. البته بعضی دوساله ها از برخی دوساله های دیگر فعال ترند و بعضی نیز نسبت به دوساله های دیگر فعالیت کمتری دارند. سطح فعالیت کودک دو ساله


کودک دو سالهکودک دو ساله

کودک دو ساله کودک آنلاین: رفتار کودکان دو ساله از تشکل بسیار بیشتری برخوردار است و گاه تحت تاثیر این پیشرفت او گمان می کنیم که باید رشد ادامه وار او را انتظار داشته باشیم. بعد در 2.5 سالگیِ او، از این همه مشکلاتی که برایمان به وجود می آورد تعجب می کنیم. کودک دو ساله


کیفیت خلق کودک دو سالهکیفیت خلق کودک دو ساله

کیفیت خلق کودک دو ساله بعضی از بچه های دو ساله تقریبا همیشه لبخند بر لب دارند. آنها معمولا شاد ، دلنشین و خوش خلق هستند. بعضی دیگر جدی تر به نظر می رسند و تنها زمانی لبخند می زننند که خیلی خوشحال باشند یا چیزی از نظرشان به نظر می رسند. کیفیت خلق کودک دو ساله

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران