کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
انرژی ترکیب شده کودکان دوقلو
انرژی ترکیب شده کودکان دوقلو فرزندان دوقلویتان راه افتاده اند و می دوند ولی همه ی کودکان با یک سرعت حرکت نمی کنند. اینکه کودکانتان در نوپایی (( راه بروند)) یا (( با تمام سرعت بدوند)) به میزان تحرک و تمایلات حرکتی هر یک و نحوه ی ترکیب میزان تحرک هر یک با دیگری بستگی دارد. ترکیب میزان تحرک آنها بر احساسات شما نسبت به این مرحله تاثیر می گذارد. انرژی ترکیب شده کودکان دوقلو

انرژی ترکیب شده کودکان دوقلو
 فرزندان دوقلویتان راه افتاده اند و می دوند ولی همه ی کودکان با یک سرعت حرکت نمی کنند. اینکه کودکانتان در نوپایی (( راه بروند)) یا (( با تمام سرعت بدوند)) به میزان تحرک و تمایلات حرکتی هر یک و نحوه ی ترکیب میزان تحرک هر یک با دیگری بستگی دارد. ترکیب میزان تحرک آنها بر احساسات شما نسبت به این مرحله تاثیر می گذارد.
((رهروها)) معمولا ناظرانی هستند که ترجیح می دهند شما دنیا را نزدشان بیاورید . (( قدم دوها)) با سرعت بیشتری حرکت می کنند و هر چه را در دسترسشان باشد می کاوند.
((مسابقه دهندگان )) مدام در حال حرکت هستند و فقط به خاطر هیجان یا برای رسیدن به هر شیئی که توجه شان را جلب کند از وسایل بالا می روند از روی آنها می گذرند ، آنها را دور می زنند یا از میانشان رد میشوند.
یکی از دوقلوها که تحرک بیشتری دارد اغلب بر دیگری که تحرکش کمی کمتر است تاثیر می گذارد تا او هم سریع تر حرکت کند و اگر با هم باشند سرعتشان باز هم بیشتر میشود. غالبا یک (( مسابقه دهنده  )) سرعت یک (( قدم دو)) را افزایش می دهد تا او هم (( مسابقه دهنده )) شود.
(( قدم دو)) ممکن است بر (( رهرو)) اثر بگذارد ولی (( مسابقه دهنده )) احتمالا تاثیری بر او نخواهد داشت. ممکن است میزان تحرک و علاقه مندی های رهرو آنقدر متفاوت باشد که مسابقه دهنده نتواند تغییرش دهد.
در دوقلوهای همسان بیش از دوقلوهای همزاد احتمال می رود که میزان تحرک کودکان مشابه باشد و معمولا میزان تحرک دوقلوهای همزاد جنس مخالف از همه بیشتر با هم فرق دارد.
اهمیت سرعت
هرچه میزان تحرک ترکیب شده ی کودکان دوقلو بیشتر باشد یک گام جلوتر از آنها ماندن دشوارتر میشود.
شاید از خود بپرسید آیا مسابقه دهندگان یا ترکیب مسابقه دهنده – قدم دوی شما بیش فعالند؟ با این حال هر کدام از این کودکان فعال به تنهایی کاملا قابل کنترل و دوست داشتنی اند. انرژی ترکیب شده ی آنهاست که مراقبت از آنها را دشوارتر می کند.
اگر دو رهرو داشته باشید شاید ضرورت ایمن سازی چشمگیر محیط را در نیابید . اما از آسودگی خیال برحذر باشید. حتی وقتی که هر دو کودک به ندرت به جست و جوی موقعیت هایی که بالقوه خطرناک هستند برآیند هر کدام ممکن است در چنین موقعیت هایی گرفتار شوند.
ایمن سازی محیط برای دوقلوهای نوپا
وقتی دوقلوهایتان نقشه هایی می کشند که فقط ممکن است به فکر معدودی از نوپاهای تک قلو برسد ، چه برسد به اینکه به تنهایی اجرایش کنند در می یابید که وقتی آنها عقل ها را روی هم بریزند بهتر نتیجه می گیرند.
هیچ چیز نیست که کودکان دوقلوی مسابقه دهنده یا حتی قدم دو که عزمشان را جزم کرده اند به کمک هم نتوانند و نخواهند سراغش بروند.
با هم میتوانند یک صندلی را بکشند تا چیزی را که در دسترسشان نیست بردارند و اگر هر یک دسته ی کشویی را بکشند ، میتوانند ببینند داخل کشوها چیست یا از کشوها به جای پله استفاده کنند و بالای قفسه بروند. هر کلک جدیدی که یکی یاد بگیرد خیلی زود به دیگری یاد می دهد.
به محض اینکه حقه ای را آموختند به تنهایی هم میتوانند آن را به کار برند.
*وسایلی را که قبلا جا به جا کرده اید باید باز هم بالاتر یا در انبار بگذارید.
*لوازم آشپزخانه مشکلات خاصی ایجاد میکنند. والدین کودکان دوقلو باید بر شیرهای اجاق گاز در پوش بگذارند ، با طناب بانجی درهای فر و یخچال را ببندند و حتی به در یخچال قفل بزنند.
*چاقو، قیچی ، کبریت و سایر اشیای خطرناک را در یک صندوق بگذارید و درش را قفل کنید. از یک صندوق قفل دار دیگر هم برای نگهداری داروها و ویتامین ها استفاده کنید.
*اثاثیه ای را که خطر ایجاد می کنند جا به جا یا انبار کنید ؛ از جمله وسایلی که کودکان میتوانند از آنها بالا بروند یا اثاثیه ای که لبه ها یا گوشه های تیز دارند. سعی کنید صندلی های سبک (( مخصوص صعود)) را بردارید. هنگام غذا از صندلی های تاشو استفاده کنید و بعد آنها را روی میز بگذارید.
* هرگاه یکی از کودکان دوقلو سعی کرد از تخت بیرون بیاید ، آنها را روی تشک ، کف اتاق بخوابانید یا برای تخت حفاظ درست کنید.
* تمام پنجره ها را امتحان کنید که چقدر باز می شوند آیا خوب قفل میشوند یا خیر و توری پنجره ها چقدر محکم است. تخت کودکان دوقلو را زیر پنجره نگذارید.
* به در اتاق خواب و حمام قفل کشویی بزنید ولی در ارتفاعی که در دسترس خواهر و برادرهای بزرگتر باشد. قفل های قزنی کارآیی کمتری دارند زیرا کودکان دوقلوی باهوش زود به نحوه ی کارشان پی می برند.
* راه ورود به بالکن یا ایوان خارجی را که کودکان میتوانند از بالا یا میانشان رد شوند محکم ببندید.
* گاراژ و حیاط را برای کودکان دوقلو امن کنید. ابزار و مواد سمی را دور از دسترس بگذارید و درش را قفل کنید.
* اگر محوطه ی چمن کاری شده ای را نرده کشی می کنید مطمئن شوید که مواد به کار رفته و ارتفاع نرده ها مناسب باشد. در ایمنی نصب نکنید تا تنها راه دسترسی کودکان دوقلو به نواحی بی نرده از طریق خانه باشد.
* بسیاری از کودکان دوقلو اگر با نرده ، کالسکه یا مهار بنددار محدود نشوند ، به همه طرف می دوند. این امر در خودرو هم مصداق دارد پس تاکید کنید که در صندلی مخصوص خود در خودرو بمانند تا حواس راننده کمتر پرت شود.
بازی برای تخلیه ی انرژی
تهیه ی اسباب بازی هایی که برای کودکان دوقلو ایمن هستند میتواند کمک کند انرژی آنها در مسیر دیگری قرار بگیرد. وقتی اسباب بازی می خرید ، این نکات را در نظر داشته باشید:
•    هر اسباب بازی یا قطعات آن می تواند اسلحه ی ناخواسته ای برای زدن یا پرت کردن به سوی کودک دیگر شود. اسباب بازی هایی را که به اندازه ی دست هستند ، از لحاظ وزن و داشتن لبه ها یا نوک های تیز بررسی کنید.
•    کودکان دوقلوی پرتحرک معمولا با اسباب بازی ها رفتار خشن تری دارند. اسباب بازی هایی که بد درست شده باشند به ندرت دوام زیادی می آورند . سر هم نگه داشتن اسباب بازی هایی که از چند قطعه درست شده اند غیرممکن است.
•    اسباب بازی هایی که به رشد حرکات درشت کمک می کنند معمولا محبوب مسابقه دهندگان و قدم دوها هستند.
کودکان دوقلو هر میزان تحرکی که داشته باشند مجذوب این چیزها میشوند:
1 . یک کارتن مقوایی بزرگ
2 . آب بازی با نظارت یک بزرگسال در داخل خانه یا بیرون
3 . لِگو ( نوع پلاستیکی آن ایمن تر است)
4 . اسباب بازی های کشیدنی – هل دادنی
5 . حلقه های محکم و یکپارچه ی مهره و مکعب.
•    شما هنوز منحصر به فردترین اسباب بازی آنها هستید :
1 . کف زمین بنشینید و به میله تمرینی انسانی مبدل شوید.
2 . هر روز برای کودکان کتاب بخوانید – اجازه دهید داستان ها را آنها انتخاب کنند.
آیا بهتر از این سراغ دارید ؟
حکایت های هیچ کس بیشتر یا بهتر از حکایتهای والدین دوقلوهای نوپای پرتحرک نیست. ممکن است ببینید که هرجا والدین گردهم آمده اند به شدت محبوب میشوید. حتی شاید به فکر بیفتد که یک نمایش کمدی بنویسید و در نقاط مختلف اجرایش کنید – البته بعد از آنکه دوقلوها وارد مرحله ی آرام تر کودکستان شدند !
منبع : کتاب کلیدهای رفتار با دوقلوها
انرژی ترکیب شده کودکان دوقلو

دوقلوهادوقلوها

دوقلوها افراد هیچ گاه انتظار ندارند فرزندانی دوقلو به دنیا بیاورند ؛ در واقع کمتر چنین امیدی دارند . ظاهر مسئله این است که تصور می شود این گونه کودکان به نوعی کودکان ناخواسته هستند. اما تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده ، نظرات وارونه ای را نشان می دهد. دوقلوها


داشتن فرزندان دوقلو و نظم بخشیدن به خانهداشتن فرزندان دوقلو و نظم بخشیدن به خانه

داشتن فرزندان دوقلو و نظم بخشیدن به خانه بزرگ کردن فرزندان دوقلو آن قدر هیجان انگیز و وقت گیر است که نظم و روال خانه به نظر ، بخشی از یک گذشته ی دور می آید. آسوده باشید و از کودکانتان و از نقش جدیدتان به عنوان والدین کودکان دوقلو لذت ببرید. داشتن فرزندان دوقلو و نظم بخشیدن به خانه


تقویت دلبستگی به کودکان دوقلوتقویت دلبستگی به کودکان دوقلو

تقویت دلبستگی به کودکان دوقلو دوقلوهایتان در هر سنی که هستند از همین امروز به تقویت پیوندهای عاطفی خود با آنها بپردازید. روابط خوب بی مقدمه (( پیش نمی آیند)) . کسانی که در هر رابطه ی بلند مدت سهمی دارند برایش تلاش می کنند. تقویت دلبستگی به کودکان دوقلو


آشنا شدن با کودکان دوقلوآشنا شدن با کودکان دوقلو

آشنا شدن با کودکان دوقلو صحبت از دلبستگی که به میان می آید تصور یک چسب فوری به ذهن متبادر میشود که به طور اسرار آمیزی پدر یا مادر و نوزاد را در یک لحظه ی سحرآمیز اندکی پس از تولد به هم الصاق می کند. آشنا شدن با کودکان دوقلو

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران