کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
بی قراری کودکان
بی قراری کودکان هیچ کس دوست ندارد صدای داد و بیدادهای کودکی را بشنود. کودکان وقتی خسته ، گرسنه ، تشنه یا غمگین هستند ، شروع میکنند به داد و بیداد کردن و به این راحتی ها نمیتوان آنها را ساکت کرد. بی قراری کودکان

بی قراری کودکان
هیچ کس دوست ندارد صدای داد و بیدادهای کودکی را بشنود. کودکان وقتی خسته ، گرسنه ، تشنه یا غمگین هستند ، شروع میکنند به داد و بیداد کردن و به این راحتی ها نمیتوان آنها را ساکت کرد.
اگر کودک خودتان را در این شرایط به حال خودش بگذارید و سراغ او نروید و با او حرف نزنید ، معمولا او ساکت نمیشود. حتی والدینی که سعی میکنند به کودک خودشان بی اعتنایی کنند و یا صبور باشند و این شرایط را تحمل کنند ، بالاخره کاسه ی صبرشان لبریز میشود و فریاد می زنند.
آرام کردن این کودکان کار ساده ای نیست. گاهی سعی میکنید توجه کودک را به چیز دیگری جلب کنید ولی باز موفق نمیشوید ، شما همچنین میتوانید بدون این که سر کودکتان داد بزنید ، به او بگویید که از این رفتارش متنفرید.
ولی در این شرایط باید احساساتتان را کنترل کنید و عصبانی نشوید. به کودکتان بگویید : (( وقتی داد و بیداد به راه می اندازی ، دیگه به حرفت گوش نمی دم. باید یه راه دیگه برای حرف زدن با من پیدا کنی )).


گاهی وقتی کودک داد و بیداد به راه می اندازد ، نمیتوانید بفهمید که چه می گوید و چه چیزی می خواهد . در این شرایط از او بخواهید که آرام بگیرد و روش دیگری برای گفتن خواسته های خودش پیدا کند.
چون شما حرف های او را متوجه نمیشوید و داد و بیداد کردن او فایده ای برایش ندارد. گاهی وقتی کودک در کنار خواهر و برادر بزرگترش است و نمیتواند با آنها رقابت کند و برنده شود داد و بیداد به راه می اندازد.
او با این کار میخواهد به شما ثابت کند که از آنها کوچک تر است و شما باید بیشتر به او توجه کنید. کودکان وقتی به سن پنج سالگی می رسند ، بهتر می تواند . حرف بزنند و احساساتشان را ابراز کنند ، بنابراین در این سن باید برای کودکتان حد و حدودی را مشخص کنید.
اگر کودک مدام برای رسیدن به خواسته هایش داد و بیداد راه بیاندازد، به این کار عادت خواهد کرد و شما مجبور می شوید همیشه تسلیم او شوید و هرچه خواست به او بدهید.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی

بی قراری کودکان
آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اولآرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول

آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول بسیاری از چیزهایی که موجب به خواب رفتن کوداکتان می شود ، میتواند موجب آرامش او نیز بشود. برای سرگرمی این کودکان غرغرو هواکش حمام را به کار بیندازید. رادیو با پارازیت هایش را روشن کنید یا جاروبرقی و ماشین لباسشویی و ظرفشویی را به کار بیندازید. آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول


بی قراری کودک زمان تعویض پوشکبی قراری کودک زمان تعویض پوشک

بی قراری کودک زمان تعویض پوشک مادری که از اتاق کودکش خارج می شد ، سرش را تکان می داد و می گفت : (( نمی دونم چرا هر وقت میخوام پوشک بچه ام رو عوض کنم ، اینقدر بی قراری می کنه )). بی قراری کودک زمان تعویض پوشک


چرا کودک ناآرامی میکند؟چرا کودک ناآرامی میکند؟

چرا کودک ناآرامی میکند؟ اگر میخواهید بدانید به چه دلیل کودکان در حالتی که در آغوش بسته شده اند آرام می گیرند ابتدا باید بدانید که اصولا چرا کودکان بیقراری میکنند. چرا کودک ناآرامی میکند؟


انجام وظایف پدری در مورد کودکان ناآرامانجام وظایف پدری در مورد کودکان ناآرام

انجام وظایف پدری در مورد کودکان ناآرام برخی کودکان با نیازهایی بیش از کودکان دیگر به دنیا می آیند و در نتیجه پدر و مادر باید مراقبت بیشتری از آنها به عمل آورند . این کودکان غالبا از همان دوران نوزادی مشخص می شوند به طوری که گویی درست بعد از تولد سرشان را بلند کرده و می گویند (( سلام مامان و بابا ؛ بچه ای غیر معمولی گیر شما آمده است بچه ای که نیازمند مراقبتی بیشتر از حد معمول از سوی شماست . انجام وظایف پدری در مورد کودکان ناآرام

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران