کودک آنلاین

موضوع مقاله : پیش از بارداری

دسته بندی : پیش از بارداری

0
شرایط لازم برای داشتن فرزند – بخش اول
شرایط لازم برای داشتن فرزند – بخش اول اگر ما کالای ازدواج هستیم ، اگر کالای پدری و مادری هستیم و اگر ازدواج کردیم ، باید شرایطی را نیز برای بچه دار شدن رعایت کنیم. به بیان دیگر ما برای داشتن فرزند باید آماده باشیم که به ذکر مطالبی در این زمینه می پردازیم : شرایط لازم برای داشتن فرزند – بخش اول

شرایط لازم برای داشتن فرزند – بخش اول
اگر ما کالای ازدواج هستیم ، اگر کالای پدری و مادری هستیم و اگر ازدواج کردیم ، باید شرایطی را نیز برای بچه دار شدن رعایت کنیم. به بیان دیگر ما برای داشتن فرزند باید آماده باشیم که به ذکر مطالبی در این زمینه می پردازیم :
1 . سلامت فیزیکی و روانی
کسی که مایل است مادر شود ، باید از سلامت فیزیکی و روانی کامل برخوردار باشد و در این زمینه آگاهی های لازم را به دست بیاورد.
2 . داشتن روابط خوب با همسر و خویشاوندان
باید مطمئن شود که روابط خوبی با همسرش و خویشاوندان خود دارد . به بیان دیگر آمدن بچه این روابط را به هم می ریزد و برخی از افراد را که در حاشیه و کنار بودند ، دوباره به صحنه می آورد و دوباره مسائل و مشکلات گذشته و یا پنهان شده را آشکار می کند. بنابراین داشتن روابط خوب بین زن و مرد و داشتن روابط بهتر با خویشاوندان بسیار مهم است.
3 . توافق برای داشتن کودک و زمان آن
به هیچ وجه موافقت یکی و مخالفت دیگری ، نمیتواند مبنای انتخاب قرار بگیرد. تا زمانی که هر دو ، با تمام وجودشان مایل به داشتن فرزند نباشند ، تا زمانی که همه ی موانع برداشته نشده ، تا زمانی که درباره ی اصول و اساس این رابطه با هم گفت و گو نکرده اند و به توافق نرسیده اند ، داشتن فرزند ، اشتباه و اشکال بزرگی خواهد بود و گرفتاری های فراوان را به دنبال دارد.
4 . وضعیت اقتصادی
زن و مرد باید خاطری آسوده داشته باشند که امکانات مالی را برای بزرگ کردن فرزند دارند. خوشبختانه در شرایط عادی ، فرزند هزینه ی زیادی ندارد. بنابراین مایل نیستم این تصور به وجود بیاید که باید از نظر اقتصادی کاملا تأمین باشید. نه تنها در حال بلکه برای همیشه .
ولی داشتن حداقل امکانات اقتصادی لازم است . مخصوصا با تغییراتی که در خانه پیدا میشود و کار نکردن یکی یا برخی اوقات هر دو ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید.
5 . آگاهی و مهربانی
اساس کار تربیت دو چیز است : یکی آگاهی و دانایی و دیگری مهربانی . ما باید مطمئن باشیم که در رابطه با آگاهی و مهربانی ، به آن اصل و اساسی که لازم است رسیده ایم و آماده ایم که موجود دیگری را به این جهان بیاوریم و با آگاهی و مهربانی ، امکان فراهم کردن سلامت روانی و یا فراهم کردن شرایط زندگی او را داریم.
6 . داشتن وقت ، حوصله و انرژی
برخی از ما حتی برای خودمان هم حوصله نداریم و حتی برای کارهای ضروری و لازم هم با مشکل رو به رو هستیم . بسیاری از ما به دلیل ویژگی های روانی و یا حالاتمان ، احتمالا از انرژی لازم برای اداره ی زندگی و یا خودمان برخوردار نیستیم. بنابراین در یک چنین شرایطی ، بزرگ کردن کودک ، مسئله بسیار جدی خواهد بود.7 . مسئله ی وقت
بسیاری از ما هنوز تحصیلاتمان ادامه دارد و یا برخی از ما باید دوره هایی را به پایان برسانیم. افرادی هستند که به دلیل نوع کاری و یا سفری که دارند و یا انتظاراتی که از آنها وجود دارد ، وقت لازم و اضافه را که باید فراهم کنند تا از آن طریق بتوانند به فرزندشان برسند را نخواهند داشت.
بدون تردید برای ما و یا برای کسی که مایل است صاحب فرزندی شود ، فرزند باید در (( اولویت )) ( Priority ) یا ترجیح اصلی و اساسی زندگی قرار بگیرد. به این معنا که فرزند به عنوان اصل ، مقدّم باشد. زیرا سلامت و سعادت او کاملا مرتبط و موکول به رفتار من و شما خواهد بود.
8 . ما باید مطمئن باشیم که از حمایت و محبت دیگران برخورداریم. به بیان دیگر ، این کاری است و یا باری است که به تنهایی به سامان نمی رسد و وجود و حضور افرادی که میتوانند با راهنمایی و حمایت و هدایتشان ، ما را کمک کنند ، ضروری است. در غیر این صورت در برخی از موارد ، احساس تنهایی و جدایی یا نوع دیگری از زندگانی ، میتواند مسئله آفرین باشد.
9 . با تولّد فرزند ، زندگی معنا و مفهوم دیگری دارد
ما باید مطمئن باشیم که با تولد فرزند ، زندگی ما به نوعی آغاز شده و رابطه ی ما به طریقه ی جدید و بهتری به وجود آمده و زندگی ما معنا و مفهوم دیگری پیدا کرده است. متاسفانه در برخی از جوامع ، داشتن فرزند به معنای  پایان زندگی ، پایان رابطه ی خوب ، پایان رسیدگی به خود و مواظبت و مراقبت از خود و خود دوستی است.
معلوم است که هر گونه آسیبی در این زمینه ، مستقیما متوجه فرزند خواهد شد. بنابراین فردی میتواند صاحب فرزند شود که بداند زندگی به معنی خوب و بهتر و برتر و درستش آغاز شده تا این که پایان پذیرفته است.
منبع : کتاب فلسفه و هدف های پرورش تعلیم و تربیت دوران بارداری
شرایط لازم برای داشتن فرزند – بخش اول
شرایط لازم برای داشتن فرزند – بخش دومشرایط لازم برای داشتن فرزند – بخش دوم

شرایط لازم برای داشتن فرزند – بخش دوم خلق موجودی که به دست من وش ما ، به عنوان پدر و مادر آغاز میشود و در ابتدای زندگی ، نقش من و شما به عنوان پدر و مادر بسیار مهم و اساسی است. اما باید کم کم به او فرصت دهیم که او که مخلوق خداست تا خالق خودش بشود و جهان را آن چنان برای او گشاده کنیم و فرصت ها و امکانات را برای او فراهم ، که او بتواند از این طریق به بهترین و برترین صورتِ ممکنِ خودش برسد ( خودشکوفایی ). شرایط لازم برای داشتن فرزند – بخش دوم


شرایط لازم برای داشتن فرزند – بخش سومشرایط لازم برای داشتن فرزند – بخش سوم

شرایط لازم برای داشتن فرزند – بخش سوم مورد دوازده ، گرچه ظاهرا کمی مختلف و متفاوت با مورد یازدهم است ولی به نظر مکمل و متمم آن است و آن این است که ما باید بپذیریم فردی را داشته باشیم که تا بتواند در بزرگ کردن فرزند ما کمک کند. شرایط لازم برای داشتن فرزند – بخش سوم


نکاتی در مورد داشتن فرزندنکاتی در مورد داشتن فرزند

نکاتی در مورد داشتن فرزند سنی که بهتر است ما صاحب فرزند شویم ، برای زن 20 سال تا 40 سال است اما بین 25 سال تا 35 سال ، بهترین وقت خواهد بود و برای مرد تا 50 سال. نکاتی در مورد داشتن فرزند


تصمیم گیری و برنامه ریزی برای داشتن فرزند دومتصمیم گیری و برنامه ریزی برای داشتن فرزند دوم

تصمیم گیری و برنامه ریزی برای داشتن فرزند دوم بسیاری از والدین برای داشتن دو فرزند آمادگی و اتفاق نظر دارند ولی درباره زمان آمدن این عضو جدید خانواده به توافق نرسیده اند. تصمیم گیری و برنامه ریزی برای داشتن فرزند دوم

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران