کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
خطر افراد غریبه برای کودکان
خطر افراد غریبه کودکان جالب توجه اند. هرگاه وارد مغازه ای میشوید یا به همراه کالسکه کودک در خیابان حرکت می کنید ، شخصی را می بینید که به کودک شما چشم دوخته است یا چیزی درباره او می گوید و علی رغم اینکه این امر نوعی ابراز محبت است ، در عین حال زیان آور نیست. خطر افراد غریبه

خطر افراد غریبه برای کودکان
کودکان جالب توجه اند. هرگاه وارد مغازه ای میشوید یا به همراه کالسکه کودک در خیابان حرکت می کنید ، شخصی را می بینید که به کودک شما چشم دوخته است یا چیزی درباره او می گوید و علی رغم اینکه این امر نوعی ابراز محبت است ، در عین حال زیان آور نیست.
وانگهی ، کودک دوست دارد همواره مورد توجه قرار گیرد ، به ویژه در ماه های اول تولد ، اما وقتی او به هشت یا نه ماهگی می رسد در برابر افراد غریبه محتاط تر میشود ( از جمله کسانی که پدر ، مادر ، خواهر یا برادر او نیستند ) و اگر به این موضوع اهمیت کافی داده نشود ، این مرحله به زودی خواهد گذشت ، هر چند اگر توانسته باشید مادربزرگ را متقاعد کنید از اینکه نتوانسته است کودک را همچون گذشته بخنداند ، ناراحت نشود.
واقعیت این است که ترس کودک از افراد غریبه به هیچ وجه شباهتی به دلیل ترس شما از غریبه ها ندارد ، زیرا نادیده گرفتن اخبار مربوط به ربوده شدن و سوءاستفاده از کودکان برای والدین بسیار دشوار است و در صورت گم شدن کودک شما پی بردن به اینکه احتمال بروز این گونه حوادث یک در میلیون است ، هیچگونه تسلای خاطری برای شما نخواهد داشت ، بنابراین با رعایت اقدامات احتیاطی احتمال بروز این گونه حوادث را کاهش دهید.
در خیابان محتاط باشید :
* همواره کودک را در کنار خود نگه دارید . اگر نمیتوانید کالسکه او را وارد مغازه یا ساختمان مورد نظر کنید ، کودک را بغل کنید یا به مکان دیگری بروید.
* از مجوز رسمی کارکنان فروشگاه یا تفریحگاهی که کودک را به آن می سپارید مطمئن شوید و از تدابیر امنیتی آن موسسات نیز آگاه شوید.
* اگر کودک شما مایل است پیاده روی کند ، از یک کمربند یا مچ بند برای نگهداشتن او در کنار خود استفاده کنید. شاید کودک از این اقدام که آزادی او را محدود می کند ناراحت شود ، اما بدانید که گم شدن کودک در یک مرکز تجاری به سادگی اتفاق می افتد . در صورت استفاده از دستگاه هشدار دهنده که با دور شدن کودک از مسافت مشخصی شروع به زنگ زدن می کند ، نیازی به گرفتن دست های او در دستانتان نیست.

خطر افراد غریبه


خطر افراد غریبه

* به حدس خود اعتماد کنید و اگر نسبت به شخص یا شرایط معینی احساس ناخوشایندی دارید ، محل را ترک کنید یا کمک بخواهید.
* به دریافت اطلاعات از مشخصات کسی که برای مشاهده کودک شما می آید ، هر چند فرد ظاهر الصلاحی باشد ، اصرار کنید و برای تایید مدارک و مشخصاتش با دفتر تماس بگیرید.
* به هیچ کس اجازه ندهید کودک شما را بدون حضور شما یا فرد مورد اعتمادتان به هر مکانی ببرد ( به عنوان نمونه پرستار کودک )
* اگر در خارج از منزل کودک خود را گم کردید ، فورا با مرکز پلیس تماس بگیرید ، زیرا بیشتر مراکز تجاری دارای سیستم مداربسته ویدیویی برای کنترل مکان و افراد هستند و به سرعت میتوانند محل حضور کودک را شناسایی کنند و اقدام شخصی شما برای یافتن کودک اتلاف وقت و فرصت به شمار میرود.
* در زودترین زمان ممکن و بدون ایجاد رعب و ترس در وجود کودک آموزش اقدامات احتیاطی را به کودک خود آغاز کنید ، از جمله بیرون نرفتن به تنهایی و اینکه اگر کسی سعی کرد او را متقاعد کند یا او به مکانی برود ، به سرعت فریاد بزند.
* از امن بودن محدوده منزل خود مطمئن شوید.
منبع : کتاب اولین ماه های زندگی کودک شما
خطر افراد غریبه
خطر افراد غریبه
ترس کودک از غریبه هاترس کودک از غریبه ها

ترس کودک از غریبه ها کودک آنلاین: کودکان تا قبل از سن یک سالگی دوست دارند همیشه کنار والدین یا اعضای خانوادۀ خودشان باشند. یک نوزاد شش ماهه شاید وقتی پدر یا مادرش او را به غریبه ای می دهند، به آنها لبخند نیز بزند ولی بین سنین 7 تا 9 ماهگی، از غریبه ها می ترسد و وقتی کسی بغلش می کند، گریه کرده و سعی می کند به آغوش والدینش پناه ببرد.


اضطراب نوزاد در برابر غریبه و جداییاضطراب نوزاد در برابر غریبه و جدایی

اضطراب نوزاد در برابر غریبه و جدایی زمانی در حدود شش ماهگی و گاهی در حدود چهار ماهگی یا حتی تا هشت ماهگیِ کودکتان، وقتی می خواهید او را به غریبه ای بسپارید عصبانی می شود. اضطراب در برابر غریبه تا مدتی زندگی را برای شما مشکل می سازد، اما قدم مهمی در رشد کودک است؛ زیرا نشان می دهد که فرزندتان مادر، پدر و سایر افرادی را که هر روز می بیند با دیگران متفاوت می داند.


افراد غریبه و سوءاستفاده‌های جنسی از کودک چهار سالهافراد غریبه و سوءاستفاده‌های جنسی از کودک چهار ساله

افراد غریبه و سوءاستفاده‌های جنسی از کودک چهار ساله کودک آنلاین: احتمالاً در این سن موضوع برخورد با غریبه‌ها برای فرزندتان پیش می‌آید. بسیاری از چهارساله‌ها از خانه بیرون می‌روند و دوست دارند که برای مردم داستان‌هایی را دربارۀ خودشان تعریف کنند. حتی اگر فرزندتان خودش به غریبه‌ای نزدیک نشود، ممکن است غریبه‌ای به سراغ او بیاید. افراد غریبه و سوءاستفاده‌های جنسی از کودک چهار ساله


پرسش‌های کودکانه – چرا نباید با غریبه‌ها صحبت کنم؟پرسش‌های کودکانه – چرا نباید با غریبه‌ها صحبت کنم؟

پرسش‌های کودکانه – چرا نباید با غریبه‌ها صحبت کنم؟ کودک آنلاین: ترس دربارۀ امنیت کودکان یک واقعیت تلخ زندگی امروزی است. اما این امکان وجود دارد که کودکتان را با راهکارهایی تجهیز کنید تا با توجهات ناخوشایند افراد غریبه مقابله کند. پرسش‌های کودکانه – چرا نباید با غریبه‌ها صحبت کنم؟

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران