کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
سازگاری کودک یک ساله با اطرافیان
سازگاری کودک یک ساله با اطرافیان بیشتر کودکان یکساله از بیرون رفتن با والدینشان و به دست آوردن فرصت برای به سر بردن با افرادی متفاوت از محیط منزل لذت می برند. هنگامی که کودکتان را به پارک یا منزل دوستی می برید فرصت تفریح و داشتن اوقاتی خوش ، کسب تجربه های جدید و آموختن آداب اجتماعی را به او داده اید. سازگاری کودک یک ساله با اطرافیان

سازگاری کودک یک ساله با اطرافیان
بیشتر کودکان یکساله از بیرون رفتن با والدینشان و به دست آوردن فرصت برای به سر بردن با افرادی متفاوت از محیط منزل لذت می برند. هنگامی که کودکتان را به پارک یا منزل دوستی می برید فرصت تفریح و داشتن اوقاتی خوش ، کسب تجربه های جدید و آموختن آداب اجتماعی را به او داده اید.
این موضوع برای شما نیز به همان اندازه اهمیت دارد . چون به عنوان پدر و مادر فرصت صحبت با سایر بزرگسالان ، مشاهده ی چگونگی رفتار کودکان دیگر و مشاهده ی چگونگی رفتار والدین متفاوت برای مهار و کنترل رفتار کودکشان را خواهید داشت.
با سپری کردن اوقاتی با سایر کودکان و والدین شما بیش از ماندن در خانه و مطالعه هر نوع کتابی درباره ی رشد کودک تجربیاتی خواهید آموخت.
گاهی والدین کودکان یکساله هنگام حضور در جمع از میزان توقعاتی که میتوان از کودک داشت آگاهی ندارند و گاهی ممکن است انتظاراتشان بسیار غیر واقعی باشد.
اگر تا به حال تعداد زیادی از کودکان را در حال بازی مشاهده نکرده باشید احتمال دارد در این مورد که آیا روش کنونی رفتار کودکتان روش همیشگی او خواهد بود کنجکاو باشید.
 بسیاری از پدر و مادرها از اینکه این رفتار شاخص اجتماعی کودک برای تمام طول زندگی او ادامه خواهد یافت و از اینکه رفتار خودمحورانه ای که در حال حاضر مشاهده می کنند تهدیدی برای توانایی آتی کودک جهت کنار آمدن با دیگران باشد نگران می شوند.
خود محوری برای این سن امری عادی است قبول و کنترل رفتار او برای شما آسان تر خواهد بود.اگر تجربه های خوبی از بیرون بردن کودک یا دعوت دیگران به منزلتان داشته باشید احتمالا میل خواهید داشت معاشرت با دیگران را بخشی از برنامه ی روزانه ی خود قرار دهید. اما چنانچه تجربه هایتان ناخوشایند باشند ممکن است تا بزرگتر شدن کودکتان در منزل بمانید.
به خاطر بسپارید بیشتر کودکان رفتار مناسب اجتماعی را با تجربه و از آموزش مکرر والدین می آموزند. شاید به دلایلی بخواهید گردش و بیرون رفتنهای خود را محدود کنید ولی برای کودک داشتن تجربه ی اندک بیرون از منزل بهتر از بی تجربگی مطلق است.
کودک قبل از تمایل به ترک دامان و آغوششان یا رفتن به طرف کودک دیگر شاید به گردش های کوتاه در پارک یا دیدارهایی از دوستان نیاز داشته باشد او شاید در مورد اینکه میتواند با کامیون خودش بازی کند ولی اجازه ندارد اسباب بازی بچه های دیگر را بقاپد به یادآوری های مکرر نیاز داشته باشد.
او شاید نزاکتهای اجتماعی مورد نظر شما را نداشته باشد ولی هنوز هم میتوانید اوقات خوشی را با هم داشته باشید.
در تمام کودکان بدون در نظر گرفتن خلق و خوی غریزی از تجربه های مثبت اجتماعی بهره خواهند برد. اگر کودکی که بسیار به پدر یا مادر وابستگی دارد سایر کودکان در حال بازی را مشاهده کند احتمالا روزی برای ملحق شدن به آنان قدم به جلو خواهد گذاشت.
اگر به کودکی که عادت دارد اسباب بازی های دیگران را بقاپد مکررا یادآوری شود این کار را انجام ندهد روزی بالاخره به دارایی و اموال سایر کودکان احترام خواهد گذاشت. اگر قبول کنید کودک تجربیات آموزشی زیادی ، چه مثبت و چه منفی خواهد داشت، به خود یا کودکتان زیاد سخت نخواهید گرفت.
یکساله ها رفتار متنوعی دارند و به محض اینکه کودکتان را با سایر کودکان هم سن بگذارند شما منحصر به فرد بودن او را تحسین خواهید کرد!
منبع : کتاب کلیدهای رفتار با کودک یکساله
سازگاری کودک یک ساله با اطرافیان
سازگاری کودک یک ساله با محیطسازگاری کودک یک ساله با محیط

سازگاری کودک یک ساله با محیط کودک آنلاین: درست به همان گونه که واکنش اولیه کودکان نسبت به موقعیت های جدید متفاوت است، از نظر شیوه های تطبیق با تغییر – بعد از واکنش اولیه – نیز با یکدیگر تفاوت دارند. خصوصیت خُلقی که میزان تطابق کودک را تشریح می کند، قدرت سازگاری خوانده می شود. سازگاری کودک یک ساله با محیط


سازگاری خواهر و برادرهای دوقلوهاسازگاری خواهر و برادرهای دوقلوها

سازگاری خواهر و برادرهای دوقلوها به زندگی خانوادهی دوقلوهای نوزاد از منظر خواهر یا برادر بزرگتر نگاه کنید. نه فقط یکی بلکه دو کودک آمده اند که جای او را در مرکز جهان پدر و مادر بگیرند. اقوام و دوستانی که به دیدارشان می آیند در شتابی که برای دیدن دوقلوها دارند غالبا به او توجهی نمی کنند. سازگاری خواهر و برادرهای دوقلوها


سازگاری کودکان با خود و دنیای اطرافسازگاری کودکان با خود و دنیای اطراف

سازگاری کودکان با خود و دنیای اطراف سازگاری از جمله مباحث کلیدی در حوزه ی روانشناسی نوین تلقی می شود. سازگاری اساسا به معنی سلامت عاطفی و احساسی و مرتبط با نحوه ی کنار آمدن با خود و دنیای اطراف است. زمانی که صحبت از فرد سازگار یا ناسازگار به میان می آید ، در واقع وی را از نظر سلامتی و بیماری ارزیابی می کنیم. سازگاری کودکان با خود و دنیای اطراف


واکنش کودکان در هنگام ناسازگاری والدین واکنش کودکان در هنگام ناسازگاری والدین

واکنش کودکان در هنگام ناسازگاری والدین کودکان ممکن است عدم اعتماد و هیجان و فشار درونی خود را که نتیجه ی ناسازگاری والدین خود می باشد به صور مختلف نشان دهند. بعضی از کودکان این علائم را فورا و مستقیما در رابطه با ناسازگاری مادر و پدر از خود نشان می دهند. واکنش کودکان در هنگام ناسازگاری والدین

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران